Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Nők! Mire figyeljek oda...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Mire figyeljek oda óvszerhasználat esetén? (lány, első alkalom)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni Tőletek ill. tanácsaitokat kérni.Tudom, hogy nem valami rövid, de nincs egy női ismerősöm sem, akitől kérdezhetnék (édesanyám már nem él). Szóval:

A barátommal már jó pár hónapja együtt vagyunk, és most már én is úgy érzem, hogy szeretnék vele szeretkezni.Már korábban megbeszéltük, hogy az óvszerhasználat mellett döntünk.

(Mivel nagyon tartok a nemkívánatos terhességtől, eredetileg tablettát szerettem volna. De rögtön az első hónapban nagyon beteg lettem tőle, borzasztó rosszul voltam, ráadásul alig találtam nőgyógyászt, aki foglalkozott volna velem. Mikor meg végre találtam, nagyon csúnya stílusban leszidott, amiért nem mentem a problémával valahova hamarabb {pedig előtte már 3 nődokinál jártam!}. Pedig abszolút mindent megtettem, az összes vérvételt elvégeztettem, amit ajánlatos, noha maguk a nődokik feleslegesnek tartották. Az abbahagyása után is jó pár napig rosszul voltam. Úgyhogy egy életre elment a kedvem tőle, nagyon rosszak a tapasztalataim.)

Az összes többi lehetőségről tájékozódtam, és ez tűnik számomra a második legjobb megoldásnak. A barátomnak úgyis van már tapasztalata a használatában, volt már kapcsolata.

Azonban:Olvasok ilyen balesetekről, hogy "lecsúszik", "bent marad", "kiszakad", "lyukas".És azt szeretném tudni, mire figyeljek oda, hogy ezt lehetőleg elkerüljük?Miből adódhatnak ezek a balesetek?

Tudom, hogy ez már lerágott csont, utánaolvastam a témának. "Nem fogja meg, mikor kihúzza", "nem jó rá" " túl szoros", "lejárt" "rosszul tárolta" ezek érthetőek. Voltak olyan pontok azonban, amik nem voltak elég világosak, vagy nem találtam róluk kellően részletes írást.

Amit tudni szeretnék:- Elszakadhat a gumi amiatt, mert nem vagyok elég nedves? És ha igen,honnan tudom, hogy az adott terméknek  mi számít elegendő nedvességnek? Ha én elég nedvesnek találom magam, az már biztosan jó lesz?Ha nem vagyok eléggé az, akkor a probléma kiküszöbölhető úgy, hogy vízbázisú síkosítót teszünk az óvszerre, ugye?

- Elszakadhat/ bennmaradhat amiatt,  mert nagyon szűk vagyok esetleg? Még sosem voltam ugyebár senkivel, és nem is maszturbáltam (egyáltalán nem ítélem el, mint tevékenységet, csak én nem élvezem. Inkább fejben fantáziálgatok) de mostanában természetesen pettingeltünk. Viszont a barátom azt mondja, nagyon szűknek talál. (Nem kóros értelemben, csak az eddigi partnereihez képest.)Mivel nőgyógyászati vizsgálatok során még egyik doki sem jelezte, feltételezem, hogy nem vagyok abnormálisan szűk, csupán amennyire szex nélkül ilyen korban lehet az ember.Ez jelenthet veszélyt? Vagy ehhez kellően strapabíróak az óvszerek?

- Utólag ti megszoktátok ellenőrizni, hogy lyukas volt- e az óvszer úgy, hogy vizet tesztek bele? Hallottam ilyesmiről, de nem tudom, hogy valóban szokták-e alkalmazni.

- Az igaz, hogy nem nagy kunszt a férfinak eldönteni, hogy milyen méretű óvszert vásároljon, mert csak 3 féle méret van? (Átlagnál kisebbnek, átlagosnak, és átlagosnál nagyobbnak.)

Utolsó kérdés:- Számomra a legmegbízhatóbbnak valami jó márkájú óvszer tűnne, ami spermicides síkosítóval van ellátva. A "Life Styles Ultra Safe"-t találtam, ami ilyen.Viszont nem tudom, hogy érdemes-e beleszólnom abba, hogy mit használ a párom. Mert én csak olvasni tudok ezekről a termékekről, de azt ő érzi, hogy melyiket tudja a legrutinosabban alkalmazni, melyik jó rá, stb. Ráadásul a legjobb óvszerrel si történhet baleset, ahogy olvasom, nem jelent ez garanciát.

Ennyi lenne.

Kérlek Titeket, mellőzzétek az olyan kommenteket hogy "túl parás" " a legbiztosabb mód az önmegtartóztatás" " ha ennyire félsz, nem kell csinálni", mert nem erről van szó.Nem félek, kész vagyok vállalni a felelősséget és a kockázatot, ami a szeretkezéssel jár. De pont azért, mert felelősnek érzem magam a dologban, nem szeretném, hogy bármelyik kételyem/ kérdésem megválaszolatlan maradjon előtte.

Minden választ és egyéb jótanácsot nagy hálával fogadok.Köszönöm a segítségeteket!

20/ L



2019. nov. 29. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Egy normális márkát válassz (pl Durex). Esetleg először még a szex előtt próbáljatok felhúzni egyet, kipróbálni, hogy hogy is megy ez. Arra érdemes figyelni, hogy a külseje ne legyen előváladékos vagy ilyesmi. A kiszakadástól, benntmaradástól nem nagyon kell félni, nagyon ritkán történik ilyen. Méretek igazából nincsenek, a boltban általában egy félét lehet kapni, ami szinte minden farokra jó. Hacsak nem extrém kicsi, vagy extrém nagy a párod szerszáma, akkor jó lesz neki is. Utólag nem kell vizet tenni bele, ha mégis szétszakadt volna, az úgyis egyértelmű. Kicsi tűhegynyi lyuk nem keletkezik rajta.

És még annyi, hogy nagyon jól teszitek, hogy védekeztek, de nagyon ne parázzátok túl a dolgot, mert akkor meg a szexet nem fogjátok élvezni :)

2019. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején megnézem a csomagolást nincs e rajta tűszúrásnyi lyuk. Párom engem felhúzásig szop így a merevséggel nincs baj, hogy lemenne míg azzal vacakolok meg is a jó oldala a guminak. Azt úgy dönti el a fiú, hogy kinyomja az ondótartályt, az egyik oldalra, jó esetben arra mutat amerre lennie kell. Azt úgy tudod ellenőrizni, hogy megfogod az ujjadal a tartályt és a karikát icipicit húzod le csak annyira hogy megnézd menne e le. Ne tekerj le karikát. Ha feszül akkor rossz az irány, ondótartályt átnyomni a másik oldalra és ok. Kiszakadás nálunk nedvesség hiány miatt volt nêha, arra a rosszmanban ott van 1200 ft ert egy kék 100 milis sikosító. Ha pózt váltunk fogom a gumi végét úgy szállok ki, elélvezés után meg megnézem egyszerűen mennyi a mai termés, ha lyukas lenne nem lenne benne semmi sztem csak minden spermás lenne.
2019. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár férfi vagyok, de én is tudok válaszolni a kérdéseidre, sőt, azt hiszem tobb tapasztalatom van ovszerrel mint a noknek :D Na szóval:

- attol nem szakad el az ovszer mert kevésbbé leszel benedvesedve. Hamarabb fog fájni neked a szárazság miatt a behatolást, mint amennyi terhelést nem bírna el az ovszer. Ergo biztos hogy attol nem fog elszakadni. De a viz alapu sikosítoval csak javítani fogsz tudni mindenen. Bár szerintem felesleges. Ha rendesen fel leszel izgulva, a párod felizgat, és te is fogod akarni a sexet, akkor eléggé nedves leszel, hidd el. De használj nyugodtan sikosítot ha ugy szeretnéd.

- a szűk punci semmiben sem akadály. Az az ovszer amugy is szoros a farkon, nem nagyon van rá hatással hogy ki milyen szuk.

- én le szokom szex után ellenorizni az ovszert, de nem vízzel. Az hulyeség, és senki nem csinálja úgy. Amikor a barátod leveszi, tegyen csomot a legvégére, majd a benne levo spermát nyomja az elejébe (amúgy is ott lesz) és csináljon kis nyomás ovszerben, hogy nem csopog e valahol. Felesleges a víz.

- tényleg csak 3 féle ALAP méret van, normál, extra kics és extra nagy. Természetes kulombozo márkák kulombozo termékei pár miliben, tized miliben eltérhetnek. 2 normál ovszer lehet egyik 53 mm másik 52. A B kosaras melltartok se mind egyformák, ott is van azért kulombség. Ugyan ez van ovszerben is. Ergonomiai kialakitásban is lehet eltérés, az emberek 95%nak a normál ovszer megfelelo. Az egy annyira rugalmas anyag, hogy pont ráfeszul a farokra.

-nem kell tulzásba vinned az aggodást. Jo lesz a sima normál ovszer is, nem kell extra safe. Az csak análhoz(ott nagyobb a terhelés azért) meg kurv.hoz kell :D De ettol fuggetlenul megkérdezheted milyen ovszert fog hoznini, vagy milyenje van. Igazábol mindegy, hogy Durex, Lifestyle, ezek mind egy kutyák.


UI nekem most lecsuszott, de azért mert sex kozben megszakítottak minket, és lelankadtam kicsit. Majd visszatettem még petyhütt állapotban és csak a punciban állt ujra fel tisztára. Arra kell figyelni, hogy ha kicsit lelankad neki (akár megzavarás) akármi más okbol fogva. Természetesen is néha jobban feláll, néha kevésbbé, vagy nem élvezi adott pozban stb stb, hogy utána oda kell rá néha pislantani, hogy jol ul e az ovszer. Esetleg néha megfogni akár sex kozben, hogy fent van e. De ezek ilyen kivételes esetek. En is fáradt voltam, kocsiban, és ránkvilágitottak :D De egy szuzesség elvételekor ágyban biztos hogy állni fog neki mint a cövek :D


UI hajrá és téyle ne aggodd tul. Csak természetes odafigyelés a védekezésre boven elég :)

Ha van kerdesed írj nyugodtan.


29F

2019. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted, hogy abbahagytad a fogamzásgátlót. Én 4 év után tettem meg, de még mindig szenvedek a mellékhatásoktól, a menstruációm félévvel később sem állt be.


- Ha nem vagy elég nedves:

Ilyet én is olvastam, de nyugi, ha már kellemes a behatolás, akkor elég nedves vagy. Ha száraz lennél, nem tudom, a gumi kiszakadna-e, abban viszont biztos vagyok, hogy nagyon fájna.


- Szűk:

Én is szűk vagyok, de még sosem volt ilyen problémánk.

Elvileg akkor maradhat bent, ha már akkor húzza ki a pasi, amikor lelöttyedt. Jó hír, hogy kényelmesen el tud élvezni, mielőtt elkezdene összemenni neki.

Egyébként ha ez segít, mi már análba is csináltuk gumival, persze sok-sok síkosítóval. Attól még a fenék szűk, és mégis egyben maradt az óvszer.


- Víz:

Nem így ellenőrizzük, hanem a párom elkezdi feszegetni, nyomogatni, és soha egy csepp sperma nem jön ki.


- Méretek:

Hát, ha akarsz, akkor lufit is fújhatsz az óvszerből. Rugalmas, jól nyúlik, ezért olyan nincs, hogy valakire minden óvszer kicsi. Csak azért, mert páran ezt hozzák fel kifogásnak.


Féléve használunk amúgy óvszert,még semmi baj nem volt.

Durexet vásárolunk egyébként, abból több félét is kipróbáltunk. Az ízesítettet azért tartjuk jónak, mert nincs az a hülye gumiszaga, hanem kellemes eperillata van.

2019. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt az eddigi válaszokban: kerüljétek a hosszú, hegyes körmöket, gyűrűket, ékszereket, stb. amikor felhúzza valaki a partnerednek (a legjobb ha ő húzza fel magának, mert ő érzi a legjobban)


Fontos hogy amikor felhúzza/húzod, akkor nem a húzó mozdulat a fontosabb, hanem a görgetés: mint ahogyan egy nagyon vékony harisnyát se húznál meg erősen amikor felveszed, hanem felgönygyölöd és inkább rágörgeted a lábadra



Egy márka van amit nem ajánlok, az a Masculan: valamiért más a méretezése vagy az anyaga, és nekem eddig mindegyik kényelmetlenül szoros volt, ezért sötétkék Durex Extra Safe-nél maradtam ami a legkényelmesebb és (elvileg) a legerősebb, valamint ha olyan lánnyal voltam akinek tudtam hogy érzékeny a csiklója, akkor a Durex Mutual Pleasure-nél (sok kis göröngy van rajta, és azokkal masszíroztam neki: amikor éreztem hogy el akarok menni akkor kihúztam és izgattam vele)

2019. nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: Lehet hogy tudsz belőle lufit fújni, de hogy vannak olyanok amik szorítanak mint a vesztés, holott nincs valami gigantikus farkam (16 centi hosszban, és szintén 16 centi a körmérete, teljesen átlagos)
2019. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Felbontásnál meg nem szabad foggal kiharapni, esetleg nagyon korommel feszegetni. Meg kell a recés oldalát a csomagnak, és ott felbontani. Ott szépen bereped a bevágásnál a csomag mindenféle eros tépés meg korom, harapás nélkul.


Ha elélvezett a pasi, akkor utána ne hagyja sokáig benned. Elélvezett, várjon pár másodpercet hogy kifujja magát, de utána húzza ki belole, még mielott ossze kezdene menni. Esetleg mikor kezdi kihuzni, nyugodtan megfoghatja a tovét az ovszernek.

2019. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tulparazof.
2019. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, elküldtem véletlen. Szóval túlparázod. Vagy 12 évig védekeztem gumival, mikor milyennek. Durex, lifestyles stb, sosem volt gond. Nem szakadt ki, nem csúszott le, nem lettem terhes. A párod válasszon olyat, ami neki kényelmes és kész.
2019. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!