Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most fogom elkezdeni a Nuvarin...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most fogom elkezdeni a Nuvaring hüvelygyűrűt, a menzeszem első napjában tegyem fel, vagy ráér az utolsó napján?

Figyelt kérdés

Eddig még nem használtam,és a nődokim nem valami segítőkész. Mikor kérdeztem a kockázatokról,h például lehet e fertőzésem tőle,mert azért mégis 3 hétig bennem van,azt mondta h miért,a tampontól se lehet. És h ne menjek vissza majd panaszkodni. Szóval róla ennyit. Fertőzésem lehet tőle? És menzesz első napján tegyem fel,v utolsón? Ha első napján teszem fel, nem akadályoz a tampon cserében? :S

Köszi!


2010. jún. 16. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még nem használtam, de egyik bnőm használ. Mensi első napján kell feltenni, 3 hétre, akkor leveszed, és 7 nap szünet.

Fertőzésekre biztos hogy nem hajlamosít, inkább a fog.gátló :) Normál higiénia mellett kizárt.

Tampon cserében sem fog akadályozni, mert ha jól tudom addig leveszed, amíg van a 7 nap szünet. De lehet hogy most nagy baromságot mondtam :D

2010. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első gyűrű felhelyezésének időpontja

Nem használt hormonális fogamzásgátlót az elmúlt hónapban.

Természetes ciklusának 1. napján helyezze be az első gyűrűt (pl. a menstruáció első napján). A NuvaRing használata a 2. és 5. nap között is elkezdhető, de amennyiben a NuvaRing használat első 7 napjában közösülésre kerül sor, ne felejtsen el óvszert is használni! Ezt a tanácsot csak az első gyűrű használatakor kell követnie.


Nah itt van egy része :)

2010. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még nem vettem meg,majd a héten kerítek rá sort. De amikor legelőször,menzi első napján felrakom és vérzek,bennem a tampon,meg ez a gyűrű is...akkor sincs fertőzés veszély?
2010. jún. 16. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Próbáld meg gyakrabban cserélni a tampont, zuhanyozz 2x-3x, használj néha olyan kúpot, ami helyreállítja a hüvelyflórád(Génia 92, Gynophilus), és akkor végleg elkerülted a fertőzést. Bár nem tudom h ezek a kúpok alkalmazhatóak vele együtt. Kérdezz meg róla egy netes dokit.(www.orvostudakozo.hu)
2010. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2010. jún. 16. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2010. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most váltottam nuvaringről. A második hónap már kínszenvedés volt. Nekem attól lett tőle fertőzésem, hogy a szervezetem idegen tárgynak kezelte, mivel az is. :D Pedig rendszeresen fürödtem, és colpo-lacto tablettával irrigáltam hetente 2x. A nőgyógyász mondta, hogy akinek érzékeny rá a szervezete annak előfordul, hogy gyulladást okoz. Ráadásul rettentően ki is száradtam tőle, kívül belül az összes intim nyálkahártyám, ha leültem repedtem, a sex is fájdalmas volt, pedig elötte soha nem volt gond a nedvesedéssel, de a gyűrűtől nekem sehogy sem akarta a szervezetem. Szex bizonyos pózokban fájt vele, és nem egyszer a barátom szerszámáról szedtük le szex után. :D Ha fent van a gyűrű és mellé tampont raksz baj nem lesz belőle, csak óvatosan húzd ki a tampont, mert nekem volt hogy jött vele a gyűrű is mert beleakadt. Nem megijeszteni akartalak, barátnőm 5 éve használja minden probléma nélkül. Neki semmilyen mellékhatása nem volt, nekem a száradáson kívül a másik legkellemetlenebb is kijött, viszkettem lent mindenhol, kívül, belül, rettenetes volt. Azt az 1 hónapot nem szeretném újra élni. :D Már alig vártam, hogy leszedhessem, most szájon át szedhető bogyót kezdtem, úgy látszik az én szervezetem nem tolerálta a gyűrűt. Remélem neked nem lesz vele bajod. ^^

Szia :)

2010. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm ezt az infót is! Hát majd kiderül az én szervezetem,hogy bírja :) :S :D
2010. jún. 18. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!