Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » PCOS vagy hasonló súlyos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PCOS vagy hasonló súlyos hormonzavar lehet fogamzásgátló szövődménye?

Figyelt kérdés

Tudom, a hormonoknak sokféle mellékhatása lehet : trombózosveszély, a szedés ideje alatt hízás, hajhullás, fejfájás, libidócsökkenés, stb...


De ezeknek vége, ha az illető leáll a szedéssel vagy más készítményt választ.


A meddőséget olvastam pár helyen, mint hosszú távú szövődményt, de az nem világos számomra, hogy a hormonális fogamzásgátlók okozhatnak-e olyan jellegű gondokat, amik miatt az illető véglegesen elrontja a szervezetét. Például szőrösödés, hajritkulás, hízás, ami ellen az sem segít, ha leáll vele.


Ne nézzetek hülyének, csak mostanában gondolkodtam, hogy áttérek a tabira és attól rettegek, hogy bekapok egy hormonzavart, ami életem végéig megkeseríti az életem, emiatt nem merem. :(


2018. júl. 2. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Hormon zavart okozhat fogamzásgátló

De cisztást petefészket nem


16 éves koromtol vagyok PCOS-es és IR-es

Akkor még nem éltem nemieletet h fg.kellett volna

Nálam az első menzi okozott hormon zavart plusz a pajzsmirigy tsh nem voltjó

24N

2018. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A PCOS gyógykezelésének egyik módja a fogamzásgátló által bevitt hormonpótlás.

Kérdező, gondolj arra, hogy a kb 60 év alatt, amióta fogamzásgátló létezik, sokszáz millió nő szedte évtizedekig, és a mellékhatások száma elenyésző volt. Nem lehet elképzelni olyan összeesküvést, ami az esetleges káros mellékhatásokat eltitkolná.

2018. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!