Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Diane gyógyszer tapasztalatok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diane gyógyszer tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


13 éves korom óta menstruálok, azonban sosem volt rendszeres. Eleinte a nőgyógyász azzal nyugtatott, hogy majd beáll a ciklusom, 18 éves koromra mindeképp. Ez sajnos nem törént meg, hol volt menstruációm hol nem, valamikor hónapokig megvan, aztán 1-2-3 hónapot nincs.

Jelenleg 19 éves vagyok, két éve van egy párkapcsolatom, és eddig óvszerrel védekeztünk. Amúgy is tervben volt egy fogamzásgátló feliratása, illetve a fentebb említett probléma sem oldódott meg, így felkerestem egy magánrendelést. Az orvos készített hüvely UH-ot, és ott jól láthatóan több kis ciszta volt a petefészkeimben az elmondása szerint. Emellett kamaszkorom óta főként a lábamon és a szám fölött/államon erős szőrösödés volt jelen, amit évekig gyantáztattam, de nem sok sikerrel, két hét múlva már látható volt megint a szőrnövekedés, és mehettem újra. Pattanásaim mostanában már nincsenek csak a menstruációm előtt, általában innen sejtem, hogy megjön majd, noha olyan is volt hogy nem történt semmi csak kipattogott a bőröm.. Belgyógyászhoz és endokrinológushoz már van időpontom, csak hónapokkal előbbre. Ja igen vér és vizelet vizsgálat alapján minden értékem jó volt.

Azonban sok rosszat olvastam erről a gyógyszerről, most két napja szedem, és nem vagyok a legnyugodtabb, mivelhogy magas hormontartalmú. Tehát a PCOS-ra elég sok tünetem passzol, így nem hiszem, hogy annyira árthat, de mégis tartok tőle egy kicsit. Hízékony nem vagyok 49-50 kg közt mozog a súlyom mindig.

Tudom, hogy a Diane nem fogamzásgátló elsősorban, illetve, hogy ettől nem gyógyulok meg, csak elfedi a tüneteket. De most legalább nyáron ha bejön hadd ne kelljen szenvednem a szőrösödéssel, illetve így a fogamzásgátló is meg van oldva. De termlészetesen mindenképp elmegyek majd egy pontosabb kivizsgálásra. De azért örülnék ha tapasztalatokat írnátok, kinek hogy jött be! Köszönöm!



2018. jún. 5. 21:57
 1/1 anonim válasza:
En ket honapja szedem PCOS miatt. A boromet gyonyoruen kitisztitotta, pedig semmi nem hasznalt az aknemra. A szorodes viszont sajnos megmaradt. Tovabba azt vettem eszre, hogy teljesen narancsboros a combom, pedig eddig sose volt. En ezt a magas osztrogen szintnek tudom be, mar lehet tevedek es nincs osszefugges.
2018. jún. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!