Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a szerepe annak, hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerepe annak, hogy a menstruáció első vagy ötödik napján szedem be az első szem fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb, miért tanácsolta az orvos, hogy az 5. napon vegyem be? Esetleg így kevésbé változtat a cikluson? A legtöbben (és a betegtájékoztató szerint is) ha még nem alkalmaztak hormontartalmú fogamzásgátlót, akkor az első szemet a menstruáció első napján kell beszedni.


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. jún. 6. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy szedd be, ahogy az orvos mondta.
2010. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy fogom, csak kiváncsi vagyok, hogy mit határoz:) Szeretném tudni, hogy mit miért kell úgy, ahogy!
2010. jún. 6. 16:47
 3/13 anonim ***** válasza:
akárhogy is veszed be, az első hónapban védekezzetek végig!
2010. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem, nem egy felelőtlen kamasz vagyok! Légyszives a kérdésre válaszoljatok!
2010. jún. 6. 17:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom azért, mert így elkerülhető a pecsételő vérzés.
2010. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
ezt jó tudni, engem is érdekelne, mondjuk én majd egy hónap múlva szeretnék gyógyszert felíratni, egyébként nekem maximum 3 napos a mentruációm
2010. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha az első napon veszed be, akkor már az első szemtől véd, ha a 2-5. napon veszed be, akkor még a betegtájékoztató szerint egy hétig, az orvos szerint egy hónapig kiegészítő védekezést kell alkalmazni.

Viszont ha akkor veszed be, mikor már a bő vérzés lement (értsd, a 4-5. napon), akkor sokkal kisebb az esélyed a köztivérzésre. Akik az első napon kezdik el szedni, sok esetben hetekig véreznek, sokan végigvérzik az első hónapot.

Én Sensonette-et szedek, a 4. napon vettem be az elsőt, két hétig védekeztünk még gumival, se köztivérzés, se teherbeesés. :)

2010. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen, utolsó: ez volt a plusz ami még felmerült bennem, ha rövidebb a menzesz, akkor mi van? :)
2010. jún. 6. 17:55
 9/13 A kérdező kommentje:
javítás: 17:37-esnek, és nem az utolsónak
2010. jún. 6. 17:56
 10/13 A kérdező kommentje:
17:54-es : Nekem is Sensonettet írt fel a doki. Tehát a 4.napon is megfelelő, ha mondjuk csak 4 napos a menstruáció! Köszönöm a válaszod:) Esetleg, ha még olvasod, milyen tapasztalataid vannak a Sensonettel?
2010. jún. 6. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!