Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez esetben hat a fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetben hat a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném elmeselni pontosan a kis történetemet!

Szóval szerdán először ment a hasam délelőtt 11 orakkor, aztán másnap, csütörtökön 2x ment napkozben. Pénteken pedig körülbelül hatszor, viszont nem a tablettával egyidejűleg. Én este 8kor szoktam bevenni, pénteken az első hasmenés hajnal 2kor volt (szóval addigra szerintem bőven felszivodott) aztán pedig napkozben. 8kor illetve utanna 3-4 órával nem jelentkezett egyik nap sem.

Szerintetek megmaradt a fogamzásgátló tabletta védelme? Illetve szombaton már csak kétszer-háromszor ment, az is délelőtt. Ditinellt szedek, a tájékoztatóban az áll ha a tabletta beszédese után 3-4 oraval hanyas vagy súlyos hasmenés jelentkezik akkor kell pot tabletta.

A hasmenés alatt viszont vettem be imodiumot, algopyrint, smectat, széntablettat. De nyilván nem egyidejuleg a tablettával. Estefelé már ha nem kellett nem vettem be semilyen gyógyszert, pont e miatt, hogy nehogy befolyással legyen. Azt hiszem szombaton 6kor este vettem be egy smectat, de a Smecta is azt Írja hogy két órával előtte-utanna ne vegyünk be semmit.

Szóval véleményetek? Vedhetett így a tabletta? Vagy a hasmenéssel ki tud jönni az, ami felszivodott?



2018. okt. 21. 02:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ethinylestradiol has an initial (distribution) half-life (T1/2) of 0.5–2.4 h and an elimination T1/2 of 13.1–27 h. The time for maximal serum concentrations (Tmax) is 1–2 h.
2018. okt. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! [ Először is nagyon sajnálom higy ennyire beteg lettél, remélem iszol eleget és már vége kezd lenni. :) ]

A fogamzásgátló felszívódhatott, ha a hasmenésről beszélünk. Az egyetlen, ami kicsit koccra lett bevéve az a smecta, ami ugye megköt mindent. De ha 2 órát írnak a gyógyszerészek, akkor az ki lett mérve alaposan. :)

Szerintem nem kell aggódnod.

2018. okt. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a biztonság kedvéért a hasmenés során, és utána 1 hétig használnék gumit.
2018. okt. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy hat. Azt is megmondom, hogy miért.

Ugyanis az, amit ír a betegtájékoztató, hogy ha a tabletta bevétele és a hányás-hasmenés között nem telt el még 3-4 óra, akkor fennáll az esély, hogy nem szívódott fel a tabletta, az a te esetedre nem vonatkozik. Ugyanis nálad nem egyszeri dologról volt szó, hanem több napig tartó dologról. Ebben az esetben gyakorlatilag fennáll a lehetősége, hogy fel sem szívódik egyáltalán a tabletta, mert minden átment rajtad.

A te esetedre az vonatkozik, hogy a hasmenés ideje alatt és még utána 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés!

2018. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 24. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!