Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyen esetben érdemes lenne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben érdemes lenne leállnom a fogamzásgátlóval? Ha igen, utána hova tovább?

Figyelt kérdés

NuvaRinget használok már 2 (lassan 3) éve.

(Előtte fél évig hormonális tapaszt használtam, azt lecseréltem, mert előfordult, hogy leesett, és kényelmetlen volt a viselése.)

A lehetséges mellékhatások közül olyan 1 éve tapasztalom, hogy eltűnt a libidóm. Nem csökkent, hanem eltűnt, hátam közepére se kívánom a szexet, pedig előtte sokszor napi többször, de minimum naponta kívántam.

Felmerül a kérdés, hogy minek a szabad szex lehetősége, ha nem kívánok élni vele..

Emellett tapasztalok alkalmankénti émelygést, emésztési problémákat (puffadás, hasmenés), enyhe depresszív hangulatot, hangulatingadozásokat, és visszatérő hüvelyi/húgyúti fertőzést, ezeket nem tudom és nem is akarom feltétlenül a gyűrűhöz kötni, de ott vannak a lehetséges mellékhatásai között, és gyanúsan megszaporodtak az ilyen tüneteim az elmúlt pár évben (mióta hormonális fogamzásgátlót használok)

A gond az, hogy nem tudom, hogy egyáltalán megérné-e leállni vele. Valamivel mégiscsak kell védekeznünk, és a többi módszernek is vannak kellemetlen mellékhatásai.

Igazából ha mindent összevetünk, marad két opció: vagy spirál nekem, vagy műtét a páromnak. Utóbbi alatt a vazektómiát értem, és itthon lényegében lehetetlen elvégeztetni, illetve a páromat zavarná, hogy kis eséllyel foganhatna természetes úton babánk, ha esetleg majd 5-10 év múlva mégis szeretnénk. IVD-t nagyon szívesen használna, mert jól hangzik, de tudomásunk szerint még nem elérhető módszer.

Marad tehát a spirál. Ennél igazából szimpatikus, hogy 5 évre le van a gond a védekezésről, és hogy hosszútávon olcsó, a hormonálisnál pedig nagyon tetszik, hogy csökkenti a vérzést (nagyon nagyon nagyon nagy előny a jelenlegi fogamzásgátlómnál a kiszámítható vérzés, fényévekkel kellemesebb így az életem, de tényleg ég és föld pl egy nyaralás, vagy akár egy hétvégi program szervezése, nehezen mondanék le róla... a spirál viszont legalább csökkentheti a vérzést), viszont egyrészt személyes félelmeim vannak a spirállal kapcsolatban (anyukám jó időre kórházba került a spirál szövődményei miatt, komoly műtétre volt szükség, hogy túlélje - mondjuk ez az orvosán is múlt, hogy idáig jutott), illetve egyszerre nagyon nagy kiadás, és ha mégse válik be, akkor az sok kellemetlenséggel és egy elbukott összeggel jár. Ráadásul nem tudok soha biztos lenni benne, hogy tényleg a helyén van és működik.


Bocsánat a kisregényért, csak gondoltam leírok mindent, hogy mit miért...


Szóval maga a kérdésem, hogy megérné-e leállni a jelenlegi hormonális fogamzásgátlással egy (plusz néhány "lehet hogy ez okozza" kategóriás) mellékhatás miatt?

Utána érdemes kipróbálni valami mást, hogy hátha annak majd nem lesznek (ennyire) mellékhatásai?

Létezik egyáltalán olyan módszer, ami:

1. Nem veszélyes a szervezetre,

2. Megbízható,

3. Nem teszi tönkre a szexuális aktus élvezhetőségét

?


2019. ápr. 1. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Inkább az orvosod véleményét kérd ki. Ő biztos ajánl egy másik fogamzásgátlót.

Itt hiába írunk neked bármit az az egyiknek megfelel a másiknak nem. Nem vagyunk egyformák.

2019. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orvosom úgyis csak annyit ajánl, hogy amelyik gyártó épp jobban megkente, annak a termékét próbálja rám tukmálni. Sajnos még életemben nem találkoztam olyan nőgyógyásszal, aki komolyan vette volna a fogamzásgátló megválasztását, és vizsgálat és konzultáció után írt volna fel valamit. :(
2019. ápr. 1. 10:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Hormonmentes nevű youtube-csatornán van egy összefoglaló videó a fogsmzásgátlási módszerekről (talán az a címe, hovy az összes fogamzásgátló egy videóban, de nem emlékszem), azt nézd meg és tájékozódj.
2019. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már láttam, rendszeresen nézem Janka csatornáját, de ezekre nem kaptam választ.

A spirálról nem beszélt túl bőven (még), a hormonális fogamzásgátlóról épp nemrég beszélt, nagyságrendileg hasonló (plusz durvább) tünetei voltak, de a többi (óvszer, pesszárium, stb.) nem opció számomra, számunkra.

Kifejezetten a spirál érdekel, remélem, majd egyszer csinál arról is videót, bár eddig elég hamar lezárta a témát mindig.

2019. ápr. 1. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván nincs értelme gyűrűt használni, ha semmi kedved a szexhez. Oké, hogy mindennek van mellékhatása, de ha pont az veszik el, amiért szeded, akkor mi értelme?


1. Meg lehet próbálni olyan tablettát, ami levonorgestrelt tartalmaz. Ennek nincs semmi antiandrogén hatása, így emellett a legkevésbé jellemző a libidócsökkenés. (Ettől persze nem kizárt, de kevesebb az esélye, mint másfajta hormontartalmú tabletták esetén).


2. Anyukádnak valószínűleg kismedencei fertőzése, tályogja volt, ami a hormonmentes spirál szövődménye. A hormonos spirál nem növeli ezeknek a kockázatát, sőt, bizonyos tanulmányok szerint csökkenti.

Esetleg még az jut eszembe, hogy perforálták a méhét vele vagy "elvándorolt" és máshol kötött ki, ami szövődményt okoz. Ilyen a hormonossal is előfordul, de elég ritka.


3. Miért nem jön szóba más? Pl. pesszárium?

2019. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, én is így érzem, hogy semmi értelme így. Még elhasználom azokat, amik megvannak (az még olyan másfél hónapot jelent, addig legalább van időm tájékozódni és dönteni), utána viszlát.

Tabletta soha nem jött szóba, hogy is mondjam, "rakoncátlan" az emésztésem, ezért soha nem tudnék megbízni olyasmiben, ami az emésztőrendszerben kell hogy felszívódjon.

Igen, neki hormonmentes spirál volt, a hormonosokról jókat olvasok, egyelőre nekem az tűnik a legélhetőbbnek, persze fogok konzultálni egy nőgyógyásszal erről.

Pesszáriumban egyáltalán nem tudnék bízni, annyira a pearl indexe se meggyőző..

2019. ápr. 8. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
A gumival mi a baj?
2019. aug. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Az, hogy élvezni szeretném az aktust, nem pedig fájdalomtól könnyezni.

2019. aug. 30. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!