Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lyndinette 20-at szedek egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lyndinette 20-at szedek egy éve, ugye nem lehetek most terhes? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Pánikba estem, leírom részletesen, mi a helyzet!


Kerek egy éve szedem a Lyndinette 20-at. Még soha nem felejtettem el bevenni egy szemet sem. Nem váltottam át másfajta gyógyszerről, folyamatosan ezt szedem. Nem szedtem antibiotikumot, sem egyéb mást sem. Mindig ugyanazon a napon jön meg a menstruációm tőle.


Az előző menzeszem június 4-8-ig tartott. Június 8-án és 15-én voltunk együtt a barátommal. A következő menzeszemet július 2-re várom gyógyszer szerint, szóval még egy hét múlva. De, június 22-24-ig némi mellfájást, érzékenységet éreztem, amitől azért pánikoltam be, mert sosem voltam mellfájós, és tavaly volt egy terhességem (abortusz lett a vége, akkor nem szedtem fogamzásgátlót), és akkor ugyanott éreztem a mellfájást, ahol most, csak akkor sokkal erősebben. Akkor hat hetes voltam. És most ezért estem pánikba, mert mivel soha nem szokott fájni a mellem, és most ezt éreztem, ugyanott, csak enyhébben! Rettegek, hogy terhes vagyok, pedig rendesen szedem a gyógyszert, nagyon ügyelek rá! Aztán június 23-án csináltam egy terhességi tesztet, ami negatívat mutatott. Amitől azért nem vagyok biztos, mert még lehet korán csináltam.


Aztán elkezdtem mérni a hőmet, a mellfájdalom óta, mindig 37 fok! Lehet előtte is annyi volt, nem tudom, csak azóta mérem. A mellfájás már elmúlt, három napig tartott, de nem vagyok nyugodt. Mennyire megbízható ez a tabletta, ha nem váltottam, nem szedtem antibiotikumot, rendesen bevettem mindig? Annyira félek, hogy terhes lettem, de ha ezeket a dátumokat megnézzük, ugye lehetetlen, ha esetleg terhes is lennék, akkor ilyen korán legyenek ilyen tüneteim? Az előző terhességemnél a hatodik héten kezdem el érezni tüneteket. De most még van egy hét majdnem, hogy megjöjjön! Légyszi nyugtassatok meg, hogy nincs semmi baj! Csak azzal stresszelem magam, hogy olyan sokan esnek teherbe gyógyszer mellett stb. Meg a mellemet is nézegetem mindig, nem változott e az alakja, de egyszer ilyennek látom, másszor olyannak, már lehet bebeszélem.


Köszönöm előre a válaszokat!


2010. jún. 27. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok most én is, de nekem nemrég volt egy nőgyógyászati műtétem. Múlthéten feszültek a melleim, viszont ma kellett volna megjönnie, de még semmi.Ne idegeskedj, nálam sex nélkül/a műtét miatt 8 hét tilalom/ is vannak ilyen tünetek.
2010. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

2 évig szedtem a lyndinette 20-at, nekem nem mindig ugyanazon a napon jött meg, hanem általában a szünet 3-5. napján. És egy-két nappal a szünet előtt nekem gyakran fájt a mellem. Vagyis inkább úgy sajgott meg feszült, szóval furcsa érzés volt. Viszont ha te nem tapasztaltál ilyet, jobb, ha felkeresed a nőgyógyászt, és bármit mond, kérsz egy terhességi tesztet... Bár szerintem nincs gond, de jobb, ha ezt vizsgálatok is tanúsítják ;) Amúgy a mellem is nőtt, amíg szedtem, kábé 1-1,5 év után kezdett el komolyabban nőni, lehet, te is így jártál :) A cici formája pedig ciklikusan változik, szóval ezen ne akadj ki, ez így van gyógyszerrel meg anélkül is, az enyémek pl menstruáció előtt teljesen feszesek és gömbölyűek, utána meg kicsit leeresztenek... A 37 fok nem kizárt, hogy a fájó mellek okozta stressz miatt van...

Summa summarum: nézz be a dokihoz, csináltass egy tesztet, és akkor nem kell stresszelned magad ;)

2010. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha rendesen szeded szinte kizárt h az vagy!Nekem is volt olyan, h nem azon a napon jött meg, mint előtte 1 évig:) ez normális, nyugi:) sztem ne izgulj, minden rendben lesz!

én is ezt szedtem 2 évig, most váltottam Sensonette-re egyébként:)

2010. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 5 évig szedtem a Lindynette-t, nem is egyszer előfordult, hogy elfelejtettem bevenni, de nem lettem terhes tőle. Szerintem teljesen megbízható.
2010. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de te már kényszeresen figyeled a testedet, ugyanakkor megértem a félelmed, mivel már én is voltam terhes és ab. lett a vége, ugyanúgy mint nálad. ha rendesen szedted a gyógyszert, ahogy írod, akkor nem lehetsz terhes, főleg, ha a teszt negatívat mutatott. a magasabb hő bármitől lehet, akár egy enyhe gyulladástól is..stb. a mellfájdalomnak meg szerintem sokkal banálisabb oka lehet. ha terhes vagy, a melled állománya is jelentősen megduzzad, megnő, nem önmagában fáj. próbálj meg bízni a gyógyszerben. amúgy nekem 2 hónapja volt az abortusz és kb 2 hete én is a Lindynettet szedem.
2010. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, kicsit megnyugodtam. Utolsónak, igen tényleg már kényszeresen figyelem magam, a mellemet minden tükör előtt elhaladásnál nézem, a hőmet naponta többször mérem. De ez azért van, mert nagyon nem szeretnék mégegyszer teherbe esni, mert az előzőt egy nagy traumának éltem meg, nem akarom mégegyszer átélni azt a borzalmat. Főleg így, hogy rendesen szedem is a gyógyszert. Azért köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!
2010. jún. 27. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak bebeszéled magadnak. De persze nagyon picike esély arra is van, hogy mégis terhes vagy. Nem lehet 100%-ig kizárni.

A teszt két az aktustól számított két hét után ad megbízható eredményt, szóval kicsit korai volt. Holnap vegyél tesztet, és következő nap reggeli első vizeletből csináld meg!

2010. jún. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. És írd meg az eredményt:)
2010. jún. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21:17-es vagyok.

engem is szörnyen megviselt az abortusz és nem tagadom, hogy én is nagyon félek, hogy megint terhes leszek, idő előtt.. én úgy döntöttem, hogyha tabi mellett is bekövetkezik ez, akkor tényleg a Jóisten is úgy akarja és megtartom, mert soha többé nem lennék képes végigcsinálni egy abortuszt. én úgy lettem terhes, hogy egy igazi felelőtlen barom voltam, védekezés nélkül, ezen nincs mit szépíteni. szerintem helyezkedj te is hasonló álláspontra. te mindent megteszel, hogy ne legyél terhes. és ha innentől mégis becsúszik, akkor annak a babának jönnie KELL!!

és most már nyugodj meg és ne nézegesd magad kényszeresen.

2010. jún. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet baj egyáltalán, de ne stresszelj, mert gyógyszer mellett is tud késni, és az mégjobban bepánikoltat majd... Hidd el, tudom milyen, én 3 hónap után hittem azt, hogy terhes vagyok, de nem, csak a vizsgaidőszak volt, meg most is késett 1-2 napot. A stressz. Szóval nyugodj meg, nincs semmi baj, jah, nekem is nőtt a mellem, mondjuk nem ezt szedem, nekem az első 3 hónapban volt kellemetlen érzés, fájt, feszült, azt hittem szétdurran... És megnőttek, egy éve szedem lassan a tabit, és még nem szültem :D szóval nyugi! Nincs semmi baj!
2010. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!