Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Antibiotikum tartalmú szemkrém...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Antibiotikum tartalmú szemkrémet és szemcseppet írt fel az orvos az árpámra, gyengítheti a fogamzásgátló hatását?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy szemcseppnek mi a fene köze lenne a fogamzásgátlóhoz?! Amúgy meg ha már ott voltál a dokinál, meg is kérdezhetted volna tőle.
2018. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem,nem gyengíti.
2018. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem sajnos gyengítheti. Az a helyzet, hogy ugye a fogamzásgátló ösztrogént(női nemi hormon) tartalmaz. Amikor beveszed, akkor a gyomorba kerül, ahonnan a véráramba és elkezd hatni, majd az epe kiválasztja és a bélbe kerül, a bélben lévő baktériumok miatt újra felszívódik és megint lesz hatása. Ha antibiotikumot használsz, akkor ezeknek a bélben lévő baktériumoknak száma csökken, ezért kevésbé tudnak másodszor felszívódni, így gyengülhet a fogamzásgátló hatása is. Bár lehet, hogy a dokid úgy érzi, hogy abból nem lehet baj, ha pár napig csak úgymond külsőleg használod. Szerintem mindenképpen beszéld meg a dokiddal, mert két megoldás is van. Vagy az antibiotikum kúra alatt, és utána egy kis ideig más fogamzásgátlót szedsz vagy olyan antibiotikumot írnak, amelyiket "nem érdekli", hogy te fogamzásgátlót szedsz. Egyébként nem hiszem, hogy gáz lesz, jobbulás neked. :)
2018. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szeméből felszívódik? 😂😂
2018. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Befolyásolja-e a fogamzásgátló tabletta hatását az antibiotikumos szemcsepp, kenőcs, kúp, stb.? A helyileg adott antibiotikum-tartalmú készítményeknek olyan kis része szívódik fel, hogy nem kell azzal számolni, hogy gyengítenék a fogamzásgátló tabletta hatását.


WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos"

2018. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
3-as vagyok. Ha leírod, hogy milyen fogamzásgátlót szedsz és milyen krémet és cseppet írt a doki a szemedre, akkor többet tudok segíteni. Tényleg fel a fejjel, pár napig külsőleg használt antibiotikum ilyen szempontból nem a világ, ha konkrétan nem veszed be és nem kerül a bélbe, akkor nem biztos, hogy bekavar, de van rá esély, a biztonság kedvéért és, hogy megnyugodj, beszélj az orvossal.
2018. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves #3-as, mi az az epe, és mit választ ki? Ez a gyomor-bél traktusban élő baktériumok általi második felszívódás nekem gyanús, biztosan így történik? És hogyan jut a szemcsepp antibiotikum tartalma a bélbe? Azt gondoltam volna, hogy az a szemhéjon és esetleg a kötőhártyán elszaporodott baktériumokat pusztítja, és a gyomorba, bélbe nem kerül.
2018. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!