Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett lehetek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Egy váratlan baleset miatt esemény utáni tablettát kellett bevennem, ami a menzeszemet kb 1 héttel előrehozta. A korai menzesz első napján kezdtem el a fogamzásgátlót szedni (pár hónapot ki kellett hagynom), ami elvileg az első napon kezdve az első tabletta után már hat. 9 db tabletta beszedése után volt az első együttlét, jelenthet ez kockázatot? A korábban kezdődő menzesz miatt aggódom csak, hogy befolyásolja-e a gyógyszer hatékonyságát
2019. máj. 27. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, fogamzásgátló mellett lehetsz terhes. Megvan, hogy milyen esetekben.

Amúgy meg tök mindegy, hogy mi miatt menstruáltál előbb vagy éppen később, ha menstruálsz és elkezded szedni az első napon és a tájékoztató szerint akkor innentől védve vagy, akkor védve vagy. Viszont tudod nem most kéne bizonytalankodni, mert már mindegy, előbb kellett volna ezen gondolkozni és nem 9 nap után nem alkalmazni más védekezési módot is. Én inkább azon aggódnék, hogy ilyen lórúgásnyi hormonadag után nem biztos, hogy olyan hatással van rád a fogamzásgátló, mint kéne. Én a helyedben kivártam volna az első hónapot még és nem hagytam volna simán mindent a tablettára. Valószínűleg nem lesz gond, de nem vagyok jövőbelátó.

2019. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!