Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1éve szedem a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1éve szedem a fogamzásgátló tablettát, a 7napos szünet alatt együtt voltam a párommal, de elfogyott a gyógyszerem, orvoshoz pedig nem volt időm elmenni, a napokban megyek, nagy baj ha 1-2nappal később veszem be a tablettát a 7napos szünet után?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha utána nem kezded el időben a következő levelet, akkor már a 7 nap alatt sem véd.
2012. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 "Ha utána nem kezded el időben a következő levelet, akkor már a 7 nap alatt sem véd."


Mi van b+? Visszafelé megy az időben hogy az előtre hat mielőtt bevenné vagy mi? O.o

2012. aug. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom hogy lessz-e valami baj belőle. De szerintem minnél előbb menj el orvoshoz és vedd be időben. Majd kérdezd meg tőle. Itt sok a szakbarbár.
2012. aug. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyan nem az első vagyok, DE igen, kedves szép szájú 2-es!


Csak akkor véd a tabletta a 7 napos szünetben is, ha a 8. napon időben folytatja valaki a következő levéllel.


És hogy miért?


Ad 1 - a női hüvelyben, méhben a spermiumok több napig életképesek


Ad 2 - ha nem folytatja a tablettaszedést, akkor az addig "parkolópályára" állított petefészkek működésbe lépnek, peteérés következik be


és így megtörténhet a fogamzás.

-------

Kérdezőnek!


Igen baj.

Egyrészt aggódhatsz a szünetben folytatott aktus miatt.

Másrészt a következő levél elején is kiegészítő védekezést kell alkalmaznotok.

Plusz: nem valami egészséges, bekavarhat a szervezetednek.

2012. aug. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm 4-es


Jó tudni ilyeneket :) (Azt tudtam hogy több napig életképesek de a másodikat már nem)


De akkor nem visszafelé hat hanem az újboli startolást akadájozza meg nem? :) (Csak hogy nehogy megint tévképzetben éljek :D )

2012. aug. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Vagyis akkor a 7 napos szünetben nyilván véd, mert a szervezeted nem tudja, hogy nem fogod a 8. napon bevenni és akkor hirtelen nem véd :) A 8. naptól viszont sajszos.
2012. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, úgy tűnik még mindig nem ment át az üzenet.


Tehát, ha a 7 napban szexelsz és a 8. napon beveszed a következő levél első tablettáját, akkor nem leszel terhes (hibaszázaléktól tekintsünk el).


De ha a 7 napban szexelsz és NEM veszed be a 8. napon a tablettát, akkor van esélyed rá, hogy a 7 napban elkövetett aktusok egyikének köszönhetően teherbe ess.

2012. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!