Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Bevegyem az esemény utánit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bevegyem az esemény utánit vagy ne? Fogamzasgatlót is szedek! Lent

Figyelt kérdés

Soha nem tortent meg ilyen. Penteken, azaz tegnap este 10 korul kellett volna bevennem az elso szemet a het napos szunet utan. Ma delutan fel negykor jutott eszembe, vettem is be rogton. Elmentem a surgossegi nogyogyaszatra is. A doki nagyon fura volt. Meg a nevemet se kerdezte, a taj kartyamat se kerte el, csak felirta a tablettat. Mikor megtudta, h szedek gyogyszet, azt mondta, h akkor nem kell az esemeny utani. De a tajekoztatoban az van, ha volt szex a kimaradt szem elott, akkor nem lehet kizarni a terhesseget! Nalunk pedig volt szex tobbszor is. A doki azt mondta ram bizza h beveszem e v sem, szerinte nem kell.

.pfff...fogalmam sincs mit tegyek. Sajnos a sajat nogyogyaszom csak szerdan rendel, nekem meg hetfo este letelik a 72 ora. Raadasul hetvege van, sehova mashova nem tudok fordulni.


2018. febr. 24. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Én nem venném be gyógyszert.

Ennyi késés még belefé, főleg, ha régóta szeded.

A sok hormon sokkal károsabb.

De a te döntésed meg a pasidé..

2018. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehát a szünet alatt volt szex?
2018. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, volt szex szünet alatt,ahogy írtam is.
2018. febr. 24. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem venném be.
2018. febr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
A szünet alatt nincs peteérésed, így az nem fog problémát okozni, valamint a menstruációt követően 10-14 nappal van az ovuláció átlagos esetben. (tehát nem leszel terhes, nyugi) A szervezeted nem tudja pontosan, hogy most 7 vagy 8 nap telt el. Semmiképpen ne vegyél be egy nap alatt kettőt!!! Folytasd ugyanúgy a gyógyszer szedését ahogy eddig, az egy kimaradt szemet pedig dobd ki, hogy ne zavarjon össze a napokkal.
2018. febr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig akármennyire hihetetlen, bizony lehetsz terhes.

A nők egy kisebb részénél a szünetben elindul a peteérés, és a szünet végére már egy 18-20 mm-es tüszőjük van, ami gyakorlatilag 1-2 nappa az ovuláció előtti állapot. A 8. naptól elkezdett tablettaszedés az, ami ezt leállítja ezt a folyamatot.

A spermiumok pedig 3 napig simán elélnek a méhben és a petevezetőben, de szélsőséges esetben akár 5 napig.

Nem viccből írják bele, hogy ha az első héten hagysz ki tablettát, akkor lehetsz terhes.

És fogamzásgátló szedésénél pont nem úgy van, mint a rendes ciklusnál, hogy a ciklus közepe a legveszélyesebb, pont a tabletta hatásmechanizmusa és szedési rendje miatt. Ha a második héten hagysz ki egyetlen egy szemet, az még nem okoz problémát, kiegészítő védekezés nem kell. Ezzel szemben ha az első vagy utolsó héten marad ki, akkor előfordulhat terhesség.


Ha nagyon nagy gond lenne egy terhesség, én bevenném a tablettát. Lehet, hogy lesz áttöréses vagy pecsételő vérzésed miatta, de inkább az, mint egy nem kívánt terhesség.

2018. febr. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!