Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlóban nem tartottam...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlóban nem tartottam szünetet, gond? Normális ez így?

Figyelt kérdés
Nem tartottam szünetet a tabletta 2 levele közt(Yasminelle gyógyszer, orvossal megbeszéltem mert volt egy gyenge hasmenésem a 3.héten és a betegtájékoztató szerint akkor szünet nélkül kell elkezdeni a következő levelet). A 2 levél után tartottam szünetet és a 7 napban alig menstruáltam. Mi lehet a gond? Most a 3.levél után vissza fog állni? Tudom hogy csak megvonásos vérzés, de ennyire nem szokott gyenge lenni, szinte csak barnáztam, 1 napig volt csak rendes friss vér(kicsit darabosan). Terhességre amiatt nem gyanakszom hogy azon az egyszeri, gyenge hasmenésen kívül(ami után ráadásul a tájékoztató szerint jártam el), mindig rendben volt minden és ráadásul megszakítással is szoktunk pluszban "védekezni". Remélem ez nincs benne a pakliban és remélem nem okoztam magamnak galibát ezzel a 2 levél folyamatos szedéssel. Valakinek tapasztalata, ötlete hogy mitől nem jött meg rendesen?

2018. máj. 30. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Tapasztalatom ugyan nincs, de ha jót akarsz magadnak, akkor nem szedsz ilyen hormonmérgeket...
2018. máj. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Százszor egyszerűbb lett volna, ha a hasmenés után 2 hétig védekezzetek volna gumival, és megtartottad volna a szünetet akkor, amikor amúgy is kellett volna. Máskor így járj el, ne a tájékoztató szerint. Bármikor bármitől csökken a fogamzásgátló hatása, 1-2 hétig használjatok gumit, a tablettát pedig szedd úgy, mintha mi sem történt volna.

Fogamzásgátló mellett nincs menstruáció. Neked mű, megvonásos vérzésed van, amit a bevitt hormonok irányítanak. A fogamzásgátló elvékonyítja a méhnyálkahártyát, így véd a teherbeeséstől. Mivel te most 2 levelet szedtél be szünet nélkül, érthető, hogy alig jelentkezett megvonásos vérzésed. Szerencsétlen nyálkahártyád tök vékony. Azt írtad, egy napig volt rendes friss vér. Az pont elég. Nincs gond, az volt a megvonásos vérzésed.

Megszakítással felelseges pluszban védekezni. Ha rendesen szeded a gyógyszert, nem leszel terhes. Ha már mérgezed magadat, legalább szexeljetek rendesen...

2018. máj. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Terhesség akkor nem állhat fent szerintetek? Kezdek emiatt is aggódni, bár semmi tünetem nincs, csak lassan szünet lesz és aggódom hogy mi van ha most se jön meg rendesen a megvonásos vérzésem.
2018. jún. 2. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond ha 1 évben 1x igy teszel, sokan így tolják ki a megvonásos vérzést ha nyaralni mennek és nem szeretnék hogy akkora jöjjön meg.
2018. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhes tuti nem vagy, hiszen a gyógyszer véd.
2018. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem tényleg nem csináltam gondot magamnak ezzel.
2018. jún. 2. 19:06
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez a megvonásos vérzésem sem igazán van meg... Ez a 2.nap és csak barnázás.

Nem gondolom hogy terhes lennék, de akkor mitől van ez?

2018. jún. 10. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel dokival megbeszélted, nem hiszem, hogy az itteni kioktató jó tanácsokra van szükséged. Felborult kicsit a rendszered, de következőre már valószínű visszaáll.
2018. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!