Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » VALAKI GYORSAN! Dienille...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

VALAKI GYORSAN! Dienille fogamzásgátlót szedek és ugye vannak rajta nyilak, elnéztem és most az utolsót vettem be véletlen. Ilyenkor mi a tevő? Ez az első szemem sose szedtem még ilyet! Ugye nem lesz baj = (

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány fázisú az a tabi?
2010. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor a mostanit meg beveszed akkor amikor a hiányzót kellene.
2010. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát ezt nemtudom hogy hány fázusú a tabletták ugyan olyanok gondolom a nyilak azt azt jelenti h 3 sorba vannak h első az a gyengek köv sor közebes utána meg erős de én most kaptam sohanemszedtem és rögtön az utolsót szedtem be félek baj lessz
2010. jún. 18. 22:56
 4/11 anonim válasza:
ez olyan baromság...mindegyik szem ugyan olyan HEEEE
2010. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg,nem lesz bajod!Ennek a tabinak minden szeme ugyanolyan,ugyanazokat a hormonokat tartalmazza.A nyíl és a mellette lévő betűk csak segítséget nyújtanak,hogy tudd melyik napnál tartasz és hogy ne keverd össze,hogy vettél-e már be ma vagy még nem.Mivel te a végéről kezdted el bevenni,ezért most jobban oda kell figyelned,hogy 21 napig rendszeresen ugyanabban az időpontban bevedd,de nem lesz semmi bajod,csak szedd 21 napig,aztán 7 nap szünet és a következő levelet a 8.napon pedig figyelmesen kezd el és akkor könnyebb lesz követni,hogy hol tartasz!Nem lesz baj,csak ne pánikolj! :)
2010. jún. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kössz rendes vagy! de nekem nincsennek betűk csak nyilak és nekem az orvos mondta hogy azért vannak nyilak mer a legerősebbig meg... első 7 gyengébb 2. közepes és a 3.sor az a legerősebb! Amúgy rendes vagy nagyon köszönöm!
2010. jún. 19. 14:13
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Óóóó, istenem... aki annyira se képes, hogy elolvassa a betegtájékoztatót és tisztában legyen a tablettája hatásával, típusával, inkább ne szedje. az ilyenek szoktak tabi mellett "véletlenül" úgy maradni.

kérdező: a tablettád fajtája 3 fázisos készítmény. ajánlom figyelmedbe a betegtájékoztató figyelmes áttanulmányozását vagy az orvosodtól kérj tájékoztatást. egyébként jó nagy marhaságot csináltál. a tablettád azért 3 fázisú, mert mindegyik sor különböző hormonmennyiséget tartalmaz. most pont az vetted be, amelyiket nem kellett volna. hívd fel az orvost és kérdezd meg, hogy mit csinálj pontosan, ezt itt neked senki nem fogja tudni megmondani, mert nem vagyunk orvosok.

2010. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Dienille kétféle női nemi hormont tartalmaz kis mennyiségben, etinil-ösztradiolt (ösztrogénhatású hormon) és dienogesztet (mely a természetes sárgatest-hormonhoz hasonló hatást fejt ki). Alacsony hormontartalma miatt a "mikropill" elnevezésű, a kétféle hormon miatt a "kombinált", a tabletták azonossága miatt pedig a monofázisos, vagy egyfázisú fogamzásgátlók családjába tartozik.

Ne aggódj, nem csináltál semmit. Ez a betegtájékoztatóból van. Haladj visszafelé a szedéssel, így nem fogsz kihagyni 1 napot sem.

2010. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy kicsit nagy itt most a káosz. A Dienille fogamzásgátló egyfázisú,ami azt jelenti,hogy minden szem tablettában ugyanannyi hormon vagy,így a sorrend bármikor felcserélhetőa lényeg az,hogy mind a 21 tablettát be kell venni.

Kérdező: Ezért nem értem,hogy miért hallottál olyat,hogy első 7 gyengébb,aztán erősebb és legerősebb.

Ez a háromfázisú fogamzásgátlókra igaz,ott valóban 3X7 szem van,ami eltérő mennyiségben tartalmazzák az adott hormonokat. Ezek a szemek ezért kölönböző színüek is,mert nem szabad őket összekeverni.

Ha a tiéd egyszínű és a tájékoztató is azt írja,hogy egyfázisú,akkor tényleg mindegy,hogy milyen sorrendben veszed be.

De a legjobb lesz,ha felhívod a dokid és kérdezd meg tőle mégegyszer!

2010. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kb 10 napja van meg a menzeszem mióta elkeztem szedni a tabletátt az baj?
2010. jún. 29. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!