Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedek és a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szirág 55 kérdése:

Fogamzásgátlót szedek és a legelső tabletta kimaradt!?

Figyelt kérdés
Azt akarom toletek megkérdezni,hogy meg volt a havi verzésem 02.28-03.03ig(kevés volt és élénk pirosas) és fogamzásgatló tablettat szedek és ugye ki kell hagyni 7 napot 02.22en es a 8.on(pénteken 7órakkor kellett volna bevennem 03.02)na de én viszont kihagytam és a 9.Napon(szombaton este 10körül vettem észre ,hogy nem vettem be amikor kellett volna 03.03)vettem be 2őt egyszerre és vasárnap 03.04 már együtt voltam a párommal lehet baj??? Tudom ,hogy a 7 nap alatt védve vagyok de ez mar nem az. Aztan 03.10-12ig fehér folyásom volt(se nem viszket se nem büdös már elnézést)03.12 undorodtam a kajatól meg hanyingerem volt sokszor(reggel, éjszaka, ment a hasam. Mai napig faj az alhasam és kevés folyásom is van pesig nem szokott. Szerintetek mi lehet a probléma? Gomba? Baba?

2018. márc. 15. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, miért nem lehet elolvasni azt a ny..mvadt betegtájékoztatót?

Nemhogy a vasárnapi együttlétnél nem voltál védett, de már a gyógyszerszünetben sem! Ugyanis gyógyszerszünetben csak akkor vagy védett, ha pontosan folytatod a következő levél szedését. A legkritikusabb héten hagytál ki tablettát. Imádkozz, hogy ne legyél terhes!

Kiegészítő védekezést kellett volna alkalmaznod! Viszont terhestünetet nem érezhetsz még, mert ha netán terhes is lennél, az még nem következett volna be, ugyanis legalább 2 hétnek el kell telnie a sikeres aktust követően, hogy egyáltalán bármiféle tünetet érezhess, ugyanis kb. ekkor lesz hcg nevű hormon, amit egyrészt a teszt érzékel a vizeletből, másrészt ami a terhességi tüneteket okozza.

2018. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta. Nem voltál védett. Minimum 1 hétig gumit kellett volna használni. Állíts be ébresztőt, hogy ne felejtsd el bevenni. Aktus után minimum 2 héttel pedig csinálj egy tesztet. Még csak kb most lett vége a beágyazódásnak, szóval nem lehet semmi terhestüneted.
2018. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ilyen hülye hogy lehet valaki?


"Á, most vettem észre, hogy kihagytam egy szemet. na nem baj, a betegtájékoztatót nem olvasom el, mert még a végén találnék benne valami hasznos információt. De másnap azért szexelek a barátommal koton nélkül, és majd UTÁNA megkérdezem a gyakorin, hogy jó volt-e ez így...".



Hát komolyan, eszem megáll. Igen, előfordulhat terhesség, mivel kihagytál egy szemet, ráadásul a legrizikósabb héten. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben még a szünet alatt történt aktusból is lehet terhesség.

És amúgy le is írja a tájékoztató, hogy ilyenkor egy hét kiegészítő védekezés szükséges....

2018. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Röviden tömören, de a nőgyógyászom szerint nincs semmi baj azzal, hogy kihagytam 1 szemet.. a mensi alatt is végig védve voltam és aznap mikor kihagytam akkor a második nap 2 szemet vettem be egyszerre és az is normális. 3. Kommentelő: ugyan azt irtad le, mint az első két kedves vàlasz adó. Teljesen feleslegesen irtál, csak önmagad irod le.
2018. márc. 18. 21:48
 5/14 anonim ***** válasza:

"Röviden tömören, de a nőgyógyászom szerint nincs semmi baj azzal, hogy kihagytam 1 szemet"


Akkor a nőgyógyászod nem ismeri a fogamzásgátló hatásmechanizmusát és teljesen tájékozatlan ezen a téren.

2018. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értelek. De nekem akkor is ezt mondta.itt az email:

Tisztelt Hölgyem!


A tabletta a 7 napos szünet alatt is véd! Nincs semmi gond ha kimaradt 1 tabletta!


Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.....BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.

Üdvözlettel:

2018. márc. 19. 11:04
 7/14 A kérdező kommentje:
Én segítséget kértem nem oltogatást.. azt se tudod ki vagyok és lehülyézel...gondolkodhatnal !!;)
2018. márc. 19. 11:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy milyen fajta tablettát szedsz, de itt van egy példa, ami kb. az összes tablettára igaz:


"Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához."

2018. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Volina gyogyszert szedek. Volt elotte szexualis kapcsolatom mielott megjott volna szoval akkor fenn all a veszely. De mar maskor is hagytam ki.veletlenul de nem tortent semmi baj mondjuk az nem a legelso tabletta volt.
2018. márc. 19. 22:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A 7 napos szünetben véd, igen. Csak te nem 7 napos szünetet tartottál, hanem 8 napos szünetet, így meg már nem véd.


De mondom, csak el kellene olvasni a betegtájékoztatót:

"Ha egy filmtablettát hagyott ki az első héten

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten nemi együttlétre került sor, akkor számolnia kell azzal, hogy a terhesség kockázata fennáll"


Egyébként pedig ez a "máskor is hagytam már ki, mégsem volt gond..." azért egy idiótaság, mert ha belédélveznek védekezés nélkül sem 100%-os a teherbeesés. Attól, hogy egyszer megúsztad, lehet másodjára nem fogod.

2018. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!