Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lyndinette 75/20 ovuláció+vérz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lyndinette 75/20 ovuláció+vérzés? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is bocsi ha hülyeség de én soha nem láttam vagy hallottam ilyet.

A sztorym az,hogy 4évig spirálom volt de az utolsó hónapok borzasztóak voltak így hát elmentem orvoshoz.Szerencsére teljesen ép volt minden,semmi gyulladás csupán a doki szerint ideje volt levenni azért voltam érzékenyebb. Eltávolította, rákszürés negatív. Mivel a völegényemet többször is zavarta a vezetőszál így megkértem az orvost,hogy legyen szíves más fogamzásgátló módszert javasolni. Felírta a lyndinette 75/20tablettát. 1.mensis napomkor kellett bevennem az elsőt. A második levelemnél tartok a ciklusom e-hónap 1-4-ig tartott teljesen normális volt csak a gyógyszer miatt pár nappal hamarabb jött.A naptáram szerint tegnap volt ovulációm. Már tegnap is tapasztam pecsételö vérzést de estére már nem volt semmi.Ma reggel szeretkeztünk a vőlegényemmel és hát sajnos elkezdtem vérezni,de mondhatni ömlik (borzasztó kellemetlen volt mivel engem a hideg kiráz a ciklus alatti együttlét gondolatától is. A kérdésem az volna,hogy ez miért lehet? Nagyon meg vagyok ilyedve mert sehol nem találtam róla infót. Ismét hangsúlyozom,hogy pontosan szedem a gyógyszert és bár a betegtájékoztató azt írta, hogy ha a ciklusom elsö napjától kezdve szedem akkor már hét nap után védett vagyok mégis tartottuk az egy hónap óvszerezést,hogy biztosra menjünk.(még annyi,hohy teljesen egészséges vagyok,semmi hormonzavar semmi)A válaszokat előre is köszönöm és kérlek ne nézzetek teljes idiótának



2018. aug. 12. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

"Lyndinette 75/20 ovuláció+vérzés"

Fogamzásgátló szedése mellett nincs ovuláció.


"a ciklusom e-hónap 1-4-ig tartott"

Nem a ciklusod tartott addig, hanem a megvonásos vérzésed. A ciklusod 28 napos.


"a gyógyszer miatt pár nappal hamarabb jött"

A fogamzásgátló kikapcsolja a természetes ciklust, és egy 28 napos mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Innentől kezdve mindig a 7 napos szünetben fog kezdődni a megvonásos vérzésed.


"engem a hideg kiráz a ciklus alatti együttlét gondolatától"

A ciklus még mindig nem egyenlő a vérzéssel. Ez 2 külön fogalom.


"A kérdésem az volna,hogy ez miért lehet?"

Azért, mert mű ciklusod van. Az első 3 hónapban normális a köztes vérzés. De egyébként írja a tájékoztató is...

"Egyéb lehetséges mellékhatások:

Nagyon gyakori (10-ből 1-nél több gyógyszerszedőt érinthet):

- fejfájás, beleértve a migrént (de ha az erős, vagy a fejfájás a szokottól eltérő vagy sokáig tart, azonnal forduljon orvoshoz),

- az első néhány hónapban a havivérzések közti időszakban jelentkező vérzés és pecsételő vérzés (ez rendszerint megszűnik, amikor a szervezete hozzászokott a Lindynette-hez) - lásd \"A havivérzések között jelentkező vérzés\" részt."


"a betegtájékoztató azt írta, hogy ha a ciklusom elsö napjától kezdve szedem akkor már hét nap után védett vagyok"

Nem. A tájékoztató nem ezt írja. Hanem ezt:

"Az első Lindynette fogamzásgátló tablettát beveheti a következő havivérzése első napján. Ha így kezdi szedni, akkor az első fogamzásgátló tabletta beszedésétől kezdve védett lesz a teherbeeséssel szemben."

Az első szemtől kezdve vagy védett, nem egy hét után.


"mégis tartottuk az egy hónap óvszerezést,hogy biztosra menjünk"

Felesleges volt, de inkább duplán védekezzetek, mint sehogy.

2018. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első teljeskörüen leírta, pacsi neki! :)


Nem bántásképp, de ha ennyire tájékozatlan vagy még annyival kiegészíteném, mert van, ahol kifelejtik a tájékoztatóból:


Ha antibiotikumos kúrád van a tabi szedése mellett, abban a ciklusodban (ahogy az előző leírta, 28napban) óvszeres védekezés ajánlott, mert az antibiotikum csökkentheti/megszüntetheti a foggátló hatását.

A szteroid gyulládásgátlókkal is vigyázni kell. Az orbáncfű készítményekkel is.

Hányás/hasmenés a tabletta bevételét követő 3-4órában, ugyanúgy kimehet a szervezetedből a bogyó.


Az első hónapot én konkrétan végig pecsételtem/menstruáltam...de utána minden oké lett.

A szex, mint egy érzelmi/testi folyamat befolyásolja a hormonszinted, nekem pl. régebben, ha hosszú ideig nem voltam senkivel, majd igen, késett a menstruációm, vagy előbbre jött, vagy ha mensi előtt feküdtünk ke 1-2 nappal, volt, hogy közvetlenül szex után jött meg.

Ha nem sértett fel/nem volt durva, akkor a tabi miatt van mindenféleképpen.


Nem is értem, hogy a nődoki miért nem mondta, hogy a köztivérzés normális.


Jobbulást, nyugi, biztosan elmúlik!

Sok boldogságot. :)

2018. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen sajnos valóban nagyon tájékozatlan vagyok ezügyben most szedek először életembe gyógyszert. Bocsi egyszerűen nem tudom miért mondom mindig ciklusnak pedog tudom h nem ugyan az.

Annyi a fejleményem,hogy most estére mintha elvágták volna a vérzést..semmi kissé furcsa de akkor ezek szerint a gyógyszer ahogy momdtátok. Nagyon köszi mégegyszer,googlen már ilyeneket olvastam h hormonbaj stb. Ugyhogy ezért fordultam nőtársaimhoz. Köszi h megnyugtattatok

2018. aug. 12. 22:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát végülis hormonbaj. Hiszen most plusz hormonokat szedsz. Így normális, hogy összezavarodik a szervezeted. De hozzá fog szokni a gyógyszerhez idővel.
2018. aug. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!