Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért vényköteles az esemény...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vényköteles az esemény utáni tabletta, ha csak egy fajta létezik belőle?

Figyelt kérdés

Csak egy kérdés, nincs rá szükségem, csak elgondolkodtatott.



Azhogy fogamzásgátlóból több féle, ezért kell hozzá labor, hogy testre szabják, azt értem (bár a valóságban ez se feltétlen így van, mert nekem úgy írta fel a doki, hogy rá se nézett a vérvételes papíromra), de az esemény utániból csak egy felé van. Akkor minek a recept? Vagy ez elrettentés, hogy jobban védekezzenek az emberek?


2018. aug. 13. 19:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért vényköteles valami mert több választási lehetőség lenne, hanem azért, hogy a doki eldonthesse, hogy káros-e rád vagy sem. Ha igen nem is írja fel, mindegy, hogy nincs alternatívája.
2018. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy ne szedje mindenki (főleg férfiak) úgy, mint a cukorkát, mert amúgy nagyon káros a szervezetre. Így elvileg kikényszeríthető lenne előtte egy alapos felmérés, hogy kaphat-e az illető ilyet, vagy sem. Csak erre az orvosok nagy része tesz nagy ívben.
2018. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? Esemény utáni előtt is van vizsgálat? Nekem egyszer volt rá szükségem kiszakadt óvszer miatt. Bementem, elmondtam mi történt, és a kezembe nyomta a receptet. Ismerősi körömben se vizsgáltak senkit előtte, és nem ugyanazon orvoshoz járunk.
2018. aug. 13. 19:37
 4/21 A kérdező kommentje:

Elsőnek ment.


2. Miért szedné a férfi? Transzszexuálisokra gondolsz? Nekem van transzszexuális ismerősöm, és neki írt fel a doki női hormont. Ő naponta szedett be annyit, amennyi egy levél foggatlónak felel meg, tehát van trükkök nélküli járható út.

2018. aug. 13. 19:38
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert iszonyat mennyiségű hormont tartalmaz, amit ha túl sokszor kapkodsz be normális fogamzásgátlás helyett, akkor úgy tönkreba@od a szervezeted, hogy öröm lesz nézni.
2018. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ja értem. Tehát ha túl sűrűn kell, akkor megtagadhatja az orvos? Mondjuk nekem, amikor kellett egyből felajánlotta a fogamzásgátlót, hogy ne kelljen többször hozzányúlni.
2018. aug. 13. 19:41
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy evben max 2x lehet bevenni, nem cukorka, hanem lorugasnyi hormon. Meg igy is sokakat tonkretesz, vagy olyan hormonzavart okoz, hogy nem eppen egy faklyasmenet belelo helyrejonni. A hormonok iranyitanak a szervezetben mindent, az erzelmektol kezdve az emesztesen at a ciklusodig, a hizast, fogyast, minden egyes funkciot. Csak gondolj bele, mennyi galibat okozhat, ha ebbe erosen belenyulunk. Ezert venykoteles, mert veszelyes. Veny nelkul csak azt lehet kapni, amitol gyakorlatilag egy kis rosszulleten kivul akkor se lesz semmi bajod, ha bekapkodod az egesz dobozzal, az ajanlott mennyiseg sokszorosat.
2018. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

"Mondjuk nekem, amikor kellett egyből felajánlotta a fogamzásgátlót, hogy ne kelljen többször hozzányúlni."


Csak gratulálni tudok a dokinak. Jó, mondjuk tudom, hogy sok orvos csak a pénzt nézi, nem a páciens egészségét (a gyógyszergyártóktól jutalékot kapnak). Ha igazán jó és lelkiismeretes doki lenne, akkor tudná, hogy egy ilyen hatalmas hormonadag után nem kell rögtön plusz hormonnal tömni a szervezeted.

2018. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem azonnal. Eltelt valamennyi idő.
2018. aug. 13. 20:42
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

"Esemény utáni előtt is van vizsgálat? Nekem egyszer volt rá szükségem kiszakadt óvszer miatt. Bementem, elmondtam mi történt, és a kezembe nyomta a receptet. "


Az orvos hivatalosan receptköteles gyógyszert nem írhat fel kivizsgálás nélkül.

Más kérdés, hogy a túlterhelt és 3 helyett dolgozó orvosok a gyakorlatban hogyan kezelnek bizonyos kérdéseket.

2018. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!