Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Biztonságos így a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Biztonságos így a fogamzásgátló? Normális ennyi ideig vérezni?

Figyelt kérdés

Először szedek ebben a hónapban gyógyszert (Symicia), ez a 14. nap, eddig 13 tablettát szedtem be. Minden este hajszál pontosan 21 órakor veszem be, egyszer volt csak öt perc késés. :)

A tájékoztatón az szerepel, hogy ha a menstruáció első napján vesszük be, akkor onnantól véd is.

Viszont mióta szedem, gyakorlatilag azóta vérzek, szerintem a normális menstruációm olyan 5-6 napig tartott, azóta csak pecsételgetek. Illetve ma volt egy kis hányingerem, de rátudható a melegre is. :)

Az lenne a kérdésem, hogy így is véd a gyógyszer? Tegnap kb. 1 percig kipróbáltuk milyen gumi nélkül, gondolom nem hiába írják a tájékoztatóra hogy ha rendesen szedjük akkor már véd az első naptól, de egy kicsit aggódom a vérezgetés miatt. Nagy okom van aggódni vagy ez tényleg természetes?

Köszönöm.


2018. jún. 12. 16:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehagytam egy fontos részt, hogy azért merült fel bennem a kérdés, mert a telefonos mensi naptáram annak ellenére, hogy minden nap beírom, hogy bevettem a tablettát, kiírta hogy "1 nap peteérésig", illetve valamiért termékeny napokat számol. Én úgy tudtam, tabletta mellett nincs peteérés.
2018. jún. 12. 16:58
 2/8 A kérdező kommentje:
De gondolom akkor, csak egy "normális" menstruációt számolhat, hiába szedek fogamzásgátlót.
2018. jún. 12. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit ír a betegtájékoztató? Az én tablettámnál le van írva, hogy gyakori mellékhatás az első hónapokban a folyamatos pecsételő vérzés, és a rendszeres szedéstől elmúlik. Így is lett, kb. két hónapig folyamatosan vérezgettem, de aztán többet nem volt ilyen probléma.
2018. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt írja, előfordulhat az első pár hónapban.
2018. jún. 12. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt írja,akkor normális az első 3 hónapban.Vagyis védve vagy a pecsételés ellenére.

Ha fogamzásgátlót szedsz,akkor minek egyáltalán a kalkulátor?

2018. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem kalkulátor, csak menstruációs naptár ahová be tudom írni a tüneteket, tudom hanyadik napon járok, és értesít küld, mikor kell a gyógyszert bevennem.

Köszönöm.

2018. jún. 12. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja,érte.

Nincs peteérés a gyógyszer alatt,ha mégis van,akkor pedig a tüszőrepedés nem következik be.

De a legtöbb gyógyszernél nincsen.

2018. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vég a gyógyszer. Az első 3 hónapban normális a köztes vérzés, még nem szokta meg a szervezeted a hormonokat.
2018. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!