Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlót szedek egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rácz dzseni kérdése:

Ha fogamzásgátlót szedek egy éve, és a hét nap szünet után (mensi után) első szedési nap együtt voltam a barátommal, utána hány napig maradnak életben a spermák?

Figyelt kérdés
És ez ilyenkor hogy működik? Ugyanúgy mintha nem is szednék tablettát, elindulnak az útjukra, majd 5 nap után elpusztulnak? (Ha nem voltam addig együtt a barátommal, csak azon az egy napon)

2019. márc. 6. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ugyanaddig ,mintha nem szednéd.

A fogamzásgátló nem a spermákra hat kedvesem. Ha fogamzásgátlót szedsz ,akkor Nincs peteérésed Ezért nem esel teherbe ..

N

2019. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én azt értem hogy nem rájuk hat..

Csak tudni akartam biztosan hogy akkor is csak 5 napig maradnak életben..?

2019. márc. 6. 20:12
 3/12 anonim ***** válasza:

He? Nem mindegy, hány napig maradnak életben?

Ha normálisan szeded, nincs peteérésed, azaz akár 2 hétig is életben lehetnének, kit érdekel?

2019. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nyilván engem, ha már megkérdeztem:)
2019. márc. 6. 22:40
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
A spermiumok általában 1-2 napig maradnak életben, de némelyikkel kivételesen előfordul, hogy 5 napig is. Azután elpusztulnak, és felszívódnak. Az egészséges sperma sokszáz millió spermiumot, hím ivarsejtet tartalmaz minden köbcentiméterében, ezek közül kb. 50-100 vesz részt a petesejt megtermékenyítésében, végül 1 jut bele a petesejtbe. Az összes többi elpusztul és felszívódik. Minthogy tablettát szedsz, nincs petesejt, de a folyamat ugyanez.
2019. márc. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugye nem azt hiszed, hogy a tabletta a spermiumokra hat?

Mindegy, hogy a szünetben, vagy amikor szeded, ugyanaz történik.

2019. márc. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk én együtt voltam a barátommal az első hét első napján a 7nap szünet után (tudom, véd) és rá két hétre elfelejtettem bevenni egy tablettát, de gyorsan bevettem mikor eszembe jutott de kiestem a 12 órából, viszont máskor nem voltam együtt a barátommal, csak azon az egy napon, akkor nagy baj lehet? Ha minden igaz azok a spermiumok már elpusztultak, és nem lehet már bennem nem? És ilyenkor tarthatok szünetet vagy szedjem tovább a tablettákat szünet nélkül (ezt írták le, de nem gondolom hogy bármi baj lenne)
2019. márc. 7. 05:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Két hétig nem élnek. Még akkor sem ha a Ráfájel lőtte ki őket.
2019. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor nincs semmi baj ugye? Befejezhetem a gyógyszert es megtarthatom a 7napos szünetet?
2019. márc. 7. 16:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt tedd, ami a tabletták mellé adott útmutatóban áll. Azt azoknak a nőknek írták, akikbe a párjuk akár naponta 3x beleélvez. Nem kell aggódnod, de ügyelj jobban a beszedésére, minden nap, azonos órában.
2019. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!