Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges, hogy hatott már a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy hatott már a tabletta?

Figyelt kérdés
Május 15-én, a menstruációm 5. napján kezdtem el szedni fogamzásgátlót. Az orvos azt mondta, hogy egy hónapig kell kiegészítő védekezés, a betegtájékoztató pedig azt írja, hogy 7 nap után vagyok védett. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hatott már a tabletta? (még 6 aktív tablettám van, kombinált fogamzásgátló)

2018. jún. 1. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Hihetsz a tájékoztatónak. A nőgyógyászok azért szoktak kiegészítő védekezést javasolni az első levél alatt, mert így nem akkora gond, ha véletlenül kihagysz egy szemet feledékenységből. Tehát igen, a tabletta már véd.
2018. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom,ha az orvos mondott volna 1 hetet,a tájékoztatóban meg 1 hónap állna,akkor meg az orvosnak hinnél,ugye?

Nem értem,hogy ha már hónapok óta óvszerrel védekeztek,akkor mit számít még plusz 1 hónap,ha úgy a legbiztosabb a védelem..

Azért 4 hét nem a világ vége.


Azért szokták javasolni az 1 hónapot,mert ha jelentkezik valamilyen mellékhatás akkor ne legyen a "sorsod" rábízva csupán a gyógyszerre.

Meg az is előfordulhat,hogy számodra nem a megfelelő hormontartalommal bír a tabletta és nem nyújt védettséget.1 hónap elteltével ez kiderül,1 hét elteltével viszont még nem.

2018. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Most biztosabb valami?
2018. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

A legtöbb tabletta az első hónap alatt nem nyújt 100%-os védelmet. Arról nincs statisztika, hogy hány százalékosat nyújt, az orvos pedig a biztonság kedvéért mondja, hogy védekezzetek, így neki semmit nem hányhatsz szemre, ha valami rosszul sül el. Az én orvosom az első hónapra annyit mondott, hogy a 14. nap környékén használjunk óvszert (ovuláció, teherbeesés esélyei ekkor a legmagasabbak). És egyébként nem fogadtam neki szót, és nem lett gond. Ez csak ilyen extra biztonság.

Tehát a kérdésre válaszolva: igen, a tabletta nagy valószínűséggel hatott.

2018. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!