Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedjem be vagy ne?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedjem be vagy ne?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek (Missee) több, mint három hónapja. Egyik este rosszul lettem kb. fél órával azután, hogy bevettem a gyógyszert. Utána rögtön bevettem a következő szemet, mivel csak az a levél volt nálam. (Ismerem a használati utasítást, ugyanazt a tabit kellett volna, csak másik levélről.) Ami kijött bogyó, az utolsó előtti szem volt a placebo tabletták előtt, a "pót" tabletta pedig az utolsó hatóanyagot tartalmazó. A kérdésem az lenne, hogy elkezdjem a placebo tablettát szedni vagy vegyek be még egy 21. napit? A párommal jó ideje nem voltunk együtt, de most jó lenne. Ebben az esetben kell védekezni vagy védve vagyok? Gondolom, nem árt.

Előre is köszi a válaszokat!



2018. jún. 17. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha be tudsz venni egy 21. napot egy másik levélről, akkor természetesen védve vagy. Szerintem beveheted a placebót is, elvégre egy nap különbség nem oszt nem szoroz, majd egy nappal előbb jön meg - kérdés, hogy úgy mennyire akartok szexelni, hogy közben vérzel. Ha nem is jó ötlet a placebo bevétele egy nappal előbb, akkor is a teherbeesés valószínűségei a ciklus utolsó napján minimálisak, nincs szükség kiegészítő védekezésre.
2018. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy tabletta nem a világ. Elkezdheted egy nappal hamarabb megtartani a szünetet, ettől még védve leszel. De ha tudod, érdemesebb pótolni a 21. szemet egy másik levélről, hogy ugyanazon a napon kezdődjön a megvonásos vérzés, mint eddig. Szerintem így kevésbé zavarodsz össze.
2018. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem a sztorit. Ha hatóanyagtartalmú tabletta helyett egy másik hatóanyagtartalmú tablettát vettél be, akkor nincs semmi baj. Mindegyikben ugyanaz van (a placebót kivéve). Értelemszerűen ha még nem vagy a levél végén, akkor annyi hatóanyagtartalmú tablettát vegyél be, hogy meglegyen a 21 szem, aztán meg a placebókat....
2018. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem, nem menstruáció alatt gondoltam a szexre, hanem előtte (második/harmadik nap szokott megjönni) vagy utána.


Harmadik válaszadó:

Tényleg? Úgy tudtam, hogy a tabletták más-más mennyiségben tratalmaznak hatóanyagot. Épp ezért nem voltam benne biztos, hogy mi legyen. Ennek majd utánajárok, mert valószínűleg akkor rossz infóim vannak.


Még egyszer köszönöm a segítséget!

2018. jún. 18. 00:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi hormon van mindben, ha csak nem "szines" tablettaid vannak, hogy mas szinu az elso, masodik, harmadik het
2018. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Missee egyfázisú, de ez le is van írva a betegtájékoztatóban...

"A Missee 0,10 mg/0,02 mg filmtabletta 2 különböző színű tablettákat tartalmaz:

- Mindegyik rózsaszínű tabletta tartalmaz 0,10 mg levonorgesztrelt és 0,02 mg etinilösztradiolt. Egyéb összetevők (segédanyagok): Vízmentes laktóz, povidon K-30 (E1201), magnézium-sztearát (E572), Opadry II Rózsaszín (poli(vinil-alkohol), talkum (E553b), titán-dioxid (E171), makrogol 3350, vörös alumínium lakk (E129), lecitin (E322), vörös vas-oxid (E172), kék alumínium lakk (E132)).

- A fehér tabletták (inaktív tabletta vagy placebo tabletta) csak segédanyagot tartalmaznak (nincs hatóanyag), amelyek a következők: Vízmentes laktóz, povidon K-30 (E1201), magnézium-sztearát (E572), Opadry II white (poli(vinil-alkool), talkum (E553b), titán-dioxid (E171), makrogol 3350)."

2018. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!