Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Laktáz enzim szedése mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Laktáz enzim szedése mellett ugyanúgy hat a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Symiciát szedek, viszont laktózérzékeny vagyok. Próbálom kerülni a laktóz tartalmú ételeket, viszont nem mindig lehetséges sajnos, ezért szeretnék szedni laktáz enzimet, egészen pontosan a Mill & Joy rágótablettát. Ha a fogamzásgátló mellett szedem lehet gond belőle?

Úgy tudom csak az antibiotikum csökkentheti a fogamzásgátló hatását, de szeretném elolvasni mások véleményét is.


2018. szept. 10. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Orvos mit mondott? Betegtájékoztató mit ír?
2018. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Orvosnál azóta nem voltam, majd az újabb levél felíratásakor szeretnék menni, a betegtájékoztató pedig erre nem tér ki.


Nyilván nem kérdeznék itt, ha a fentiek közül bármelyiktől kaptam volna választ.

2018. szept. 10. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Orvostól azért nem kaptad meg a választ,mert nem kérdezted meg tőle..
2018. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tud valaki a kérdésemre válaszolni, vagy erre az oldalra csak olyanok járnak akik direktbe akarnak konfliktust generálni?


Nem kérdeztem meg az orvosom, mert azóta nem voltam nála!

Tudsz olvasni?

2018. szept. 10. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:

A leggyorsabb és aránylag megbízható módszer, hogy választ kapj: bemész a legközelebbi gyógyszertárba és megkérdezed a patikust. Szerintem sokkal jobban tudja erre a választ, mint mi.

Az én véleményem (átlagemberként) pedig az, hogy ha egyik készítményre sem írtak rá ezzel kapcsolatos figyelmeztetést, akkor valószínűleg nem befolyásolják egymás hatását. Nem hiszem, hogy az gondot okozna, ha te mesterségesen viszel be laktáz enzimet a szervezetedbe, hiszen aki ezt nem teszi, annak meg termelődik magától, vagyis kb. ugyanott vagytok.

2018. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*'hiszen aki ezt nem teszi' helyett: hiszen akinek erre nincs szüksége
2018. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2018. szept. 10. 22:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is laktóz érzékeny vagyok.

Egyszerre még sosem vettem be a kettőt, a fogamzásgátló elvileg fél óra alatt felszívódik (vagyis azt hallottam, és talán azt olvastam a betegtájékozratóban hogyha fél órán belül hánynék új szemet kell bevenni), a bélflórát a laktáz nem pusztítja mint pl az antibiotikum, így szerintem nem befolyásolja a kettő egymást.

Az én papírom se írt egyébként róla (Mistral, Lactase).

Négy éve szedek gyógyszert és laktázt is, nem lettem terhes

2018. szept. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Nem egyszerre venném be a kettőt, a laktáz enzimet általában nap közben venném be, ebédkor vagy késő délután, a fogamzásgátlót pedig este szoktam.

2018. szept. 10. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!