Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit javasoltok, mit tegyek?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit javasoltok, mit tegyek? Nagyon felborítja a hormon háztartásom?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló tablettát szedek hónapok óta, 5 napig szedtem antibiotikumot. Rá 3 napra együtt voltam a párommal megszakítással.

Egy tanult orvos azt írta, hogy kicsi a veszély.

De mindkét esettől tartok egy kicsit (bevenni az esemény utánit és nem bevenni)

Még benne vagyok a 72 órában ha szükséges.

Menjek orvoshoz sürgősségi tablettáért?

A sürgősségi tabletta nagyon felborítja a hormon háztartást amit nem igazán akarnék.



2018. márc. 5. 05:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem venném be, mert az esély nagyon kicsi. Nyilván van rá esély, de nem szívatnám meg a szervezetemet egy ekkora hormonbombával. Mérlegelni kell.
2018. márc. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Szerintem akkor kihagyom. És reménykedem, hogy tényleg nem lesz baj.

Máskor jobban figyelek erre.

2018. márc. 5. 06:52
 3/8 anonim válasza:
100%

Ha nem lett hasmenésed az antibiotikumtól (ami ugye gyakori velejárója, a bélbaktériumok fokozottabb pusztulását, ezzel a csökkent anyagfelszívódást jelzi), akkor szerintem nincs mitől tartanod. :)

Én se javaslom az esemény utánit, ha nem muszáj.

2018. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szombaton napközben az első szem sumetrolim bevétele után volt hasmenésem. De addigra az előtte való nap ( péntek este 8-kor) bevett fogamzásgátló tablettának már fel kellett szívódnia, a szombatit miután bevettem (este 8-kor) utána nem volt hasmenésem.

Reggelente annyi volt, hogy nem olyan nagyon kemény volt amit elég kinyomni, hanem egy lágyabb verzió (ami könnyebben kijött) de formailag nem folyt (ami a hasmenésre jellemző)

Bocsánat a részletekért.

2018. márc. 5. 11:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzasgatlo mellett szigoruan tilos 72 oras tablettat bevenni, ugyhogy ilyen esetben csak a remenykedes marad.
2018. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pl: Escapelle sürgősségi tabletta

Amennyiben Ön már valamilyen folyamatosan alkalmazható fogamzásgátló módszert (például szájon át szedhető fogamzásgátló tablettát) alkalmaz, ezt a megszokott időben tovább folytathatja.

Ha ismét védekezés nélküli aktus követi az Escapelle alkalmazását (ugyanabban a menstruációs ciklusban), erre az alkalomra már nem vonatkozik a tabletta védő hatása, és ismét fennáll a teherbe esés lehetősége!

2018. márc. 5. 14:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 5. 14:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a sürgősségi tablettát közvetlenül az aktus után kell bevenni.
2018. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!