Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia van...

Inzulinrezisztencia van emlekedett 120 perces 48, a 0 perces 8. Ha kapok peteérésre gyógyszer ettől függetlenül jobb lesz a peteérésem?

Figyelt kérdés
Van peteérésem csak a ciklus 13 napján 14 mm a tüsző az orvos szerint kicsi ha kapnék gyógyszer akkor nagyobb lenne?Vagy csak ha az IR kezelve van mert addig semmit sem ér a peteérésre való gyógyszer?
2015. márc. 13. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
48??? Nem ajultal el?
2015. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nincs semmi tünetem
2015. márc. 13. 14:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos de lehetséges, hogy ha kezelve van inzulinnal akkor magától be is áll a ciklus és peteérés. Az a baj hogy ez az érték rossz amit mindenképpen kezelni kell.
2015. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen kezeltetném az IR-t, akkor esély van a ciklus, peteérés helyreállására is. Sajnos mivel az IR gyakran pcos-al is együtt jár, a peteérést serkentő gyógyszerek gyakran túlstimulálják a petefészkeket, és csak rontanak a helyzeten.

Ráadásul a kezeletlen IR megnöveli az első 12 hétben a vetélés kockázatát is.

Nekem IR-ám, PCOS-em volt/van, pont azért, mert elindult a peteérés, de nem történt tüszőrepedés. Mindkét petefészkem tele volt kis cisztákkal, azaz érésnek indult petesejtekkel.

2015. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok,nekem a 120 perces inzulinom 100 körüli volt, magasabb mint a 60 perces, holott már lefelé kellett volna menni az értéknek.
2015. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mit szedtél rá?Azóta helyrejött?Nekem is az egyik orvos sok kis tüszőt látott amik 7 mm voltak majd következőnek egy másik orvos azt mondta nincs itt semmiféle pco normális a tüszöm na ilyenkor nem tudni mi van.
2015. márc. 13. 16:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kezelni kell. 3-as kezeléssel. Diéta+sport+gyógyszer!

Az a baj,hogy ha tegyük fel lenne ovud, és teherbeesnél, elvetélhetsz a magas inzulin miatt. De ha meg is marad mondjuk a baba, a terhesség alatt rosszabbodhat és könnyen eljuthatsz a cukorbetegségig.

2015. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen ez veszélyes dolog, sok kockázata van az IR-nek, kezelni kellene. És figyelni hogy megoldja-e a peteerest. Ha nem, akkor lehet gyógyszeresen azt is. De jó eséllyel megoldódik ha kezelve van az IR.
2015. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, 3-as kezelést kaptam, diéta+sport+meforal. 5 hónappal később sikerült teherbe esnem, azóta már megszületett a 2. kislányom is. Pedig a kezelés megkezdésekor már nem is volt mensesem.

(Bár sajnos nálam az IR-ből már 2 típusú diabétesz lett.)

Remélem neked is megoldódik a problémád! Szép napot!

2015. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!