Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Titeket milyen időközönként...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket milyen időközönként küld a nőgyógyász vérvételre fogamzásgátló szedése alatt?

Figyelt kérdés
2018. júl. 27. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Sose
2018. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem csak akkor küldtek el milyelött felírták. Szerintem ha nincs mellékhatás és nem akarsz gyógyszert cserélni ő nem fog elküldeni. Az más h esetleg háziorvos vagy más orvos elküld téged azért mert szeded a gyógyszert és tudni szeretnék az milyen hatással van
2018. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem se küldött el eddig. Novemberben lesz 2 éve hogy szedem.

Viszont az egyik barátnőm elég beteg lett más okból kifolyólag, és többször vettek vért mostanában tőle. Most arra gyanakodnak hogy nem alvad rendesen a vére, illetve hogy trombózisra hajlamos. 2 évig szedte ìgy a fogamzásgátlót mert őt sem küldte vérvételre a nőgyógyásza soha :(

Nekem nincs panaszom eddig. De ki tudja ezek után..

2018. júl. 27. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is trombózis hajlam van ami terhességnél jött elő. A tabinál sosem vettek vért, nem vizsgáltak erre. Mondjuk én abbahagytam 2 hónap után mert keringési zavarokat okozott amik meg is szűntek a gyógyszer elhagyását követően. De az orvos rá sem kérdezett semmire, csak felírta és kész.
2018. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy valakinek van-e trombózishajlama, az nem egy rutin laborból derül ki, ahhoz speciális vizsgálat kell.

És semmi értelme a szedés alatt nézni, annak előtte lenne értelme, hiszen ha valakinek öröklött hajlama van, akkor egyáltalán semmilyen kombinált készítményt nem kellene szednie. Viszont mind a hazai, mind a külföldi ajánlások és protokollok alapján ez nem kötelező vizsgálat, tökéletesen elég egy részletes anamnézisfelvétel annak eldöntésére, hogy mekkora a trombózisrizikó.

Egyébként pedig akinek genetikai hajlama van, az jellemzően a tabiszedés első fél-egy évében kap trombózist, nem 2-3-10 évvel később (hacsak nem akkor változik valami olyan körülmény, ami ehhez vezet...).


Szóval ha 2 év alatt nem aggódtál a trombózis miatt, most totál felesleges elkezdened. Ráadásul bizonyos vizsgálatokat még befolyásol is a tabletta, tehát nem is lehetne mellette nézni.


Egy májfunkciót azért persze lehet nézetni, de arra meg a háziorvos is írhat egy beutalót.

2018. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
A barátnőm 10 év tabiszedés után kapott trombózist. Erről ennyit.
2018. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ha 10 év után kapott csak trombózist, akkor nagy valószínűséggel változott valami tényező, ami pluszban megemelte a kockázatot. Pl. meghízott, magas lett a vérnyomása, valami betegség miatt ágyban feküdt, műtétje volt, esetleg hosszabb utazásra ment.

Persze nem mondom, hogy nem lehet a tablettától akárhány év után trombózist kapni, de kimutatott tény (szakirodalmat nyugodtan meg lehet nézni), hogy ha valakinek öröklött, genetikai hajlama van trombózisra, és fogamzásgátló mellett trombózist kap, akkor az jellemzően a szedés első évében történik. Nem 100%-ban, de ez a jellemző.

Ha valaki 10 évig nem kap trombózist, majd 10 év múlva igen, akkor ott nagy valószínűséggel van vmi plusz tényező, ami bejött a képbe.

Ugyanis a trombózis kockázata egy rakás mindentől függ.

2018. aug. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!