Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Peteérésre gyógyszer?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Peteérésre gyógyszer?

Figyelt kérdés
Volt már valaki aki, min. 3 év fogamzásgátlás szedése letétele után, nem menstruált 3+ hónapig. Milyen módszerrel állította be a nőgyógyász, illetve mire lehet számítani a vizsgálaton, miket fog nézni? Rám valószínüleg ez vár, mivel 6 évig szedtem, decemberben hagytam abba azóta semmi, doki mondta április menjek vissza, ha addig sincs semmi. :(

2019. márc. 4. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van peteérlelő gyógyszer. Norculut. De szerintem nincs értelme egy hormonbomba után egy másikkal is gyötörni a szervezetedet.
2019. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is hasonlóan jártam : kb tíz évig szedtem, de úgy döntöttünk, hogy szeretnénk babát. Ezért a következő levél fogamzásgátlót nem kezdtem el. Teltek a hónapok, semmi vérzés. Majd egyszer csak sötét színű, pecsételő vérzés. Orvos mondta, hogy kezd visszaállni a rendszer, következő hónapban már normális vérzésem lesz. Hát nem lett, semmilyen. Megint pár hónap szünet. Majd újabb sötét színű pecsételés. Ekkor endokrinológushoz mentem, pici pajzsmirigy alulműködésem volt, kaptam gyógyszert. Ennek ellenére nem jelentkezett menstruáció. Másik dokit kerestem, nyugdíj előtt állt, de rengeteg jót hallottam róla. Ő azt mondta, ne terheljem a szervezetem újabb hormonokkal, a Mastodynont ajánlotta. Ez egy gyógynövény tartalmú készítmény, vény nélkül kapható. Becsületesen kell alkalmazni, egy csepp sem maradhat ki! Pontosan be kell tartani az utasítást. És is tettem : Két hónap múlva beállt a ciklusom :) és már gyerekem is van.
2019. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első: A Norcolut mióta peteérést serkentő gyógyszer?


Kérdező: Előtte milyen volt a ciklusod? Nem a szedés alatt, hanem még előtte, mielőtt elkezdted szedni? Ha akkor sem volt rendben, akkor nem kell a csodára várni...

2019. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Előtte sem volt jó. Sose állt be. Eleve kesőn is jött meg az első kb. 15-16 évesen. Pont emiatt lettem jobban kivizsgálva akkor , amikor a fogamzásgátlót kezdtem el szedni. Gondolom, hogy emiatt van az, hogy teljesen felborúlt mindenem, csak kíváncsi lennék , hogy ezt hogyan lehet valamelyest helyrehozni. Főleg úgy, hogy baba miatt hagytam abba.

2019. márc. 5. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Ki kell vizsgálni, hogy mi az oka. Ezért szokták azt mondani, hogy a rendszertelen vérzésre nem jó ötlet fogamzásgátlót szedni, mert csak addig állítja be, mg használod, utána még rosszabb lesz.

Nyilván a kezelés attól függ, hogy mi a probléma.

2019. márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!