Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló spirál feltétele?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló spirál feltétele?

Figyelt kérdés
Tablettát szedek, de abba szeretném hagyni, a barátommal a spirált látjuk j megoldásnak még. 21 éves vagyok, raknak fel spirált olyan nőnek aki még nem szült gyereket? (később majd szeretnék). Illetve olyan nők véleménye érdekelne, akiknek van ilyen fent :)

2019. ápr. 2. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Raknak fel, bár nőgyógyásza válogatja, van, aki elhajt a búsba, ha gyerektelen huszonéves nőként spirált kérsz.

Én is éppen itt tartok egyébként, még nem szült huszonévesként hormonális spirált szeretnék a kombinált fog.gátló helyett, szóval a tapasztalatok engem is érdekelnének.

2019. ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van hormonmentes spirál is. Hát remélem felrakják :/
2019. ápr. 3. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha már valaki 21 évesen spirált rakat, inkább a hormonost, ezt nőgyógyász szakorvosjelöltként mondom.

- megbízhatóbb (sima spirál mellett egy év alatt 100 nőből 1 esik teherbe, hormonos mellett 1000-ből 1.)

- kevesebb mellette a vérzés, sokszor csak valami minimális pecsételés jelentkezik a menzesz idejében (sima spirálnál erősebb, görcsösebb, elhúzódóbb a vérzés)

- nem emeli a kismedencei fertőzések kockázatát, mivel a hormon a méhnyaknyákot is megváltoztatja, sűrűbbé teszi, ezért nem csak a spermiumok jutnak fel nehezebben, hanem a baktériumok is (ezzel szemben sima spirált pont azért nem annyira szeretnek nem szült nőnek feltenni, mert kismedencei gyulladást okozhat, az pedig akár meddőséget is)


Egyébként hormonmentesből is létezik mini méretű, annak a használata sem kizárt, csak szerintem a hormonos előnyösebb.

2019. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2019. ápr. 5. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!