Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Felírná így nekem?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felírná így nekem?

Figyelt kérdés

RÖVIDEN: Már négy öt éve küzködök a bőrömmel az arcomon és hátamon. Nagyon sok mindent kipróbáltam már jártam bőrgyógyászhoz de egyre csak rosszabb és rosszabb. Hormonális pattanásaim vannak amit hiába kezelek külsőleg megfelelően nem múlik el. Nem tanácsokat szeretnék kérni, eldöntöttem hogy kipróbálom a fogamzásgátlót hátha az segít. Eddig féltem elkezdeni mert sokaktól hallani akiknek akár nem is voltak ilyen problémáik előtte hogy amint abbahagyták szörnyen kipattogott a bőrük és rosszabb lett mint valaha volt. Az egyik kérdésem hogy járt e valaki így, ha igen, mit csinált? Illetve a foggátló felírásának menete érdekelne, ugyanis nem élek még nemi életet. Ha bemegyek a nőgyógyászhoz elmondom neki ezt es a panaszom akkor is csinál mindenképp vizsgálatot? Mert nem a valódi feladata miatt szedném egyenlőre. És ha csinál vizsgálatot hogy zajlik az egész, kell vérvétel is?


18L



2018. szept. 2. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem vérvétel biztos, hogy kell. De mivel hormonális a problémád tuti felirná.
2018. szept. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es meg is vizsgalna mindenkepp? Mert attol egy kicsit tartok orulnek ha nem kene
2018. szept. 2. 00:59
 3/9 anonim válasza:
100%
Persze, hogy kell vérvétel. De ne nőgyógyászhoz menj, hanem belgyógyászhoz (endokrinológushoz), ahol megnézik a hormonjaidat, és azalapján kapsz megfelelő gyógyszert a problémáidra, ami nem biztos, hogy a fogamzásgátló.
2018. szept. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem, most vizsgálat nélküli okosgyógyszert fog felírni. Olyat, ami tudja hogy mire való, csak most nem arra fogják szedni.
2018. szept. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
1 a francokat kell vérvétel.. az én orvosom nem csinált. Azt mondta jó lesz ez az xy nevű gyógyszer ,mert abba van a legkevesebb hormon!! Ennyi volt
2018. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha szűz vagy, nem fog megvizsgálni. És a vérvétel sem kötelező fogamzásgátló előtt. Ha elmondod a panaszod, akkor felír egy olyat, ami az ilyen problémákra leginkább alkalmas.
2018. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kedves utolsó, ne írj már ilyen butaságokat, kérlek. A nőgyógyász a szűz lányokat is megvizsgálja. Szerinted vizsgálatok nélkül, találomra felírni gyógyszert normális és szakmai dolog? Hát nem.

Egy barátnőmnek pont vérvétel nélkül írták fel a fogamzásgátlót, kapott is egy jó kis trombózist. Nem mindenki szedhet fogamzásgátlót. A pattanásokra nem a fogamzásgátló a megoldás...

2018. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Mielőtt kioktatsz, talán nézz utána egy kicsit alaposabban a dolgoknak.


1. Hüvelyi vizsgálat nem szükséges fogamzásgátló írása előtt, ha az illető szűz. Mégis miért kellene? Mire megy vele az orvos? Mit lát belőle? Ha nagyon kíváncsi valami miatt a kismedencére, akkor maximum csinál egy hasi UH-t (ami egyébként panaszmentes páciens esetében nem előírás). Nem értem miért kellene egy szűz lányt hüvelyen keresztül vizsgálgatni, ha plusz információt nem nyerünk belőle.


2. "Szerinted vizsgálatok nélkül, találomra felírni gyógyszert normális és szakmai dolog?"

Bármilyen hihetetlen, a magyar és a külföldi szakmai álláspont is az, hogy fogamzásgátló felírása előtt csak cytológiai vizsgálat, valamint anamnézisfelvétel szükséges. Cytológiai vizsgálatot pedig 25 év alatti szűz lányokon nem kell végezni!


3. Egy barátnőmnek pont vérvétel nélkül írták fel a fogamzásgátlót, kapott is egy jó kis trombózist. "

Ez nagyon sajnálatos eset, de: negatív egyéni és családi anamnézis esetén a szakmai irányelvek szerint NEM kell thrombophilia vizsgálatot végezni.


A trombózishajlam jó eséllyel egy normális anamnézisfelvétellel kizárható. Az már más kérdés,hogy sokan azt is elfelejtik.


Ha nem hiszed el, nyugodtan utána lehet olvasni tankönyvekben, szakcikkekben. Sem rutin laborvizsgálat, sem thrombophilia panel nem indikált fogamzásgátló felírása előtt panaszmentes, egészséges nőknél.

2018. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szűz lányakat csak akkor vizsgáljaak hüvelyi úton, ha valamely betegségre jellemző tünetei jelentkeznek.

A fogamzásgátló felírásához nem a a hüvelyt, hanem a szervezetet kell megvizsgálni. Hiszen az fog reagálbi.

Vizsgálat nélkül nen lenne szabad felírni semmilyen gyógyszert.


Kérdező!

Ne feltétlenül a nőgyógyászatot keresd fel. Főleg amennyiben szűz vagy.

Vérvétel fontos és szükséges!

2018. szept. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!