Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a teendő a következőkben?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő a következőkben? Kétségbeesett vagyok, aggódok, senki nem nyújt megnyugtató választ.

Figyelt kérdés

Nos,18éves lány vagyok.Folytonos alhasi,nagyon erős jellegű fájdalom miatt orvoshoz fordultam,hosszas keresgélés után megtudtam,hogy cisztám van 7db. A problémámra fogamzásgátlót kaptam.17napot késett a menstruációm(feltételezem hogy a ciszta miatt).

A 18.adik napon barnás folyásom volt,enyhe véres beütéssel,aztán a következő 3 napban már inkább pecsételő vérzés jellegű volt. Szokatlan jelenség volt,gondoltam hogy a ciszta miatt volt a késés,és ez a nagyon kevés mennyiség. A tisztasági betétet alig színezte meg. Ekkor kezdtem el a fogamzásgátló szedését. A kérdésem lehet zavaros,de bízok benne mások számára érhető.

Nos, tanakodtam,és nem tudom hogy ez a pecsételő vérzés tekinthető e mensinek. Nagyon tartok attól,hogy a 7napos szünetben nem fog megjönni,ez miatt. Esetleg tanácsokat tud valaki adni? Mindenfelé képpen meg fog jönni? Nagyon aggódok!😞


2019. jan. 14. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A szervezetnek kell idő amíg beépül a gyógyszer előfordultat köztes vérzés,

De a pecsételés nem számít menstruációnak.

De ha már elkezdted szedni a fogamzásgátlót ne hagyd abba. Mert azzal csak még zavarod a ciklust.

A 7 napos szünetben bármikor megjöhet a megvonásos vérzés. Az is jó ha a 7. Napon jön meg és az is rendben van ha az első vagy a 4. 5. Napon

De az is előfordulhat hogy nem fog jelentkezni megvonásos vérzés +/- 1-2 hét csúszás belefér.

De ha nem rendeződik a mesterséges ciklus fordulj orvoshoz.

Azért írom hogy mesterséges mert Fogamzásgátló mellett nem valódi menstruációs vérzésről beszélünk hanem Megvonásos vérzésről!!!

De bármi kétséged van keresd a Nőgyógyászod, ne csak akkor menj ha baj van

Azért van hogy segítsen.

Inkább 100 felesleges kör mint 1x 1 ijedtség!!!

25N

2019. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
7 db ciszta? Ugyan mekkorák?
2019. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen első kommentelő.😊

Igen 7 db.Méretükről halvány fogalmam sincs,nem tüntette fel az orvos,gondolom kisebbek.

2019. jan. 15. 04:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!