Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rezia tabival tapasztalatok?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rezia tabival tapasztalatok? Tényleg hat az első naptól?

Figyelt kérdés

Most kezdtem, ma vettem be a második tablettát, szerencsére semmit nem érzek, talán kevésbé görcsölök, mint szoktam, de nincs szédülés, hányinger, egyebek. A vérzésem is nagyjából normális.

Az orvosom semmit nem magyarázott el vele kapcsolatban, mikor megvizsgált, végig telefonált (fiatal nő, magánklinikán) már bánom, hogy nem erőltettem, ugyanis 15ezerért igazán figyelhetett volna normálisan, a kérdeseimre válaszolhatott volna, de helyette csak a kezembe nyomott egy tájékoztatót a gyógyszerről, a receptet meg a papírom és kezit csókolom.

Valamit elmotyogott, hogy két hét meg egy hónap, de nem volt alkalmam visszakérdezni, kérte a pénzt és ki is rugdosott a rendelőből.

Szóval nem értem most, hogy első naptól hat-e vagy sem, ha igen, mi az a két hét, meg egy hónap.

Egyáltalán miért kaptam ezt a tablettát? 8170Ft, a barátnőm ugyan olyan alkat, mint én, kicsit magasabb, de ő egy nagyon gyengét kapott, nem emlékszem már a nevére, A betűvel kezdődik és neki egy hónapot kellett várnia, hogy hasson is a gyógyszer. Ugyan ahhoz a dokihoz járunk. Egyszerűen már nem értem, csak próbálok jó gyerek lenni és becsületesen bevenni a gyógyszerem, hiába nem tudok róla szinte semmit.



2018. jún. 29. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Énis reziat szedek. Nekem elég hatékony, nyilván mensi első napján kell elkezdeni szedni, de ahogy elmúlt már le is feküdtem barátommal és nem lett vele semmi. Szerintem a 2 hét, 1 hónapot arra érthette hogy lehet ennyi idő mire megszokja a szervezeted, addig lehet egy kis hányinger, fejfájás a mellekhatas.
2018. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neked ezt írta fel, fogadd el. Amúgy sincs sok különbség a tabletták között. Ha a tájékoztató azt írja, hogy véd az első szemtől (ha a menstruáció első napján kezded el), akkor az úgy is van. Hihetsz ám a tájékoztatónak, nem dísznek van.
2018. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én évek óta ezt szedem, teljesen megbízható, bevált. Nekem előtte elég durva volt a menstruációm, első két nap hányás, hasmenés, szédülés, néha ájulás, elviselhetetlen görcsök, és 7-8 napig tartó vérzés. Mióta szedem, 3-4 napos gyenge vérzésem van, és csak egy kis fájdalmat érzek az első nap. Egyszer szünetet is tartottam már néhány hónapra, akkor sem volt semmi gáz tünet az elhagyásánál, majd az újrakezdésnél sem.


Amire figyelj: az első hónapokban teljesen normális, ha a vérzésed közti időszakban pecsételő vagy barnás vérzésed van rendszeresen, folyamatosan. Ez elmúlik, ha szeded tovább a tablettát, csak a szervezetednek hozzá kell szoknia. Az tökre nem meglepő, hogy nem érzel semmit, hónapok kellenek, amíg a mesterségesen kialakított ciklus beáll.


A betegtájékoztató valóban azt írja, hogy első naptól véd, de abból bajod biztos nem lesz, ha kicsit óvatosabb vagy. Én mikor elkezdtem szedni, először vártam egy hónapot, elsősorban azért, hogy tudjam figyelni magam, észreveszek-e esetleg valamilyen olyan mellékhatást, ami miatt azonnal abba akarom hagyni. Később mikor újrakezdtem, akkor egy hetet vártunk a párommal, mert a vérzés idején amúgy sem szoktunk együtt lenni. Megvártuk, míg elmúlik, és onnantól nem használtunk már óvszert sem.


Ja igen, még az jutott eszembe, hogy attól se ijedj meg, ha a placebo tablettákat beszedve még nem vérzel. Szedd tovább a tablettákat a megfelelő módon, a placebok után ne hagyj ki napot, hanem folytasd az új levéllel, mert az elején az is normális, ha nem a placebo-napokon jön meg, hanem kicsit később, ez majd alakul. A lényeg, hogy ne variálj a szedéssel, mert könnyen csökkenhet a tabletta hatása, ha hosszabb szünetet tartasz vagy kevesebbet veszel be a fehér szemekből!


Még valami, ha már ennyit írtam: ha a magándokid arra se méltat, hogy rendesen tájékoztasson és nincs lehetőséged kérdezni, akkor felesleges pénzt kiadnod érte. A tablettát tájékoztatás nélkül az sztk-s doki is fel fogja írni, de az legalább ingyen. Érdemes körbenézned többféle gyógyszertárnál, én budapesti vagyok, mindig máshol veszem a Reziát, ahol épp útba esik, de 7000-7500 körül szokott lenni az ára.


Ha bármi kérdésed van, írhatsz nekem nyugodtan. 23N

2018. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Én majdnem 3 évig szedtem a reziát, csak most váltottam át másra, mert egyre többször jelentkezett közti vérzés ami eddig nem.


Amúgy végig meg voltam vele elégedve, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam. Mi az első levél alatt még megszakításosan "védekeztünk" inkább, szóval nem bennem ment el a párom, biztos ami biztos. A második levéltől pedig már rendesen. Sok embertől hallottam, hogy már az első levél első sorától elmegy bennük a párjuk és nem lett baj, de én ehhez túl óvatos voltam. :D

2018. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!