Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kaliforniába utazunk és autót...

Kaliforniába utazunk és autót bérlünk. Milyen GPS rendszert ajánlotok használni? Melyik telefonos applikáció a legjobb, amelyik ingyenes, vagy nem túl drága? Mobil adatforgalom használata kizárva.

Figyelt kérdés

2016. máj. 27. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Kaliforniaig elutazol, autot berelsz, de helyben egy olcso keszuleket+SIM-et valami minimalis (ertsd: parszaz MB) forgalommal megvenni mar tul draga? Na ne mar...


Egyebkent ott van a HERE maps, nyilvan nem tud forgalomfuggo navit, de legalabb ingyen van.

2016. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bérlej gps szel autót
2016. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2: masmilyet kb. nem is tud berelni...
2016. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg offline gps térkép van, én az alapján szoktam választani közülük, hogy melyiknek tetszik jobban az ikonja. Mindegyik ugyanazt tudja.

Mellesleg megjegyzem, Kaliforniában nehéz eltévedni. Még papírtérképpel is látod, hol a tenger, merre van LA, San Francisco, és merre a Grand Canyon. A többi meg szart sem ér.

2016. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az autokolcsonzoknel szinte egyikben sincs beepitett navi, ugyhogy aki az ellenkezojet irta, az is csak a tevebol latta az USA-t.


Az autokolcsonzoknel az ar mindig az alkalmazott jokedvetol es joszivetol fugg, plusz attol mennyire nyomulsz.


En akarmikor berelek kocsit, mindig alkudozok. Altalaban adnak x % kedvezmenyt, vagy ha olyan autot berelek, amit elotte mar lefoglaltam (es az aron nem tudnak valtoztani) akkor adnak egyel nagyobb kategoriaju kocsit. En itt elek, a telon van navi, ugyhogy az nekem nem segitseg, de volt mar arra pelda, hogy a legkisebb kocsit foglaltam le, de a helyszinen a 2 nap mulva esedekes szuletesnapomra hivatkozva belementek az alkuba es kaptam egy Ford Mustangot!


Azt tudom tanacsolni, hogy amikor felveszitek a kocsit tessek baratkozni a kolcsonzos emberkevel. Akkor es ott csakis tole fugg, hogy mennyiert viszitek el a kocsit es az is tole fugg, hogy ad-e egyel nagyobb osztalyu kocsit, vagy a ti esetetkben egy ingyen gpst. Mert mar erre is volt pelda. Ismerosok idelatogattak, en elmentem veluk a kolcsonzobe (segiteni az angolban) es eloadtuk a hattyu halalat, hogy most vannak itt eloszor, (valszeg utoljara) ugy szeretnek ha jo elmennyel tavoznanak, es en tanacsoltam nekik hogy ebbe a kolcsonzobe jojjenek es ne a konkurenciahoz es tudsz valamit ajanlani "to sweeten the deal"?

Es kaptak egy naivt a kocsiba.


Sok sikert!

2016. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Sajnos tényleg nincs GPS a bérautókban és arányait nézve kb 15 napra 30-40e forintot kérnek, ami a teljes bérlés negyede. Ezért akár vehetek egy újat, de nincs rá szükségem, mert a telefont használom itthon is, csak azt nem tudom melyik alkalmazás használható jól USA-ban. Én is a HERE-re gondoltam, köszi a helyi kommentet. Hogy eltévedni nem lehet??? Jártál már 2x5 sávos lehajtó közelében, ahol 4 autópálya találkozik?? Nem vállalnám GPS nélkül!:-)
2016. jún. 1. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
VAN a berelheto kocsikban GPS, csak amikor lefoglalod a kocsit, akkor jelezni kell, hogy GPS-t akarsz. Mondjuk ne egy gagyi cegtol berelj, hanem a HERZ-tol vagy az Enterprise-tol.
2016. jún. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!