Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Védett a gyógyszer ebben az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Védett a gyógyszer ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Most először szedek fogamzásgátló tablettát. A doki márciusban írta fel, viszont én csak májusban váltottam ki, mert rendszertelen a menstruálcióm és akkor kezdtem el barnázni. Mivel csak barnáztam vártam, hogy megjöjjön rendesen és az első nap tudjam bevenni a tablettát. Vártam 5 (vagy talán több) napig de nem jelentkezett a rendes menstruációm.

Így bevettem az első szem tablettát mert még barnáztam és úgy emlékeztem az az 5.nap, gondoltam hátha ez már elfogadható menstruációnak és védeni fog 1 hét után vagy amikor már beszedtem a 21 szemet.

A párommal védekeztünk a 21.gyógyszer beszedéséig.

Viszont most van a 7 napos szünet aminek a 3.napján már nem védekeztünk.

Azt szeretném kérdezni ezek után,hogy véd e a tabletta úgy hogy nem biztos hogy jókor kezdtem el szedni, viszont csak a 21.szem bevétele után élvezett el bennem?

Jangee-t írt fel a doki.

Köszönöm a válaszokat előre is

18/L


Olvastam hogy ha rosszul kezdi el szedni valaki akkor 1 hónap után véd biztosan,ez nemtudom arra vonazkozik hogy az első levél gyógyszer beszedése után vagy pedig a 21 tabletta+7nap szünet után

A szünetnek most van a 4.napja és még nem jelentkezett a megvonásos vérzésem.



2018. jún. 10. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem biztos.
2018. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Volt ahol azt írta neten a nőgyógyász, hogy bármikor kezdi el szedni az illető a 15.gyógyszertől már védett. Ezért bíztam benne, hogy 21.-től is.

Viszont kezdek félni hogy nem hatott megfelelően,hiába nem hagytam ki egy napot sem.

Más ilyen esetről meg nem nagyon olvastam eddig

2018. jún. 10. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatott. Ilyenkor már nem kell félni. Viszont azzal legyél tisztában, hogy a fogamzásgátló egyáltalán nem oldja meg a rendszertelen ciklusodat.
2018. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már védve vagy,de ahogy előttem is írták,a tablettával még inkább rontassz a helyzeteden.Ha ennyire rendszertelen a menstruációd,az nem normális.Ilyenkor kivzsgálásra kell menni,nem fogamzásgátlót felíratni.
2018. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Én másmilyent szedtem, de:

1. Első hónapban még nem védett

2. Az én ciklusom rendbe tette.

De amúgy nem hiszem, hogy teherbe estél, mindenesetre ha nem jelentkezik vérzés, keresd fel a dokid.

2018. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
A fogamzásgátló nem teszi rendbe a ciklust, utolsó... Kikapcsolja a természetes ciklust, és egy 28 napos mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. A szünetben megvonásos vérzésed van, ami nem menstruáció.
2018. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ma reggel megjött..

Így azthiszem biztos lehetek benne hogy hatott a gyógyszer.

Voltam nőgyógyásznál a rendszertelen ciklusommal és felírta ezt a Jangee fogamzásgátlót, hogy majd rendezi.

Nem csinált teljes kivizsgálást.

Majd keresek egy másik orvost

2018. jún. 11. 09:10
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

De fura nekem a doki azt mondta rendbe teszi, és úgy is lett..., már gyógyszer nélkül is normális. Kár, hogy annak idején nem ide jöttem jó tanácsért.


Kedves Kérdező, klassz, hogy minden oké. ;)

2018. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Hogy-hogy már nem szedsz fogamzásgátlót?
2018. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológushoz kellene menned. Lehet, hogy amiatt volt rendszertelen a ciklusod, hogy egy hormonérték túl magas vagy túl alacsony volt. A nőgyógyásznak sokkal kényelmesebb, hogy felírja a gyógyszert. Így láthatólag pontos a ciklusod. Nyilván, hiszen a bevitt hormonok szabályozzák. De egy normális orvos inkább elküld különféle kivizsgálásokra a fogamzásgátló felírása helyett.
2018. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!