Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kimaradt egy szem fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimaradt egy szem fogamzásgátló a 3. héten, de nem értem a betegtájékoztató leírását. Segítenének?

Figyelt kérdés

Ezt írja :

ABBA IS HAGYHATJA A CSOMAGBAN LÉVŐ TABLETTÁK SZEDÉSÉT, ÉS KÖZVETLENÜL ÁTTÉRHET A TABLETTAMENTES HÉTRE (JEGYEZZE FEL, HOGY MELYIK NAPON FELEJTETTE EL BEVENNI A TABLETTÁT). HA ÖN A KORÁBBI FIX KEZDŐ NAPON AKARJA A KÖVETKEZŐ CSOMAG SZEDÉSÉT ELKEZDENI, 7 NAPNÁL RÖVIDEBB IDEIG TARTSON A TABLETTAMENTES IDŐSZAK.

- HA A KÉT JAVASLAT EGYIKÉT KÖVETI, A TERHESSÉGGEL SZEMBEN VÉDETT MARAD.


Ugye azt írja, ha a korábbi kezdőnapon akarom kezdeni, akkor tartsak rövidebb, mint 7 nap szünetet és számoljam bele a kimaradt napokat is. De akkor az 7 nap(az eredeti tablettamentes hét) + a kihagyott napok, tehát sokkal több mint 7 nap, nem?

Vagy úgyis jó, ha a tegnapi kihagyott naptól számolom a 7 napot? És ekkor van megvonásos vérzés?


2018. szept. 12. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudsz értelmezni egy egyszerű szöveget. Siralmas.


Pótold a szemet, amilyen hamar csak tudod, majd a megszokott időben folytasd a levelet. Így tehát akkor fogy el az utolsó szem, amikor amúgy is elfogyna, utána tartsd meg a szokásos szünetet, és a következő levél 1. hetének végéig használjatok gumit.

2018. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a siralmas, hogy TE nem tudsz szöveget értelmezni. Első mondat:abba is lehet hagyni a 3. héten a szedést, nem azt kérdeztem, amikor folytatni kell.
2018. szept. 12. 13:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Én tudtam értelmezni. De amit írtam, az egy sokkal kíméletesebb módszer. Plusz így kevésbé kavarod meg a szervezetet.
2018. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, ez a módszer a 2. héten.

De ha a 3. héten hagyod ki, a betegtájékoztató ezt mondja, illetve hogy folytassam a 2. szemmel. Aktus 1,5 hete volt utoljára.

2018. szept. 12. 13:21
 5/13 A kérdező kommentje:
*folytassam a 2. levéllel
2018. szept. 12. 13:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor csináld, ahogy akarod. Én tuti úgy tennék, ahogy leírtam, mert így a szünet is ugyanúgy 7 napos marad, mint ahogy egyébként is lenne, és a következő levelet is ugyanazon a napon kellene kezdeni, amikor amúgy is kellene, így nem zavarodok össze.
2018. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Légyszíves válaszoljon valaki a kérdésre is.
2018. szept. 12. 13:23
 8/13 anonim ***** válasza:

B+ komolyan nem tudod értelmezni?!

Hagyd abba a levelet aznap, amikor a tablettát elfelejtetted. Az lesz tehát az 1. szünetnap. Tartsd meg a 7 nap szünetet, aztán a 8. napon kezdd el a következő levelet.

2018. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom b+. De úgy látszik, te sem, mert rákerdezel. Grat.
2018. szept. 12. 13:26
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Őőő... Leírtam eme fent olvasható suméri szöveget magyarra fordítva. Vagy azt se tudod értelmezni?
2018. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!