Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hízlalnak a fogamzásgátlók?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hízlalnak a fogamzásgátlók?

Figyelt kérdés

Nem tartok még ott, hogy szedjek, hiszen nem élek nemi életet, csak érdekel.

Szóval sok fogamzásgátlónál olvastam, hogy súlygyarapodást okozhat, illetve számtalan olyan kommentet, hogy 5 vagy akár 30(!) kilót is felszedtek a szedése közben..

Na most a gyógyszer önmagában nem pakol rád zsírt(?) vagy fokozza az éhséget? Én egészségesen eszem és heti 4-5x sportolok, ha most elkezdenék szedni de tartanám ezt az életmódod akkor is híznék? Vagy annyi vizet tart vissza, hogy meghízol?

Gondolom genetikától is függ(??) hiszen máskülönben szinte 30 felett csak elhízott nők lennének



2019. máj. 21. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok miatt hizol meg. Én több mint 10 kilot hiztam, de nem probléma mivel előtte vékony voltam. Sportoltam is közben meg nem ettem azért annyira rosszul, hogy ennyi felesleg feljojjon.18L
2019. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Van, akinek szerencséje van és épphogy helyrebillenti a hormonháztartását. De sokaknak nincs. Azért a hízás-fogyás nem ilyen elemi matematika, hogy ha X kalóriát, megfelelő CH aránnyal viszel be, akkor nem hízol, bármennyire is szeretnék a férfiak meg az életmódcelebek ezt állítani.
2019. máj. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2, Az egész férfi nem hú de le lett itt írva, mi fáj neked?


Amúgy igaz, a kalória dolog az egy ilyen faék egyszerűségű ökölszabály, ami mondjuk első közelítésnek jó, de persze cizellálja egy csomó minden.


Kérdező:


Nézzük, mit csinál itt a fogamzásgátló.


Az első dolog, hogy a nemi hormonrendszer egy csomó mindenért felel a testben, és ha belegondlsz, ezek közül egy halom olyan elementális testalak/külkép befolyásoló dolog van, mint: mellek növekedése, szőrösödés, hajhullás, izmosodás, stb. Ezek után nem tudom miért meglepő, hogy a nemi hormonok a zsíreloszlásért is felelnek, vagyis hogy popsira meg pocira mennyi zsír menjen, (Ezért is baromi nagy hazgság a "dolgozz hasra, hogy lemenjen a hasi zsír", amit én eddig csak nőktől hallottam/láttam - ennyit a férfiak hazugságairól.)

No mindegy, a lényeg hogy még csak fel se kell szedni plusz kilót ahhoz, hogy az ember testalakja átrendeződjön, ha a hormonokba belepiszkálunk.


A második dolog pedig, hogy a nemi hormonok (meg más hormonok is) befolyással vannak az anyagcserére. Megint csak gondoljunk bele, hogy létezik olyan, hogy hőmérős módszer a női cuklus követésére. Ez hogyan létezhetne, ha az anyagcsere azonos szinten volna? Nyilván ha a testhőmérséklet ingadozik (márpedig ingadozik bizonyos határok között - meglepően széles határok közt működünk "jól"), akkor az anyagcsere maga ingadozik, hiszen nem tudsz egyszer melegebb, egyszer hidegebb lenni ugyanolyan anyagcsere mellett. A fűtés pedig rengeteg kalóriát éget, így ha csak annyit ér el a tabletta, hogy az ingadozás mértéke kisebb (azaz szűkebb határok között mozog), akkor máris kevesebb kalóriát égetsz el.


Ezen kívül is lehet egy csomó direkt és indirekt hatása is a testsúlyra, pl lehet étvágyfokozó vagy csökkentő, stb.


Hogy egy hormon mit fog csinálni a szervezetedben, az attól is függ, hogy milyen hozott alapok vannak benned. Nem midnenki hízik a tablettától, nyilván mert adott esetben lehet, hogy nekik már a tabletta előtt sem ingadozott nagyon a testhőmérsékletük, vagy ilyesmi. Sosem szabad elfelejteni, hogy az emberek között elég nagy különbségek lehetnek, vagyis hogy mi a "normális", az elég széles határok között mozog. A fogamzásgátló viszont mindenkinek ugyanaz, végső soron mindenkit ugyabba az "irányba" lök, függetlenül attól, hogy eredetileg mennyire messze voltál tőle.

2019. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"Az egész férfi nem hú de le lett itt írva, mi fáj neked?"

Nem akarom védeni, de én itt nem rosszindulatot látok, sejtem, mire célozhatott a válaszoló.

A férfiakat sokkal kevesebb hormonális hatás éri, sokkal egyszerűbben működnek, így nekik valóban legtöbbször elég annyi, hogy odafigyelnek, és nagyrészük azt gondolja laikus aggyal, hogy akkor a nőknek is elég ennyi.

(Ugyanúgy, mint a szexnél. Nekik elég ki-behúzgálni és már hopp, el is ment, azt hiszik, a nőnek is ennyiből áll... Azt néz nagyot, esetleg megjegyzi "sajnálom, neked is ugyanannyi időd volt rá"...

2019. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, erre céloztam, nem voltam elég egyértelmű.
2019. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel a hormonjaidat piszkálod meg, ezért sokféle kellemetlen mellékhatása lehet a tablettáknak, és igen, a hízás is ilyen.
2019. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinél másképp hat a gyógyszer. En évekig szedtem semmi problémát nem okozott egyáltalán, egy grammot nem híztam tole, nem volt semmi kellemetlen tunet
2019. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!