Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik a legbiztonságosabb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a legbiztonságosabb fogamzásgátló módszer?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kicsit rá vagyok görcsölve a témára, semmiképpen sem szeretnék gyereket, melyik módszer a legbiztosabb? (Igen, tudom, az önmegtartóztatáson kívül) A válaszokat előre is köszönöm!
2018. jan. 16. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

A legbiztonságosabb és legkevesebb aggodalommal járó módszer az óvszer használata - azonban csak akkor, ha megfelelő méretű, és megfelelő módon van felhelyezve.

A fogamzásgátló tabletta is ugyanolyan megbízható, viszont sokkal jobban oda kell figyelni a szedésre, és figyelni kell arra is, ha valamilyen más gyógyszer miatt csökken a hatás, vagy esetleg hányás-hasmenés okán nem tud felszívódni a tabletta. Ezekben az esetekben javallott óvszert is használni. De aki eleve nagyon rá van görcsölve a nem kívánt terhesség témára, annak szerintem ez kevésbé jó, hiszen amíg az óvszernél megnézed a végén, hogy nem szakadt-e véletlen ki, a tablettánál nincs ilyen megnyugtató "ellenőrzési" módszer. Ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy a tablettának sok kellemetlen mellékhatása lehet, míg az óvszernek nulla (kivéve, ha valamelyik fél allergiás az anyagára, de akkor más fajtájút kell választani).


Az én személyes tapasztalatom:

- Több évig óvszeres védekezés, több párkapcsolaton keresztül, különböző márkák és típusok. Soha egyszer sem szakadt ki az óvszer, és soha nem is estem teherbe.

- Az eggyel korábbi párkapcsolatomban kezdtem el fogamzásgátló tablettát szedni, azóta új kapcsolatom van, most is szedem. Volt egy hosszabb szünet, amikor nem szedtem néhány hónapig, a nőgyógyász javaslatára, de azon kívül évek óta használom már, és sosem volt belőle probléma. Természetesen előfordul, hogy elfelejtem bevenni (kb. félévente egyszer, vagy ritkábban), ilyenkor mindig a betegtájékoztatónak megfelelő módon járok el (attól függően, hányadik tabletta). Olyan is volt már, hogy betegség miatt nem volt megbízható a hatás, és akkor óvszert is használtunk. Én a tablettát megbízható, hosszú távú és stabil párkapcsolatban ajánlom. Alapvetően nem olcsó, viszont ha gyakran vagytok együtt, vagy kulturált módon meg tudtok egyezni az anyagiak felezésében, akkor jól ki lehet jönni belőle.


23N

2018. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Tabletta én mindent próbáltam de én maradtam így 2 éve a tablettán végre semmi bajom vagy baleset...
2018. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
ha egymásnak hátatfordítva alszotok
2018. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

100%-os védekezés nincs.

Tökéletes használat mellett (tehát mindig időben veszed be, antibiotikum, gyomorrontás esetén kiegészítő védekezés van) a tabletta és a hüvelygyűrű 99.5-99.7%-os hatékonyságot nyújt. Az óvszer is elég megbízható a 98%-os hatékonyságával, ennek az előnye az, hogy nagy eséllyel észreveszed, ha kilyukadt, ami amúgy elég ritka, ha rendesen használod, ilyenkor pedig bevehetsz esemény utánit.

Emellett még biztonságos (99.5-99.8%-os hatékonyságú) a hormonos és a hormonmentes spirál is, és tévhit, hogy csak olyan nők használhatják, akik már szültek.

Emellett van még injekció és beültetett implantátum is, de ezek nem túl elterjedtek itthon.

A legnagyobb hatékonyságú az, ha elkötteted magad, de ha nincs gyereked, akkor addig állj fél lábon, amíg ezt egy orvos megcsinálja neked (illetve tudtommal a törvény sem nyújt rá lehetőséget egy bizonyos kor alatt).


Ha nagyon paranoiás vagy, akkor kombinálj két fogamzásgátló módszert (pl. óvszer és tabletta), az már szinte 100%-os hatékonyágú.

2018. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!