Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlás mellett lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlás mellett lehet valaki terhes? (Több lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a barátommal 1 éve járunk és azon gondolkoztam, hogy elkezdek fogamzásgátlót szedni, édesanyukám támogat ebben, de Ő se tud mindent. Lenne két fontos kérdésem:

1.) A 21 tabletta után a 7 napos szünetben eshet valaki teherbe?

2.) Ha, kifelejtek 1 szem tablettát utána kb. hány nalig szeretkezzünk óvszerrel a biztonság kedvéért?



2018. júl. 16. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak az nem eshet teherbe, aki nem szexel. Minimális esély mindig van a teherbeesésre. Ha jól szeded a tablettát, akkor véd a 7 napos szünetben is, de csak akkor, ha nem felejted el bevenni a következő szemet. Ha a szünet után elfelejted bevenni az elsőt, akkor lehet baj. (Bár nekem az 5. napon jön meg, és beveszek 2-3 szemet, mire elmúlik, tehát nekem nem sok esélyem lenne akkor sem, mert a 3. napon már nem nagyon szoktam szexelni) Az meg, hogy egy szem tablettát elfelejtesz..hát majd a doki elmond mindent, kérdezd bátran, ha nem mondja el magától. Most hosszú lenne leírni, de ha szeretnéd, válaszolj, és leírom természetesen. Nem mindegy ugyanis, hogy melyik szem tablettát. De általánosságban elmondható, hogy ha beveszed 12 órán belül, akkor nem szükséges óvszer. (Ez csak akkor igaz, ha már legalább 3 hónapja szeded. Egyébként ha elfelejted 3 hónapon belül, akkor addig kell óvszer, amíg el nem fogy. És a következő levéltől újra kell számolnod a 3 hónapot.)

Amikor megjön a menzeszed, azon a napon kezd el szedni, így elvileg azonnal véd. Bár, azért én azt mondom, hogy az első hónapban védekezzetek óvszerrel, mert az ördög nem alszik :)

A helyedben valami olyan dologhoz időzíteném a bevételt, amit minden nap csinálsz. Én például az esti fogmosás után veszem be. Természetesen, azért van beállítva alkalmazás, ha elfelejteném. LadyPill reminder a neve. Amíg nem veszed be, addig csipog. Nagyon jó alkalmazás :)

Remélem segítettem.

Üdv: egy ápoló

2018. júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Majd, ha lasz kég kérdésem összeírom őket és majd kereslek! További szép estét!
2018. júl. 16. 23:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha további kérdésed lenne,akkor keress rá a google-be az adott kifejezésekre.Minden fent van az interneten,ilyen esetekben felesleges bevonni más embert,segítség nélkül is rá tudsz keresni.

Az előző 2 kérdésedre is 2 kattintással meg lett volna a válasz.

2018. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!