Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nincs férfi fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs férfi fogamzásgátló (pl. tabletta)? Szerintetek mekkora igény lenne rá?

Figyelt kérdés

Olvastam cikkeket a témában, hogy kísérleteznek rajta, de olyan mellékhatásokat produkálnak ezek a szerek, hogy nem kerülnek forgalomba... de ezt nem értem. A női hormontartalmú fogamzásgátlók is okozhatnak elég csúnya mellékhatásokat, mégis lehet kapni őket, nagyon elterjedtek, rengeteg változatuk van (tabletta, hüvelygyűrű, spirál, implantátum, satöbbi satöbbi), kevés kivétellel akárkinek felírják.

Férfi verzióban akkor miért nem kerül forgalomba? Ott miért visszatartó erő, hogy mellékhatások vannak?


Plusz valamennyire a vazektómia is ide tartozik szerintem, egy pár perces, lényegében kockázatmentes műtét, ami elég hatékony fogamzásgátló hatással bír, különleges mellékhatások nélkül - viszont nagy eséllyel lehet utána saját gyermek, ha mégis arra lenne igény esetleg.

Ez miért nem népszerűbb? Hogy élik meg ezt a férfiak? Ijesztő a műtét számukra? Miért csináltatják olyan kevesen? (Igen tudom, hogy törvényileg szabályozva van, elvileg nem csináltathatja bárki, de a gyakorlatban elég egyszerű elintézni, szóval ez nem hiszem, hogy visszatartó erő)


Illetve szerintetek mennyire lenne igény ilyesmikre, hogy nagyobb hangsúlyt kapjon a férfi fogamzásgátlás? Jelenleg kábé a gumióvszer van, ami inkább a férfihoz tartozik (de valójában mindkét féllel kontaktba kerül), és a vazektómia, ami nem túl népszerű.


Férfiak, ti használnátok valami nektek kitalált pl fogamzásgátló tablettát, ha elérhető lenne? Nők, örülnétek ilyesmiknek?

Mit gondoltok erről a témáról?


2018. okt. 11. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

vannak dolgok amik használnak, de míg egy nőnek havi 1 peteérése van, és csak azt az egyet kell valahogy kiiktatni, addig neked milliárd és milliárd spermád keletkezik, és ha meg is ölöd őket, pár nap múlva már ott vannak a frissek.


Az egyetlen ami működik, az az elköttetés

2018. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Az én világbajnok spermáimat csak ne akarja senki korlatozni, megölni.. majd szórom én a magvaimat!
2018. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Van férfi tabletta is.
2018. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Hol? Én csak kísérleti fázisban levő készítményekről tudok. Van, ahol kereskedelmi forgalomban kapható már?

2018. okt. 11. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A nők testét is tönkreteszi a tabletta, szerinted férfiakéval mit csinál? A tesztoszteronszintet csökkenti, ami hatványozottan növeli a rák kockázatát.
2018. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

A legálisan forgalomba hozott női fogamzásgátló készítmények meg hajlamossá tesznek trombózisra, és egyebek.

Miért rosszabb egyik a másiknál?

2018. okt. 12. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy rosszabb, mindkettő egyformán rossz és be kellene legyenek tiltva.
2018. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert könnyebb a céltáblát eltüntetni, mind minden tárat vaktöltényre cserélni.
2018. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Olvastam cikkeket a témában, hogy kísérleteznek rajta, de olyan mellékhatásokat produkálnak ezek a szerek, hogy nem kerülnek forgalomba... "

Pont ezért. A női hormonális fogamzásgátlók nem produkálnak olyan mellékhatásokat, hogy ne kerülhetnének forgalomba. Vannak, ahogy minden gyógyszernek vannak, de annyira kicsi az esélye, hogy attól még használható.

Nem tudom hogy működik a férfi szervezet, nem vagyok orvos, de nekem egyszerűbbnek tűnik beleszólni a női hormonrendszerbe, ahol a hormonok ciklikus változása okozza a peteérést, és lényegében csak felfüggesztésről van szó, ahol egy máskor is előforduló állapotban tartjuk a testet, mint a férfiakéba, ahol (ha jól tudom) egyfajta természetes állapot van, az, hogy termelődik a sperma. Ha annak a hormonális okát kiütjük elég beláthatatlannak tűnik, hogy mi fog történni. De persze ez teljesen laikus vélemény, eléggé bízok az orvostudományban, így ha kiadnának egy férfi hormonális fogamzásgátlót, aminek max annyi mellékhatása van, mint a nőinek, nem ellenezném habzó szájjal, elfogadnám, hogy biztonságos.

A vazektómiáról: "A mikrosebészet (mikroszkóp segítségével megvalósított technika) révén lehetséges a helyrehozatal, de csak az esetek 30%-ában sikerül utána terhességet elérni." Ez azért annyira nem a "nagy eséllyel" fogalma és egyáltalán nem a fogamzásgátló hatásaival megegyező, ahol lényegében ha két tablettát nem szedsz be máris lehetsz terhes.

Én úgy gondolom, hogy egy párkapcsolatban, ahol túljutunk az óvszerrel való védekezésen (mivel az általában egyik félnek sem jár kockázattal, az ár, az okozott kényelmetlenség is kb megoszlik), azt a megoldást kell kiválasztani, ami a legbiztonságosabb, a legkisebb kockázattal jár, és a legkényelmesebb a párnak. Utópisztikus ilyenen filózni, mert nem létezik, és szerintem nem is létezhet, de ha lenne egy gyógyszer, ami ugyanolyan mint a fogamzásgátló tabletta, csak férfiaknak, akkor szerintem rendesebben kivizsgáltatnánk magunkat, majd amelyikünknél kisebb a kockázat a későbbi teherbeesés/megtermékenyítés megnehezedésére, az szedné. Én inkább támogatnám azt, hogy a női fogamzásgátló tablettákat fejlesszék, hogy még kisebb legyen az esélye a mellékhatásainak, és az utána való meddőségnek/csökkent termékenységnek, mint hogy a nagy egyenlőség miatt a férfiak számára készítsenek mindenáron egy hasonló készítményt.

2018. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!