Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mekkora az esélye, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora az esélye, hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés

2011 óta szedek Cypromix tablettát (hormonproblémák miatt)aminek ugye köztudottan fogamzásgátló hatása is van, kapcsolatom alatt végig ezt használtuk. 2016-ban volt egy év szünet, ezalatt nem volt vérzésem, rettenetesen meghíztam, mindenem szétesett. Ekkor találtak cisztákat az egyik petefészkemben és a méhszájamnál. Azóta kicsit több, mint egy éve megint ezt a gyógyszert szedem, viszont mivel nem vagyok kapcsolatban, néha-néha kicsit hanyagul.

Most az első hét 2. napján (péntek) kihagytam egyet, és nem is pótoltam, hanem folytattam a következővel. Utána volt olyan, hogy este helyett reggel vettem be, de ez régebben is többször megesett, de ki nem maradt már egy sem.

Kedden eléggé váratlanul össezjöttem valakivel. Használtunk óvszert, viszont mint kiderült valahogy lejött közben (gyaníthatóan a végén, mert volt benne sperma) és bennem maradt. Kiszedtem utána ugye, de nem kizárt, hogy maradt bennem sperma.

Jelenleg rettenetesen aggódom, hogy vajön lehetek-e terhes. Naptár szerint még peteérés előtt voltam (ciklus 7. napja körül), illetve mivel hosszabb ideje szedem ezt (eléggé erős hormongyógyszer ugye) így úgy gondolom, hogy nincs akkora esélye, de azért kiváncsi lennék a véleményekre.


Köszönöm!



2018. júl. 21. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Hányadik ciklusnapon volt az aktus?
2018. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A menstruáció 1. napjától számítva 7. nap. Szóval elvileg még egy héttel kb. peteérés előtt. (Általában eléggé későn, az 1 hetes szünet 5-6. napja körül jön csak meg, de így szoktam ált. számolni)
2018. júl. 21. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Annyi bajod van a leírás alapján (nem bántásból írom), hogy szerintem kicsi az esély a terhességre. Eleve fogamzásgátló szedése mellett nincs peteérés. Különben nem védene. Felesleges a középidőt nézni. A gyógyszert a saját érdekedben kell pontosan szedni, különben nagyon összezavarja a hormonjaidat.
2018. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem bántás, sajnos tisztában vagyok azzal, hogy eléggé el vagyok cseszve. Sosem volt gyógyszer nélkül normális ciklusom, nem hinném, hogy bármikor is sok esélyem van teherbe esni természtes úton. A másik dolog pedig, hogy olyan rettenetes stresszes időszakban vagyok, hogy még ha teherbe esnék is eléggé jó esélyét látom annak, hogy spontán vetélés lenne a vége. (És most nyilván ezen is stresszelni fogok pár hétig még).

Csak kicsit bosszantó, hogy 25 éves értelmiségi nőként gyakorlatilag dupla védekezés mellett is aggódnom kell, egy olyan szerencsétlenség miatt ami bárkivel, bármikor megeshet (lejön az óvszer...) :)

Köszönöm a válaszod.

2018. júl. 21. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Kérlek hagyjátok már, hogy fogamzásgátló szedése mellett középidőt emlegettek! A fogamzásgátlónak az a lényege, hogy megakadályozza az ovulációt, nincs mellette természetes ciklusod. Ha pedig kihagyod, és mégis ovulációd lesz, az pont lekakilja az eredeti ciklusodat. A közhiedelemmel ellentétben fogamzásgátló szedésénél éppen nem a "középidő" a legveszélyesebb, sőt, igazából a 2. héten több tabletta kihagyása sem okoz ovulációt és terhességet. Ellenben az első és harmadik hét veszélyes, mivel a 7 napos szünet alatt a nők egy kisebb részénél elkezdődik a peteérési folyamat, és csak az állítja le, hogy időben elkezdi a tablettát szedni. Ha a szünet megnyúlik, akkor simán lehetséges a terhesség. Tehát pont, hogy a szünet körüli tabletták kihagyása az, ami veszélyes, annak ellenére, hogy a nőkben az a hit él, hogy fogamzásgátló mellett is a ciklus közepe a gázos.


2. Ha mindig 12 órán belül bevetted, akkor nem leszel terhes. Ha többet késtél, mint 12 óra, akkor van valami minimális esély a terhességre.

2018. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Volt, hogy több mint 12 óra telt el, mint írtam a levél 2. tablettáját teljesen kihagytam (ekkor még bőven véreztem). Viszont ez nem új típusú fg, ennek még nagyon magas a hormontartalma (ugye alapvetően nem is adják csak fogamzásgátlónak) szóval remélem, hogy nem lesz probléma. (Tudom, erre majd megkapom, hogy akkor minek kérdezek...)

2018. júl. 21. 22:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Imádom, mikor valaki feltesz egy kérdést, teljesen korrekt módon, az -egyébként meglehetősen pontos- ismereteimnek megfelelően válaszolok rá. Erre az illető elkezd győzködni (vagy inkább magát?), hogy "de azért az még se úgy van, mert magas is a hormontartalma, meg egyébként se volt menzesze tabletta nélkül stb.)


Még egyszer mondom: Ha az első héten kimaradt tabletta, akkor függetlenül attól, hogy milyen magas a hormontartalma, és függetlenül attól, hogy egyébként hány éve szeded, előfordulhat ovuláció, tehát előfordulhat terhesség is.


Nyilvánvalóan józan ésszel végiggondolva nem túl esélyes, mert:

- A nők csak egy bizonyos %-ánál van az, hogy a szünet végére egy már majdnem érett tüszőjük van, ami a kihagyás miatt végigmehet az érési fázison és megrepedhet, nem mindenkinél.

- Ha véletlen beleesel abba a kis %-ba, akinek egy tabletta kihagyásakor rögtön ovulációja van, akkor is: ovulációkor a teherbeesés esélye teljesen egészséges pár esetén is csupán 20-25%.

- Ehhez hozzájön még az is, hogy elmondásod szerint csak benned maradt a gumi. Ha a vége kilógott, tehát nem folyhatott beléd sperma, akkor nem leszel terhes sem.


Szóval matematikai esélye van, de azért erősen meglepődnék, ha sikerülne ennyitől teherbe esned.

2018. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Semmi szükség erre a kioktató stílusra, ha kérhetnélek. A válaszodból kiindulva értelmes ember vagy (és én is annak tartom magam, annak ellenére ha te ezt nem is látod a válaszom/kérdésem alapján így), és köszönöm a segítséged és hasznos is. Persze, hogy az ember próbálja magát győzködni, hogy nem lesz baj, és minden információba próbál kapaszkodni, akkor is ha a baj már megtörtént és nem lehet visszacsinálni.



Amúgy a gumi vége nem lógott ki, hanem mélyen volt bennem (utána a fürdőszobábában vettem ki magamból), ezért van az aggodalom... Olyan már megesett velem előtte is, hogy a vége kilógott, ott nem is éreztem szükségét az aggódásnak. Arra tudok gondolni, hogy miután elment, nem azonnal vette ki, hanem már ment össze és emiatt feljebb tolta... Őszintén? Nem tudom, hogy történt, de megtörtént.


Mégegyszer köszi a válaszod, mert osztottál meg velem olyat, amiről nem tudtam.

2018. júl. 21. 23:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem szántam kioktatásnak, csak egy megfigyelés, amit ezen az oldalon gyakran tapasztalok.

De akkor kioktatás nélkül: szerintem megnyugodhatsz, engedd el a dolgot, minimális az esélye, hogy baj történt. Legközelebb legyetek figyelmesebbek, úgy vegye ki a péniszét, hogy a tövénél fogja az óvszert. Te pedig különösen az első és utolsó szedési héten legyél óvatos, mert az a legrizikósabb szakasz. Ha pedig nem jön meg a megvonásos vérzésed, akkor csinálj tesztet.

(Az is gyakori tévhit, hogy fogamzásgátló mellett terhesség esetén is megjön a megvonásos).

2018. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!