Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzasgatlo tablettat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzasgatlo tablettat szedek szabad dohanyozni?

Figyelt kérdés

2 eve dohanyzom es a latexra allergias vagyok, ezert adtak tablettat. Ma kaptam. Azt mondjak trombozist (vagy mi az) lehet tole kapni stb stb.

Fiatal/L



2018. aug. 27. 19:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Marmint akkor lehet tole kapni ha kozbe dohanyoznak.
2018. aug. 27. 19:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ez nem tart vissza hogy a trombózisba bele is halhatsz akkor csak dohányozz tovább.
2018. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván növeli a kockázatot a trombózisra igen. De elvileg az orvos valamennyire megvizsgált/kikérdezett, nem, mielőtt felírta?
2018. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
jelentősen megnöveli a trombózis kockázatát, nem csak egy kicsit...
2018. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik latexmentes gumi, msrészt, ha olyan fiatal vagy, hogy a korod sem mered kiírni, akkor meg pláne nem ajánlom a tabit.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: ha ragaszkodsz a tabihoz, akkor szokj le a cigiről, mert a trombózisnak halálos szövödménye is lehet!

2018. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnal, adtak is latexmentes gumit de azt mondtak, hogy nekem inkabb tabletta kene. Adott is csak meg nem mertem el kezdeni szedni. Meg most szokok a le a cigirol ugyhogy akkor kiprobalom es ha valami nincs rendben akkor marad a gumi. Amugy 16 eves vagyok csak nem akartam hogy toroljek a kerdesem :)
2018. aug. 28. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen inkább a tabit ajánlották, mint a latexmentes gumit!?

Inkább fordulj lelkiismeretes dokihoz, ne olyanhoz, aki az egészségtelenebb verziót ajánlja! A tabi cigi nélkül sem tesz jót, pláne egy tininek!

2018. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

A fogamzásgátló tabletta és a dohányzás is emeli a trombózis kockázatát. Ha együtt alkalmazod a kettőt, akkor meg a hatás összeszorzódik. Szóval baromira nem ajánlott mellette dohányozni.


Utolsó: Valószínűleg nem véletlen ajánlotta az orvos még így is az "egészségtelenebb" megoldást. A fiatalok nagy része képtelen normálisan óvszerrel védekezni. Minden második alkalommal "éppen elfogyott", "épp nem volt kedvünk", "épp lecsúszott", "a pasim nem szereti gumiban". És a tabletta még mindig kevésbé káros, mint egy fiatalkori abortusz.

Az orvosokat is meg lehet érteni, elég dolgot látnak...

2018. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

En nagyon bizom az orvosomban. Nagyon okosakat mond es mindig segit nekem barmi fele ilyen bajom van. Magyarorszagon nem ilyenek az orvosok mint itt (tisztelet a kivetelnek persze) Edinburghban.

Itt ingyen adnak minden gyogyszert, a tablettat is ugy adta hogy ha mindet bevettem, menjek vissza es megint adnak. Ugyanigy van az ovszerrel. Meg elvileg a mai tablettakban nincs olyan rendkivul sok hormon mint regebben.

A masik meg hogy mi nem ilyenek vagyunk a baratommal hogy nem figyelunk az ovszerre ilyesmi. Mindig is hasznaltunk es ha a tablettatol barmi fele bajom lesz vagy nem lesz jo akkor vissza terunk a gumihoz. Felelosegteljesen csinaljuk.

2018. aug. 28. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!