Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Óvszer használata mellé mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óvszer használata mellé mit ajánlotok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Heló!


Nemrégiben utánaolvastam az óvszerek hatékonyságának és a 85-99%-os arány nem elég megnyugtató számomra. Az lenne a kérdésem, hogy milyen más módon tudnánk még védekezni? Bár bevallom a tudásom nem tökéletes ebben a témában, a fogamzásgátlókról már nyilván tudok.


Ezzel viszont az a gond, hogy a barátnőmmel távkapcsolatban élünk, így van hogy egyes hónapokban maximum két alkalommal élünk szexuális életet, nem tudom mennyire lenne értelme így naponta beszednie..


Vannak esetleg más fajta fogamzásgátlók? Olyan amit pl. beszed az alkalom után? Persze óvszert továbbra is használnánk. Nem gond, az ha annak ellenére beszedi, hogy valószínűleg amúgy sem lenne semmi gond?


Illetve mennyire szórakoznak ezek a gyógyszerek a hormonokkal?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 29. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Spermicides kiegészítő védekezés jöhet még szóba óvszer mellett.

A fogamzásgátló tablettával egyáltalán nem érdemes neki mérgeznie magát(másnak sem,de a barátnődnek pláne nem).

2018. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pharmatex kúp, hormonmentes fogamzásgátló, már vagy 8 éve használom, nem volt baleset. plusz síkosít is, és fertőtlenít. Viszont ezt csak előjáték után teszem fel, mert keserű az íze.
2018. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy minőségi óvszernek azért szerintem jobb a hatékonysága. Mi évekig csak óvszert használtunk és soha semmi gond nem volt, sőt a baráti társaságban sem. A hatékonyság csak azzal csökken, ha rosszul van felhelyezve, levegős marad. Ha élvezés előtt kiveszed és nem a lányba élvezel, növelheted a hatékonyságát. Kizártnak tartom, hogy az előváladékban lévő kevés mennyiség gondot okozzon.
2018. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszer azért nem 100% mivel ki tud szakadni. Ezt leszámítva, ha az óvszer nem szakad ki, nem csúszik le, nem az aktus közepén lett csak felrakva, akkor 100% (száz) hogy nem lesz terhes a barátnőd, mivel olyan nincs, hogy egy sperma átrágja magát rajta vagy ilyesmi.


Amennyiben figyeltek a helyes felhelyezésre és mindig ellenőrzitek a végén, hogy nem lyukas, akkor nem szükséges másik védekezési forma. Egy esemény utáni tablettát lehet előre kiváltani biztos ami biztos, ha véletlenül kiszakad, de ez se túl valószínű.


Nekem tíz év alatt több ezer gumi közül egy se szakadt ki. A márkátlanok se...

2018. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gumi mellé nem kell semmi. Csak rendeltetésszerűen kell tudni használni.
2018. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szoritson aszpirint a kèt tèrde közè,az hatásos amig ki nem esik onnan,..
2018. jan. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha az óvszer nem szakad ki, akkor nem lesz terhes. Ha pedig véletlen kiszakad, azt észre lehet venni és még mindig el lehet menni esemény utáni tablettáért.

Viszont az esemény utáni tabletta arra való, hogy ha tényleg gond van, nem arra, hogy minden szex után beszedegesse, szóval ez eszetekbe se jusson.


10 éven keresztül védekeztem óvszerrel rendszeres szexuális élet mellett, soha, egyetlen egyszer sem szakadt ki.


Jelenleg tablettát szedek, egyébként sem tartom az ördögtől valónak, mint egyesek, de szerintem havi két szexért nem éri meg a kockázatot. De ezt nyilván nektek, a partnereddel együtt kell eldönteni.


Szóba jöhetne még esetleg valamilyen pesszárium spermiciddel kombinálva, de annak a hatékonysága kb. az óvszeréhez hasonló, és azt sem látod, ha véletlen még sem véd.


Én a helyetekben maradnék az óvszernél. Ha gyakoribb lenne a szexuális élet, akkor esetleg elgondolkodnék a hormonális megoldáson, de ehhez meg egy rakás dolgot kellene tudni a barátnődről is, hiszen vannak kontraindikációi.

2018. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!