Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tofu tényleg kb méreg? Ha...

A tofu tényleg kb méreg? Ha megeszem akár egy adag után is felborul a hormon-háztartásom, pajzsmirigyem tönkremegy és a többi?

Figyelt kérdés
Miért nem tiltják be,ha ilyen káros?? Soha nem eszem egyébként tofut,de a sajt amit szoktam enni csak egy boltba kapható és nem volt kedvem ma elmenni odáig.Megláttam a tofut és gondoltam mivel semleges az íze ez jó alternatíva lesz, elkészítettem az ételt aztán gondoltam azért rákeresek miket írnak a tofuról és kb olyan cikkek voltak,hogy soha senki ne egye mert 100+1 halálos stb káros hatása van. Mondanom sem kell gyomorgörcs mellett ettem meg az elkészített 100g tofut. Még van 200g a hűtőben de azt hiszem ki fogom dobni. Kérlek van itt oylan aki rendszeresen fogyaszt tofut és még egészséges semmi baja? Mi az igazság??
2017. nov. 19. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
A szójában tényleg vannak ilyen hatású anyagok, de azért nem úgy kell ezt elképzelni, hogy megeszel 200 grammot és egyből az összes tünet jelentkezik. Rendszeres fogyasztás esetén előjöhetnek ilyen problémák, de nem mindenkinél.
2017. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy káros, ha mindennap azt eszed ebédre az nem egészséges, de amúgy ilyen szinten semmi sem egészséges, ha folyton azt zabálod. Ja és amúgy a szója (a tofu abból van) a párizsitól kezdve a mc donalds hamburgerig mindenben benne van.
2017. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Időnként csinálok szója pörköltet, tofus curry-t, és iszom szója tejet. Mondjuk nem minden nap, hanem kb hetente. Semmi bajom nem volt sohasem. Amúgy ne aggódj, a húskészítmények is tele vannak szójával, pl a felvágottak, májkrémek. És mivel az bújtatva van, sokkal alattomosabb, mint amikor tudatosan megeszel egy finom zöldségtálat tofuval. Jó étvágyat és ne törődj vele. Édességet is lehet kapni, olvastad már, hogy mit okoz a cukor? És margarint is lehet kapni, tudod, az mit okoz? És a tejben/bolti húsban lévő hormonok? És a zöldséget meg felszívják a mérget és a vegyszereket, a spenót a legjobban. Figyelj, mérgeket eszünk, nem tűnt fel? Hála a tudománynak és a profit orientáltságnak ma már minden eltartható, hosszú életű, a tehenek dupla tejhozammal büszkélkedhetnek, a csirkék meg akkorák mint egy túzok.... az a 100 gramm szója legyen neked a legnagyobb bajod....
2017. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jó tudom,hogy mindenben van valami káros,de életemben soha semmiről nem láttam ennyi cikket és ilyen mértékű ellen kampányt. Húst nem eszem úgyhogy az nem fenyeget, tejet iszom de max 2dl ami a kávéba megy. Cukrot is kerülöm jó messziről, zöldségeken élek és sajton de ott is megválogatom melyik sajtot eszem meg és tejsavó fehérjeszeleten ami egyébként tartalmaz 6% szóját,de megint más mint most itt ,hogy megvettem 300g szóját és ezt megeszem 2-3 nap alatt. Akkor remélem nem lesz bajom ,ha ezt elfogyasztom,de ezután ezt is kerülni fogom.
2017. nov. 19. 13:39
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden szart elhinni, ami a neten van
2017. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Alain Delon ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol van ez a nagymértékű ellenkampány, amiről írsz. Most hallok róla először. Párszor ettem már tofut. egyelőre semmi bajom nincs.
2017. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

A szójában NINCSENEK HORMONOK!!!!!

Fitoösztrogének vannak benne, amik óriási (napi több kilós) mennyiségben fogyasztva válthatnak ki az ösztrogénhez HASONLÓ és nem azzal megegyező hatást.

Ezek a fitoösztrogének a növények 90%-ban megtalálhatók, különösen a babfélékben és gabonákban van sok belőlük. Pl. A tarka bab, zab, árpa stb. Is tartalmazza és ezáltal sok feldolgozott termék is pl. sör, lisztek pékárúk stb.


Tudom hogy ezzel sokan nincsenek tisztában de ez egy rettenetes nagy tévhit.


Amiben valóban hormonok vannak azok az állati termékek: a tej, tojás, hústermékek magas hormontartalmúak részben természetesen, részben azért mert ha ipar hormonokkal kezeli az állatokat.

2017. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehetsz valami okos már bocs, manapság a tejtermék a fő egészségtelennek kikiáltott élelmiszer, a szojaellenesség 5-10 éve volt menő. Ha megnyugtat én napi szinten eszek tofut és semmi baj nincs a hormonjaimmal. Ezer dolog van amin parázhatnál, de te inkább elavult cikkeken paráztatod magad.
2017. nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
7-es szóval ez olyan kb mint az édesítőszer? Amiről hangoztatták,hogy rákkeltő ,de közben csak egy kísérlet igazolta ahol egy egérnek olyan mennyiséget adtak,hogy annyit soha senki nem lenne képes elfogyasztani? Mármint a tofu is ilyen,hogy csak ilyen kísérlet igazolta ?
2017. nov. 19. 19:57
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Úgy tudom, az ázsiai erjesztett szója okés, a többiről hallottam rosszat. Mivel ízetlen borzalomnak tartom a szóját, személy szerint nem eszem (csak erjesztve egy picit, szójaszószként), soha, semmiben (elég könnyen elkerülöm). Biztos, ami biztos.


De akármi is az igazság, méregnek nevezni kissé erős. Bár bizonyos mennyiségben minden méreg, szóval azért méregnek nevezni valamit sem mond kb. semmit.


Ha egy adag után mindenkinek baja lenne, arról gondolhatod, hogy tudnánk...

A tejet az emberiség nagyobb része nem tudja megemészteni, mégsem halnak bele még 126 adag után sem, legfeljebb csak az extrém érzékenyek.

A dohányzás egyértelműen káros, sokan mégsem halnak bele évtizedek után sem. A tofu azért akkor is enyhébb, ha a legrosszabb forrásból származik és igaz az a rossz, amiket írnak róla.

2017. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!