Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha egyszer elkezdek fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyszer elkezdek fogamzásgátlót szedni, utána egészen addig nem érdemes abbahagyni, amíg nem szeretnék babát?

Figyelt kérdés

Utánaolvasgattam és ezt következtettem ki a válaszokból..

Szóval én most 17 éves vagyok, és szeretnék fog.gátlót szedni, és tegyük fel csak 25 éves koromban szeretnék majd babát, akkor addig abba se hagyjam a fog.gátlót? Mármint ezt arra értem, ha pl most elkezdem szedni, majd neadjisten' rosszra fordulnak a dolgok a barátommal(remélem nem :)), és mondjuk egy évig nem lesz szexuális kapcsolatom, akkor is szedjem még? Mert olvastam, ha abbahagyom, felborul a hormonháztartásom, stb..

Ezeket csak feltételezésként írtam, kíváncsiságból. Remélem viszonylag érthetően fogalmaztam :)

17l


2010. nov. 22. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
látom te konkrét orvosi adatokat is szeretnél nem csak véleményeket. na mármost szerintem keress fel egy háziorvost a kérdéseddel vagy egy nőgyógyászt. hidd el ő szakszerű és jó választ fog neked adni. és jobban jársz azzal a válasszal mint itt bárki máséval.
2010. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen abbahagyhatod, nincs ilyen ha elkezdet soha nem hagyható abba. Igen, megborítja egy kicsit a hormonjaidat, hiszem a fogamzásgátló beállította azokat, de ezek a tünetek elmúlnak ( a legtöbb esetben) és a tested újra alkalmazkodik a "sima" élethez. Aztán ha kedved szottyan újra szedheted. Persze ez nem azt jelenti hogy abbahagyagathatod havonta..
2010. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Azért gondolj bele:

Azért nem akarod abbahagyni, mert megborítja a hormonjaid??

Akkor hogy lesz babád? Ha annyira megzavarja, akkor egy jó ideig lehet teherbe sem esel.

Szerintem ajánlott jó pár hónappal előtte abbahagyni a tablettát, három hónapig más védekezést használni (ennyit szoktak mondani az orvosok a "tisztulásra" - bár ha hamarabb teherbe esel, akkor sem káros a babára), és utána nekiállni a babaprojektnek.



Egyébként sem egészséges 8 évig folyamatosan tablettát szedni. Ezt csak az okos válaszolók találták ki...

Egy igen elismert nőgyógyász azt mondta, hogy ő a betegeinek 3 év után javasol 3 hónap szünetet. Ha minden rendben van (azaz normálisan visszatér a ciklus), akkor újabb két évig szabad szedni. Utána fél év szünet. És ha akkor is minden rendben, akkor évente egy hónap szünet szükséges.


Most erre mindjárt jön pár ember, és megmondja, hogy már pedig ez nem így van, mert "többet ártasz ha szünetelteted", de én csak azt írtam le, amit egy szülész-nőgyógyász főorvos írt (akiről egyébként még sosem olvastam negatív véleményt!).

2010. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát, én személy szerint márciusban léptem ki egy több, mint egy éves kapcsolatból, azóta nem szedek gyógyszert. annyi bajom lett, hogy ismét elkezdett fájni a menstruáció és elég sok pattanás kijött az arcomon. de a ciklusom rendben van, nem rendszertelen...stb.

véleményem szerint, ha abbahagyod, akkor annyi fontos, hogy legyen ideje helyreállni a szervezetednek utána, és ne hirtelenjében váltogasd minden hónapban.

és igen, megbolygatja a hormonháztartás, és úgy lesz a nőknek ezek után gyereke, hogy ez képes helyrejönni, körülbelül 3 hónap után.

2010. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23:01-nek igaza van, elfelejtettem írni a nőgyógyász által javasolt szüneteket de így van.
2010. nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem tom ki mit hallott,én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni,azt mondta h nem kellenek szünetek csak felborítom,mamár olyan alacsony hormontartalmuk van h nincs szükség szünetekre,max 3-4év után 3hónap szünet,de hallottam 1évet is (mivel a tabi 100%osan fél év alatt tisztul ki és itt nem csak a női dolgokra gondolok,hanme folyton alátesz a májnak is ugye. De sorry ha vki nem igy gondolja, nekem az mondta aki már 5éve a család nőgyógyásza és szintén főorvos.A legyegyszerűbb neked is elmenni egy fődokihoz és ha az is mást mond,átlagold a véleményeket :D
2010. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!! :)
2010. nov. 23. 16:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem dokim azt mondta, aki ilyen fődoki kórházban, hogy max 5 évet javasol egyfolytában.
2010. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!