Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen mellékhatásai vannak a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen mellékhatásai vannak a fogamzásgátlónak? Mennyit fogok hízni tőle kb?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 18. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más. Én nem híztam egy dekát se és nem is esett tőle a lidibóm, de van olyan barátnőm, akinek teljesen elment a kedve a szextől a bogyó miatt, ismerek olyat is, aki mentálisan érezte magát nagyon rosszul tőle. Sokféle mellékhatása lehet, de minden nő szervezete másképp reagál rá.
2018. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő. Nekem semmi bajom nem lett a Yasminelle gyógyszertől. Pedig már 5 éve szedem.


Egyébként a betegtájékoztatón le van írva a mellékhatások.

2018. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenki hízik tőle.

Ezek a lehetséges mellékhatások:


"Gyakori mellékhatások (100 nőből 1-10-et érinthet):

- hangulatingadozások, depresszió

- fejfájás

- hányinger, hasi fájdalom (gyomorfájás)

- emlőfájdalom, emlő-érzékenység

- testsúlynövekedés

Nem gyakori mellékhatások (1000 nőből 1-10-et érinthet):

- csökkent szexuális érdeklődés

- bőrkiütés

- migrén

- hányás, hasmenés

- viszketés, kiemelkedő dudorok a bőrön

- emlőnagyobbodás

- folyadék-visszatartás

Ritka mellékhatások (10 000 nőből 1-10-et érinthet):

- kontaktlencse-intolerancia

- allergiás reakciók

- libidó-növekedés

- emlő-váladékozás, vagy hüvely-váladékozás

- a bőrgyulladás egy típusa, amely vöröses, fájdalmas csomókat eredményez (eritéma nodózum)

- bőr-rendellenesség, amely vörös, céltábla alakú foltokat, sebhelyeket okoz (eritéma multiforme)

- testsúlycsökkenés

Az alábbi mellékhatásokat valamivel gyakrabban írták le fogamzásgátló tablettákat szedő nőknél (lásd 2. fejezet: \"Tudnivalók a Missee 0,10 mg/0,02 mg filmtabletta alkalmazása előtt\")

- vénás vagy artériás vérrögök

- sztrók

- magas koleszterin-szint

- a glükóz-tolerancia változása

- aranybarna pigment foltok (kloazma), az úgynevezett \"terhességi foltok\"

- megemelkedett vérnyomás

- májtumor vagy emlőrák

- a májfunkció zavarai

- a vénákban vagy artériákban kialakuló ártalmas vérrögök, mint például:

- a lábszárban vagy a lábban (azaz MVT- mélyvénás trombózis)

- a tüdőben (azaz TE - tüdő embólia)

- szívroham

- szélütés (sztrók)

- mini-szélütés vagy átmeneti, szélütésszerű tünetek, amely átmeneti iszkémiás rohamként (TIA - tranziens iszkémiás attak) ismert

- a májban, hasban/belekben, vesében vagy a szemben kialakuló vérrögök.

Nagyobb lehet a vérrögök kialakulásának valószínűsége, ha fennáll bármilyen más állapot, ami növeli ezt a kockázatot."

2018. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Nővérem utolsó stádiumos májrákos, a bogyó miatt. Max ennyi bajod lehet.
2018. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanácsolom. Ha valamilyen betegségedre írták fel, az csak tüneti kezelés. Miután abbahagyod, ugyan olyan rossz lesz, vagy (általában) rosszabb. Ha fogamzásgátlás miatt szeretnéd, nagyon sok mellékhatása lehet, engem tönkretett. 15 kilót híztam, pedig előtte 6 évig tartottam a súlyom, és semmit se változtattam az életvitelemen, elment a libidóm, folyamatosan beteg lettem (immungyengeség),gombásodás, stb. stb. és amint abbahagytam egyből fogytam, visszajött a libidóm, elmúltak a betegségek. Én megfogadtam, hogy soha többet. De van akinek semmilyen mellékhatással sem jár, sajnos én nem tartoztam közéjük.
2018. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nekem is csomó mellékhatàs jött ki.

0 libidó, minden hónapban visszaterő hüvelygomba, pattanàsok se múltak el.

Egyik barátnőmnél rohamok jelentkeztek. Az első szemet bevette ès este màr vittek korházba. Kipróbált több fajtàt,de mindegyiknél jelentkezett a pánik roham. Az orvos mondta is neki hogy nem szedhet többet, nem bírja a szervezete.

2018. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!