Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az esemény utáni tablettáról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kitty1555 kérdése:

Az esemény utáni tablettáról mit tudtok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék arra hogy milyen hatása van,mikor kell bevenni,szabad e alkoholt inni

2018. dec. 26. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

A patikában kapható készítményekhez csomagolnak egy rejtélyes papírkát.

Az van ráírva: BETEGTÁJÉKOZTATÓ.

De ha nem lenne benne a dobozban, akkor minden egyes patikában kapható készítménynek a tájékoztatója megtalálható az interneten.

Olvassál, kisanyám, és nem tűnsz majd hülyének.

2018. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Első,mekkora igazság! 😊

Kár hogy pàran nem tudjàk használni a google keresőt mielött ide irogatnának😂

2018. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj fel a hormonmentes youtube csatornára. Sok fontos infót megtalálsz ott, nem csak az eseményutániról, de úgy minden hasonló témával kapcsolatban.


Saját tapasztalat:

Életem során eddig kétszer alakult úgy, hogy eseményutánit kellett bevennem. Az elsőt Németországban vettem, ami öt napos volt. Uliprisztál-acetát hatóanyagú tabletta, semmi mellékhatása nem volt, nem késett, és nem is jött meg hamarabb a menstruációm. Elég érős görcseim vannak/voltak (talán, mert most elkezdtem szedni algatablettát, és az utolsó kettő már nem volt olyan vészes, mint előtte), ettől az eseményutánitól teljesen fájdalommentessé vált a menstruáció. Komolyan fantasztikus volt.-



A másikat Magyarországon vettem, levonorgestrel hatóanyagú tabletta volt, háromnapos. A 20. napon jött meg a menstruációm. Volt egy nagy legyengülésem aznap, hánytam reggel, és aztán három napig nem bírtam kikelni az ágyból, és csak a kóla meg a banán nem jött vissza belőlem, de az a helyzet, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ez az eseményutánitól volt, ugyanis a családban épp akkor volt egy hányós vírus, ráadásul, amikor egy kicsit jobban lett az öcsém akkor megnyalogatta az arcomat, meg nagyon közel jött sokszor, ölelgetett (3 éves), szóval az is simán lehet, hogy elkaptam a vírust és ez okozta. A menstruációm mindettől eltekintve szintén szuper fájdalommentes volt.


A lényeg, hogy mindig védekezzetek. Az óvszer az egyetlen, ami véd mind az STD-k ellen, mind a fogantatástól. Megesik olyan, hogy kiszakad (ahogy velünk is történt), szóval érdemes minden aktus után vizet engedni az óvszerbe, mert ha valahol lyuk van, akár kicsi is, akkor már lehet esély (még ha nagyon minimális is) a várandósság kialakulására. A megszakításos módszer nem megfelelő védekezési forma, ugyanis az előváladékban is elegendő spermiumsejt található ahhoz, hogy teherbe ess. Szóval, ha esetleg ilyen szexben volt részed (de lehetőleg ne legyen) is ajánlott az eseményutáni. Fontos, hogy minél hamarabb veszed be, annál nagyobb a hatékonysága.

És ha vacillálsz, hogy bevedd-e van sem, akkor én azt mondom neked, hogy jobb egy ilyen tabletta, mint egy abortusz.

Érdekesség: Az európai uniós országok közül már csak Magyarországon szükséges vény ahhoz, hogy kiadják neked a gyógyszertárban, szóval annyira nem veszélyes, azonban természetesen nem lehet ez az elsődleges fogamzásgátlási módszer. Körülbelül háromszor-négyszer annyi hormon található benne, mint egy havi adag fogamzásgátló tabletta készletben.

2018. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Esemény után kell bevenni.

( nem fészbuk esemény )

2018. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!