Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem jelentkezik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jelentkezik a megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés
Életemben először szedek fogamzásgátlót. Nem jött meg a 2. Levél után de elkezdtem szedni a 3. Levéllel amit most fejeztem be és még most se jött meg ez után se. A nőgyógyászom szerint meg kellett volna várjam a 2. Levél után hogy megjöjjön és akkor elkezdeni szedni a 3. Levéllel.... ezt én nem így tudtam... azt mondta a 3. Levél után is várjak ha kell 2 hetet...
2018. márc. 29. 10:27
 1/4 anonim válasza:
Minden levél után ki kell hagyni 7 napot, amikor nem szeded a gyógyszert. Ebben a 7 napban valamikor meg kellene jönnie, de nem rögtön az első napon. Én például kedden veszem be mindig az utolsó szemet az aktuális levélről, azaz legközelebb szerdán kell csak, közben szombaton megjön. Az nem baj, ha szerdáig nem áll el a vérzés, akkor is el kell kezdeni a következő levelet, és így tovább, ameddig csak szeded. Lehet késleltetni is a vérzést, ha nem hagysz szünetet a levelek között, akkor az adott hónapban nem jön meg, de én ilyet még sosem csináltam. Jó, hogy mindig ugyanakkor jön meg. A dokid jobban is informálhatott volna, de elvileg a gyógyszeresdobozban kell, hogy legyen tájékoztató, azt mindenképp olvasd el, illetve neten is megbízható oldalak foglalkoznak a témával. Remélem, segítettem, de mindenképp kérdezz meg egy hozzáértőt is!
2018. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megtartottad a szünetet, amit a tájékoztató ír? Vagy egyből elkezdted szedni a régi levél után az új levelet?
2018. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A nőgyógyászom szerint meg kellett volna várjam a 2. Levél után hogy megjöjjön és akkor elkezdeni szedni a 3. Levéllel.... ezt én nem így tudtam... azt mondta a 3. Levél után is várjak ha kell 2 hetet..."


Vagy félreértetted az orvos, vagy az orvosod egy idióta.


Ha a szünetben nem jelentkezik megvonásos vérzés, akkor az első lépés, hogy csinálsz egy terhességi tesztet. Egyrészt az emberek jelentős része képtelen normálisan szedni a tablettát és lazán teherbe lehet esni úgy mellette, másrészt még normális szedés esetén sem 100%-os. Ha negatív, akkor pontosan azt kell csinálni, amit te is tettél: a szünet után, a 8. napon elkezdeni a következő levelet. Ha vársz két hetet, akkor oda a védettség, semmit nem ér az egész.

Ha a következőnél se jön meg, akkor megint az első egy terhességi teszt lenne. Ha negatív, akkor pedig tablettaváltás.

2018. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvártam a 7 napot mindent betartottam úgy ahogy kell, normálisan szedem és tesztet is csináltam.
2018. márc. 29. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!