Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Létezik ideális fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik ideális fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, van egy komoly kapcsolatom és úgy gondoltam kipróbálom a fogamzásgátló tablettát. Egyszer, sok évvel ezelőtt szedtem a Jangee fogamzásgátlót, de iszonyatosan beteg lettem tőle! Magas vérnyomás, szédülés, fájdalom a melleimben stb. Akkor abbahagytam és azóta egyáltalán nem szedtem. Azt tudni kell, hogy akkor egy olyan orvos írta fel nekem a gyógyszert, aki el sem küldött kivizsgálásra. Most szeretném újra megpróbálni, de őszintén szólva vegyesek az érzelmeim. Rengeteg rémtörténetet hallottam elhízásról, pattanások kialakulásáról stb. Plusz nekem is rossz a tapasztalatom ugye, viszont hosszútávon kényelmesebb lenne ez a megoldás.

Amire kíváncsi vagyok:

nektek mik a tapasztalatotok a fogamzásgátlóról, mit szedtek, van-e mellékhatása? Továbbá van-e az óvszeren és fogamzásgátlón kívül más védekezési módszer, amit szerettek és megbízható?


Köszi a válaszokat!


2018. ápr. 21. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
3 éve szedek fogamzásgátlót, semmi bajom nincs, csak az első héten jelentkezett mellékhatás. Menj el másik dokihoz, és mondd, hogy vizsgáljon ki. És azt is mondd, miket okozott a Jangee, valószínűleg akkor másik fajtát ír majd fel.
2018. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Missee-t szedek 4 hónapja, elég jó ☺
2018. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
18 éves koromtól mikor szedtem, 4 évig szedtem Harmonet nevű tablettát, teljesen jó volt. Semmilyen mellékhatása nem volt, semmilyen kellemetlen tünet, semmi. Megfelelően is védett, hisz terhes sem lettem mellette. Aztán miután szültem, többfajtát is felírtak, egyik sem volt jó. Mindegyiktől volt valami bajom. Nyilván a terhességgel és szüléssel összefüggésben a hormonok miatt már nem bírta a szervezetem. De azelőtt nem volt bajom. Szóval persze, van olyan, hogy megfelel. De nem mindenkinél és nem bármelyik. Ki kell vizsgáltatni magad előtt és megpróbálni. Ha azonban nem működik a dolog, akkor meg inkább hanyagolni kell a hormonális fogamzásgátlást és inkább óvszerrel védekezni.
2018. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Azt tudni kell, hogy akkor egy olyan orvos írta fel nekem a gyógyszert, aki el sem küldött kivizsgálásra."


Mégis mit kellett volna vizsgálnia? Semmilyen vizsgálatból nem derül ki, hogy neked melyik tabletta fog beválni és melyik nem.


Ha van erőd kísérletezni, akkor próbálj ki más hatóanyagtípusú tablettát. De azt hiába kéred az orvostól, hogy vizsgálat alapján döntse el mi kell neked, mert ilyen nincs, nem mondja meg semmilyen vizsgálat....

2018. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!