Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hogyan ne szorongjak az első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne szorongjak az első alkalom előtt, ha 20 évesen szűz vagyok? (lány, több lent)

Figyelt kérdés

A fiú tudja. Nem ez volt a téma, tehát nem rákérdezett. Egyszerűen csak beszélgettünk, és amikor valahogy a preferenciákhoz terelődött a téma, beszélgetés közben egyszer a "valószínűleg" szóval fejeztem ki magam. Természetesen rákérdezett, hogy hogy értem/miért úgy mondom, hogy "valószínűleg", erre csak annyit mondtam, hogy "Szerintem nem kell megmagyaráznom/tudod. Persze, tudta, és azt mondta, hogy ezzel nincs semmi baj, nem probléma.

Viszont csak emberből vagyok, nyilván zavar valamilyen szinten. Mi lesz, ha odakerül a sor, hogyan tudnék boldoggá tenni egy már tapasztaltabb embert, ha másvalakivel még sosem éltem át a "szexualitás örömeit"? Nem akarom, hogy csalódás érje, esetleg teljesen elvegye a kedvét az egész lényemtől az, hogy a hálószobában valószínűleg egy tapasztalatlan, eleinte gátlásos valaki vagyok.

Teljesen jó kedvvel indultam ebbe az egészbe, de most, hogy tudja, teljesen lecsökkent az önbizalmam, félek, hogy a szemében kicsit "gyerekbe" estem vissza. Nem akarom, hogy emiatt másképp legyek kezelve, se gyerekként, se tanítani valóként, mégkevésbé egy "porcelánként", amire vigyázni kell. Nem hiszem, hogy ez erény lenne, már csak azért sem, mert látható, mekkora hátrányban indulok így.


Amiket meg angol nyelvű fórumokon olvastam, rendesen elvette a kedvem az élettől :"D

Rengeteg férfi írja, hogy a tapasztaltabb nőket kedveli, komolyabb kapcsolat esetén azért, mert tudja, mit akar/gyakorlott, alkalmi esetén szintén a gyakorlottság miatt. Meg ugye az alap dolgok, hogy nem akarnak tanítani senkit, nem akarják, hogy a lánynak ő legyen az első, még véletlen túlzott/idealista érzelmeket kötne az ő személyéhez. Ami érthető is, én sem látok arra semmi esélyt, hogy az elsőt élvezze velem valaki. Persze max. örül, ha olyan a fiú, hogy ő volt az első, de testi örömét biztos nem leli benne, legalábbis nem akkorát, mint egy ilyen téren érett nővel. Csak kérdem én, akkor hogyan essen át az ember az elsőn? Ez olyan, mint pályakezdőként munkát találni... mehetsz te bárhova, ha mindenhova 3 év gyakorlat a belépő.


Nem szeretnék negatívnak tűnni és ahogy mondtam, nem tekintek erre jó/becses dologként, az utóbbi sorokkal sem a férfiakat volt szándékom megsérteni, csak leírtam, amit érzek (és persze kicsit feldúlt lelki állapotban, max. ez tükröződhet az írásomban :D)


Vallásos neveltetésem nem volt, nincs mentális problémám, külsőm rendben van, nem ez a gond. Csak egyszerűen nem volt még párkapcsolatom, a szimplán testi szexet meg nem értem, az elsőt meg pláne, nem úgy akarnám átélni.


Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Esetleg, ha valaki hasonló cipőben volt, akár női részről, akar a férfi szemszögéből... az "élménybeszámolókért" is hálás lennék :)


éppen 20/L



2020. márc. 19. 09:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ja... gondolkoztam, hogy hozzátegyem -e, de végülis, anonimitás van...

Szóval, még a csók tűzkeresztségen sem estem át :"D

Nyilván az hamarabb megtörténne, mint a szex, szóval ilyen szempontból akkor már lényegtelen lesz ez az infó. És ismétlem, nincs semmi baj velem, mármint személyiségileg. Tudom, mit szeret bennem a fiú, úgy kezel, hogy lassan kezdem elhinni, hogy valóban így érez stb. Ugyanakkor a fentebb említett félelmem még mindig fennáll, talán pont ezért, mert nem akarom, hogy emiatt ábránduljon ki, nem akarok neki rossz/kínos élményt okozni.

2020. márc. 19. 09:44
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ez a legrosszabb, amit most teszel: totál túl aggódod, bestresszeled magad!


Ennél próbáld meg egy kicsit lazábban venni.

Ha nem egy rövid dugikapcsolat ez, hanem tényleg szeretitek egymást, szerelem, minden rózsaszín, akkor ez egyáltalán nem lehet gond, és mivel nem a "szex-tudásodba" szeretett bele a srác, ezért ebből nem lehet akkora gond.


Azt is vedd figyelembe, hogy mondhat bármit a srác, bár neked nincs összehasonlítási alapod, egyáltalán nem biztos, hogy akkora lepedő-akrobata, tehát nem kell istenként felnézned rá és úgy nekimenni az első együttlétnek, hogy ő az etalon.


Végezetül pedig még annyi, hogy ismerd a saját testedet! Tudd, hogy neked mi a jó, és ne félj ezt vele közölni. Ez így normális.


Na, hajrá! ;)


32F

2020. márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Én is sokat gondolkoztam ezen, még itt olvastam olyan válaszokat, hogy az első pár alkalommal nem várnak el semmit, és csak rólunk szól. Ez nagyon megnyugtató, mert gondolom neked is azzal van a gondod, hogy az elvárásokat nem tudod teljesíteni. Szerintem ha elmondod neki, hogy figyelj, lehet az első pár alkalomkor el leszek veszve, nem tudok annyira odafigyelni rád, mert nagyon új érzés lesz neked, de amint “hozzászoksz” odaadó leszel, szerintem teljesen meg fogja érteni. Nem a világvége ha az első néhány alkalommal nem nagyon tudunk nyújtani valamit (szerintem). A lényeg hogy nyitott legyél és ne parázz.

Én is 20 éves szűz lány vagyok egyébként, úgy írom hogy átérzem. :) És én már csókolóztam, meg petting is volt ha annak lehet hívni, és tudom, hogy teljesen lefoglalta az agyam a sok új érzés, nem igazán tudtam koncentrálni a másikra. Egyszer mondta, hogy mit csináljak, és egy másodperc alatt elfelejtettem. Nem csináltam meg, pedig nem zavart volna, csak elfelejtettem, mert annyira sok volt az új érzés. :’D Ha mondta volna mégegyszer jó lett volna. Ezt jó ha tudod, meg esetleg a partnered is.

2020. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Én 21 voltam mikor elvesztettem fiukent, gondolhatod milyen para volt rajtam az első előtt és közben. Pláne h férfiként a,, munka'' lényegi reszet nekem kelett kiviteleznem. Azt tudom tanácsolni h ne stresszelj rajta h milyen leszel mert ami kell hozzá azod meg van. A többire meg hamar rá fogsz érezni h hogy jó mennyire és hogyan kell mozogni stb. Hagyd h csak simán megtortenjen a dolog, és csináld úgy h neked jó legyen és akkor minden rendben. Ha valami nem jó a másik szólni fog, és ne aggódj miatta mindenki szokott benazni vagy butasagot csinálni. Amit szeretnél próbálj ki nyugodtan, de fontos semmi olyat ne csinálj amit nem szeretnél csak azért mert megakarsz felelni valakinek. Csak is akkor ha te akarod, és Becsüld magad hiszen ez kettotokrol szól nem csak róla vagy rólad. És védekezni, és csak szépen lassan lépésről lépésre nem egybol durr bele bumm. Jó szórakozást :) f/26
2020. márc. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Soha ne tervezgess előre semmit, mert nem úgy lesz úgysem, utána pedig csalódni fogsz. Hagyd maguktól kibontakozni a dolgokat. Én 23 évesen vesztettem el, előtte is csak két sráccal csókolóztam, a párom aki ágyba vitt 18 évvel idősebb volt nálam. Nem mondtam neki, hogy szűz vagyok, nem is terveztünk így kimondottan lefeküdni, mivel nem jártunk együtt sem, egyetemen ritkák szerintem az ilyen tradicionális rágógumi kapcsolatok...De a kémia egyértelműen megvolt köztünk, jó, mondjuk előtte azért volt alkalmam meg is ismerni, de nem terveztünk semmi ilyet, hogy na mi most csütörtökön elmegyünk randizni aztán nála alszom vagy bármi ilyen. Szóval ne gondolj arra, hogy szexelni fogtok, szimplán élvezd a társaságát, a kémiát köztetek. Én szociális fóbiában szenvedek és szenvedtem akkor is, de mellette mindig nyugodt voltam (kivéve az elején, amikor még nem ismertük egymást, bár elég nyilvánvaló volt, hogy bejön nekem).
2020. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

1.! Mondjuk ebbe bele sem gondoltam.. :D Mármint, hogy ő sem biztos, hogy etalon. Csak mikor közölte, hogy nem probléma, meg szerinte ez teljesen oké, úgy mosolygott - abszolút nem rosszindulatúan vagy ilyesmi -, hogy emiatt éreztem magam kicsit úgy, mintha "gyerekké" mentem volna vissza a szemében. De igazából nem is tudom, hogy hogy nem gondolta. Vagy lehet, hogy sejtette, ezért mosolygott?


2.! Köszönöm, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül :D


3.! Persze, gondolom, férfiként is meg van a szorongásfaktor, csak másképp/másmiatt.


4.! Nem feltétlenül tervezgetek, magát a kérdést általánosan is értem, mert akár vele, akár mással előbb-utóbb úgyis sor kerül a dologra. De persze most ha feljön a téma, most nyilván rá gondolok, szimplán azért, mert mással nem tudom elképzelni, vagy hogy mondjam... akaratlanul is csatol az ember egy arcot és mondjuk pont emiatt szorongok, ert tudom, hogy ő egy létező/élő valaki, nem egy szimlpa személytelen férfikép. De teljesen igazad van, értem, mit értesz ez alatt.


Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat! :))

2020. márc. 19. 13:45
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

bocs az egész egy nagy marhaság! Minden srac halálosan oda van a szuz lányokért! Aki azt mondja hogy egy tapasztalt no jobb mint egy szuz nos az vagy hazudik vagy csak azert mondja mert csak a ki élt prosti nőkkel tud ossze jönni!

És mindenképp erény főleg ha még csinos is vagy mert azt jelenti nem ugrasz bele mindenféle nyomorék/kétes alakba!!!

Hidd el ő is élvezni fogja sőt talán jobban is!

És pályakezdő igen abban igazad van... habár pályakezdőként most nyitok saját éttermet és csak 21 vagyok... 😅 mind ezt a tudásomnak köszönhetem (nem pedig anyu és apu fizeti... persze ők fizettek a tankönyveket a fuzeteket a suli táskát tollakat meg stb-it 😂😅) a lényeg példázok én is egy ilyennel! Jó döntéseket hoztam szorgalmasan tanultam (még nem dolgoztam csak 1-2 alkalmi nyári meló volt meg a gyakorlati idő...) neked is jol kell választanod jo döntéseket hozni és akkor tényleg jo lesz!

Amugy elsonek az is elég ha csak maszturbaltok egy ideig hogy mar jobban hozzászokj

Az meg a masik ha tényleg nem gondolod vele komolyan vagy fordítva akkor kár is neki adni a szuzesegedet! Ha mar eddig kibirtad akkor kapja meg már egy olyan srac aki tényleg szeret téged és hosszútávra is tervez veled! De elárulok még valamit a komoly pasik nem qurvát meg rybancot akarnak maguknak mert ők sem fekszenek le minden egyes nővel akivel csak tudnak! Ők a saját életüket jövőjüket építik amibe a komoly párkapcsolat is bele tartozik!

2020. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Jómagam egy 23 éves srác vagyok és a másik oldalról tudok egy kis betekintést adni.

Az hogy te szűz vagy nem jelenti azt hogy esetleg gyereknek nézne vagy lenne bármi elvárása hogy teljesíts.

Igen az elsőnél (vagy az első pár alkalomnál) vigyázni fog rád. Hogy minél inkább élvezd és hogy ne okozzon fájdalmat. Ezt nem fogja nyűgként vagy zavaró dologként felfogni. Ilyenkor inkább élvezi azt hogy egyfajta védelmeződ/oltalmazód lehet. Sőt értékelni is fogja azt hogy neki megadod ezt.

Amit ott tehetsz az annyi hogy figyelsz arra amit csinál valamint saját magadra és szólsz ha bármi gond van. (ha például fájdalmat érzel)


Csak hogy egy kis konkrétumot is adjak:

Pár napja voltam egy lánnyal akiről tudtam hogy szűz. (nem jöttünk össze csak túl akart esni rajta) Az ő házukban voltunk a szobájában (mivel úgy neki komfortosabb). Ő nagyon ráparázott ezért nagyon lassan haladtunk és hagytam hogy ő tegye meg a lépéseket (természetesen úgy hogy irányítottam finom mozdulatokkal és ahol úgy éreztem hogy szükséges jobban aktivizáltam magam). Idővel eljutottunk a behatolásig (sok izgatással hogy ellazuljon minden téren). Lefektettem az ágyra és azt tanácsoltam (amit szerintem te is fogadj meg) "Ha azt érzed hogy fáj húzz magadhoz és várunk! Minél jobban fáj annál jobban szoríts!"



Remélem tudtam segíteni. Óvszert használjatok és úgy vigyázzatok magatokra mint egymásra!

2020. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is! ha szűz vagy az érték, és nem kellemetlenség! Ajándékot kap, aki szűz nővel szeretkezik. Mindenki volt szűz, és szorongott az első alkalom előtt, ez természetes . Ha nő lennék, annak sosem adnám oda a szüzességem, aki ezt nem tudja megfelelően értékelni! Sok nőt kikérdeztem már ez ügyben és meglepődtem azon hogy a legtöbb nő, egyáltalán nem törődött azzal, hogy kivel van, és milyen helyen veszti el a szüzességét. Neked most azt ajánlom, hogy jól gondold meg, kivel fekszel le, hiszen az évek múltával sok mindent el fogsz felejteni, de az első férfit,és az első alkalmat sohasem, és utólag már bánni fogod, ha erre az alkalomra nem örömmel fogsz vissza emlékezni. Legyél okos!
2020. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 1Léna ***** válasza:

Úgy, hogy előbb annyi időt tőltesz vele ismerkedéssel, hogy már megbizonyosodtál arról, hogy Téged önmagadért és nem csak a testedért szeret. Valamint Te is csak arra vágysz, hogy a megismert értékei alapján boldoggá tedd. Mikor ez a kölcsönös bizalom kialakul mindkettőtökben, akkor már megérik bennetek arra a vágy, hogy összekössétek az életeteket.

A szex szükséges egy házasságban, de ha csak arra van alapozva, az nem biztos, hogy át tudja vészelni az élet viharait.


Tehát el kell döntened, hogy milyen terveid vannak ezzel a kapcsolattal?

Jó ha megtudod a döntésed előtt a fiú terveit is.

Dönts józanul, mert a vágyaink, és a környezetünk nem mindig vezetnek az egyén boldogságához!

2020. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!