Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért van ennyi tévhit, téves...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi tévhit, téves félelem, ellenkezés a vazektómiával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Utánaolvasgattam férfiak véleményének a témában, és eléggé ledöbbentem az olvasottakon...


"milyen az ejakuláció nélküli orgazmus átélése,megélése?"

"elvesztened egy részed"

"ha ennyire abszurd dolgokkal kell dobálódznunk, akkor a helyedben azzal állnék elő a legközelebbi alkalomkor,ha erről van szó,hogy: inkább te vetesd ki a méhed. ugyanolyan eljárás, ugyanannyira biztonságos"

"Nem lesz orgazmusod"

"a kérdés elolvasása közben úgy éreztem, mintha a heréimet vágták volna lefelé egy késsel"

"gondol egyet és golyók sem kellenek? végülis a szexhez az sem kell, évekig működni fogsz herék nélkül is"

"Én egy nőért sem lennék képes erre. Ha zavarja őt a gyermek, akkor a nőknél is lehetséges valami hasonló."

"elkötteti magát, fel sem áll neki majd"


Félreértés ne essék, tökéletesen megérthető és elfogadható, ha egy férfi nem akarja magán elvégeztetni ezt a kis műtétet, na de mik ezek az érvek??

Kategorizáltan:

- orgazmus, teljesítmény iránti aggódás: ezek a férfiak nem tudják, hogy hogyan működik a SAJÁT testük, a SAJÁT nemi szervük? Miért ne lenne ejakuláció, miért ne lenne merevedés csak azért, mert a herék környékén elnyisszantják az ondóvezetéket? Mi köze ezeknek egymáshoz? (legalábbis szervi szinten... lelkileg el tudom képzelni, hogy problémákat okoz a dolog, és nehezebb lesz a merevedés, de ez pszichológus segítségével kezelhető, és SEMMI fizikai oka nincs)

- elveszted egy részed, szervek kivétele: ezek a férfiak azt gondolják, hogy a vazektómia a herék és mellékherék eltávolítását jelenti? Másképp nem tudom értelmezni ezeket a gondolatokat.

- inkább köttesse el magát a nő, vagy vetesse ki a méhét: ezek a férfiak nem látják a különbséget egy pár perces, picike sebbel járó rutin"műtét", és egy altatásban történő, belső hasi műtét között? Nincsenek tisztában azzal, hogy a méh (egy, a test belsejében levő szerv) eltávolítása mivel jár?


Tényleg nem azt mondom, hogy nem lehet érvelni a vazektómia ellen, de ezek mik?

Ennyire nem ismerik ezek az emberek a férfi és női nemi szervek működését, elhelyezkedését? Vagy mi vesz rá valakit, hogy ilyeneket hozzon fel indoknak?

Azon főleg nem tudok túljutni, hogy tényleg van olyan férfi, aki azt hiszi, hogy az ejakulátum az (legalábbis közel) 100%-ban spermiumból áll? Hogy lehetséges ez, hogy valaki a saját testét ennyire nem ismeri?


2018. okt. 26. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehetséges ez, hogy valaki a saját testét ennyire nem ismeri?

Úgy hogy nem oktatják ennyire részletesen. Magától meg nem mélyed bele.

2018. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy szexpartnerem, aki elköttette magát, gumi nélkül szexeltünk, de vmiért már nem emlékszem hogy miért nem akart bennem elmenni... az egészségem érdekében. 100% el van köttetve. Ugyanúgy volt spermája és jó volt vele a szex.
2018. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"Ennyire nem ismerik ezek az emberek a férfi és női nemi szervek működését, elhelyezkedését?" - igen ennyire. Régen a tudáshoz akarni kellett, olvasni, kutatni. Most ott a tudás, csak hajlandóság nincs a hasznosítására.
2018. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve végeztek rajtam vazektomiát. Semmi de SEMMI különbség, mindössze annyi hogy nem kell többé óvszer:) sperma:ok. Libidó: ok. Merevedés: ok. Golyók a helyén. Műtéti heg nem látszik... Hajrá férfiak akik nem akarnak már gyereket!
2018. okt. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem ismerik a saját testüket fogalmuk sincs.

Off:

31 èves fèrfinak mikor lehet megcsinàlni ezt,úgyhogy soha nem akarok gyereket?

Hogyan lehetsèges nekem ez?

Mennyi az anyagi vonzata?

2018. okt. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rengeteg (felnőtt) ember nincs tisztában az emberi test működésével. Szerintem azért közrejátszik a témát övező tabu, legalábbis felénk sosem volt semmi "felvilágosítás", ami gond. Én szerencsés vagyok, mert van annyi eszem, hogy utánanézzek a dolgoknak, de van, akit ez nem érdekel. Szerintem az egyik legalapvetőbb dolog lenne ismerni az emberi testet, mindkét nemet, nem ártana ismerni a partner testi működését. Ehhez azonban nem ártana legalábbis több figyelmet fordítani a biosz ezen részének oktatására, fel kéne oldani az ezt övező tabut, mert ez nem könnyíti meg a "gyerekek", fiatalok dolgát. Inkább egymástól kérdeznek, mint a felnőttektől, ami, beláthatjuk, hogy a legtöbb esetben nem vezet jóra.

Szintén off:

Ugyanaz érdekelne, mint az előttem szólót, csak a női változat. Sokat olvastam a témában, de mindenhol mást találok, olvastam olyat, hogy 2006 óta 18 év felett bármikor, más oldalon azt, hogy csak 35 év és 3 gyerek felett, megint máshol, hogy ismét korhatár emelés volt, 40+-os lett. Ha valaki tudna ebben segíteni, megköszönném:)

2018. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehetséges ez, hogy valaki a saját testét ennyire nem ismeri?"


Igen, lehetséges. Sőt, ez az általános.


De megnézheted a női részét is:

Rengetegen gondolják azt, hogy ha valaki művi meddővé tételen esik át, azaz elkötik/elvágják a petevezetőit, akkor nem lesz menstruációja...


Aztán napi szinten van kérdés a nők egészsége kategóriában arról, hogy "mi az a féldiónyi, kemény izé a hüvelyemben?"...


Halvány lila fingja nincs az emberek nagy részének az alapvető biológiáról...

2018. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De ez annyira szomorú. Miért nincs igényük rá, hogy tisztában legyenek a saját működésükkel? :(


Az érdeklődőknek: idehaza egészségügyi okot leszámítva akkor végezhető el a művi meddővé tétel mindkét nemnél, ha az illető elmúlt 40, vagy van 3 vérszerinti gyereke.

2018. okt. 28. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!