Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a legbiztosabb módszer? Ti...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a legbiztosabb módszer? Ti hogyan védekeztek? És tartós kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Minél több információm van a fogamzásgátlásról, annál inkább úgy tűnik, hogy szinte nincs biztos megoldás. Már pedig én semmiképpen nem szeretnék terhes lenni, de közel a 20-hoz már szívesen élnék nemi életet. Az óvszer oké, hogy jó és eléggé megbízható, de örökké nem lehet azzal csinálni és nem is nagyon szokás, mondják is hogy tartós kapcsolatban már inkább tabletta. Amit szednék is, de hányszor hallani olyat, hogy simán teherbe esnek mellette? Spirált meg hasonlókat se ajánlják fiatalon, meg azok se annyira megbízhatóak. Elköttetést meg egyáltalán nem vállalnak fiatalon meg én is tudom, hogy még lehet, hogy egyszer majd akarok gyereket.

2017. nov. 2. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Akkor így jártál.
2017. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért tabletta mellett nem lehet olyan könnyen teherbe esni.
2017. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Gumival.

Akkor is, ha évek óta együtt vagyunk.

Miért?

Mert egyrészt ha nem szakad ki és nem anyaghibás, akkor 100%-os, fizikai védelmet nyújt,

másrészt meg mert sokkal kisebb macera felhúzni azt a nyamvadt gumit, mint precízen minden nap bevenni egy tablettát, aminek ezer mellékhatása van, és ki tudja, hogy rombolja szét a párom szervezetét.

És de, lehet "örökké" gumival védekezni.

2017. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

"Amit szednék is, de hányszor hallani olyat, hogy simán teherbe esnek mellette?"


Ha tényleg megfelelően szeded, akkor baromi kicsi az esélye a terhességnek. A legtöbb tabletta melletti terhesség abból adódik, hogy kihagynak egy-két szemet, és ahelyett, hogy elolvasnák a tájékoztatót, ami világosan leírja, hogy ilyen esetben lehetséges a terhesség, inkább bíznak abban, hogy "áááá, biztos véd".

Egy ismerősöm mondta, hogy fiatal korában volt egy abortusza. Be is vallotta, hogy bár tablettát szedett, hol eszébe jutott bevenni, hol nem.

Be kell tartani a szabályokat, és akkor nem leszel terhes.


Egyébként a gumi is megbízható, 10 évig használtam, sosem szakadt ki. Ha kiszakad, még mindig ott az esemény utáni tabletta.


Spirálból is van már olyan, amit nem szült nőknek is fel lehet rakni. Az pl. olyan megbízható, mint az elkötés. Mert hogy -kapaszkodj meg- még elkötés mellett is előfordul terhesség!


Nem kell túlparázni a dolgot, pontosan elég, ha keresel egy olyan, megbízható megoldást (pl. gumi, tabletta, hüvelygyűrű, spirál), amit rendesen, pontosan, rendeltetésszerűen használsz, és akkor nem leszel terhes.

2017. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
20 felé közeledve azért így első olvasatra mégsem tűnsz annyinak.
2017. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
köttesd el, tegyél spirált, szedj tablettát, húzzatok 2 gumit, a pasi ne benned menjen el és utána vegyél be esemény utánit, az a tuti...
2017. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

No offense, de álljon tanulságul itt ez a vicc.


A zsidó asszony elmegy a rabbihoz panaszkodni.

- Rabbi - mondja - a férjemmel nagyon szeretjük egymást, de most már rengeteg a gyerekünk, és félő, hogy ha még többet ad nekünk az Isten, akkor már nem tudjuk mindet eltartani. Mit csináljak?

A rabbi elgondolkozik, majd így szól:

- Igyon egy pohár vizet.

- De mikor? Előtte, vagy inkább utána? - kérdezi az asszony.

- Helyette...

2017. nov. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
kihúzom. 4 év alatt semmi probléma nem volt. csak oda kell figyelni és ennyi. nem nagy művészet.
2017. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát nekem van egy ismerősöm akinek a gumi rendszeresen kiszakad. Igeen.. több fajtát próbált, jó a méret stb. Jaja a gumi 100% védelem. De ahogy írták kiszakad, anyaghibás..na arra mi a garancia h nem történik meg ? Esemény utáni. K*rv* egészséges egyszerre annyi hormont a szervezetbe tömni és az ára is pont annyi mint 3 havi tablettának. Igazából a legjobb ha nem szexelsz kb. Semmi sem 100% mindennek van rossz oldala, mellékhatása, vele járója. Én pl a gumit gyűlölöm. Undi, macerás, nem élvezem benne az együttléteket. Inkább bekapok egy tabit minden nap. Nekem ez praktikus az együttléteket és a mensit nézve is. Fogamzásgátlónál mindig mindenki a mellékhatásokkal jön.. eleinte én is ezért paráztam, majd rájöttem, h hülye voltam. Alapos kivizsgáltatás után ( recept előtt ) és rendszeres nőgyógyászati látogatás és no problem.
2017. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Nuvaring hüvelygyűrű.

Ugyanolyan hormontartalmú cucc, mint a tabletta, de mivel folyamatosan és állandó dózisban szívódik fel, a tablettához képest sokkal kisebb hormonbevitelt kapsz.

Nagyon egyszerű a használata, havonta egyszer beteszed, egyszer meg kiveszed. Érezni szex alatt nem lehet, nem befolyásolja hányás-hasmenés, nem felejted el bevenni.

2017. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!