Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » HPV vírus elmúlik valaha?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

HPV vírus elmúlik valaha?

Figyelt kérdés
Ha valaki megfertőződik HPV vírussal és kialakul nála a méhnyakrák, de a rákból kigyógyul attól a HPV vírus még benne maradhat a szervezetébe amivel megfertőzhet szexuális uton másokat?

2020. ápr. 14. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Oda-vissza fertőzitek egymást, úgyhogy nem.
2020. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik a "pinpong" a nemi úton terjedő betegségeknél is. Az egyik fél kigyógyul belőle, de utána vissza pingpongozza a másiknak - mindkét felet kezelni kell!

A HPV elég makacs vírus, vannak rá antivirális készítmények (mondjuk most mindent elkapkodtak a korona miatt), ismételt szűréssel állapítható meg hogy sikerült-e meggyógyulni. Ha tünetmentes vagy, akkor ne kockáztass HPV oltás a biztos megoldás!

2020. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor felteszem újra a kérdést a HPV vírus elmúlik magától? Ha például soha többé nem szexel a nő senkivel és nincs akitől visszakapja
2020. ápr. 14. 21:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 3 éve volt, hogy apró kis szemölcsök tömege jött ki a farkam tövénél, az ágyékomnál. Ez a HPV. Voltam vele nemibeteg gondozóban, ahol fagyasztással kezelték, illetve adtak rá egy gyógyszert, amit 3 hónapig szedtem és fél évig nem szexelhettem senkivel, azt tanácsolták, amit be is tartottam.


A doktornő azt mondta, hogy távozott belőlem a betegség olyan értelemben, hogy csak úgy magától nem fog újra kiújulni, vagy kijönni, mert eltűnt a szervezetemből. Persze attól még lehetséges, hogy újra elkapjam.

2020. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát akkor van rá gyógymód, magára a vírusra is.
2020. ápr. 14. 21:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek 90%-ban két éven belül elintézi az immunrendszer.
2020. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, magától gyógyul de hosszú idő. Az immunrendszer legyőzi. Azt a törzset mègegyszer nem kapod el. De sokféle törzs van, és nagyon sok ember fertőzött. Amíg vàltogattam a partnerem folyamatosan volt valami nyavajám. Most hogy àllandó van 4 éve semmi. Addig amíg ő is hű hozzàm.
2020. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. ápr. 15. 06:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen herpeszvírus nem múlik el magától és nem is gyógyítható. A tünetei múlnak el, az immunrendszer "hibernálja" a fertőzést ami bármikor kitörhet újra, 2 év, 10 év vagy 20 év múlva. Ugyanis a vírus rejtőzködő üzemmódba kapcsol. Bővebb olvasnivaló a témában:


[link]


Az oltás pedig csak az előtt ér valamit, hogy elkaptad volna bármelyiket is. Te nőként védett vagy, de férfiakat nem oltanak államilag HPV ellen, csak fizetős oltás van magánban.


Éppen az a veszélyes egyébként benne, hogy mivel szereti a laphámsejteket, ezért ha benne van a szervezetedben, ugyanolyan karcinogén (rákkeltő) módon viselkedik, mintha dohányoznál, alkoholt fogyasztanál vagy egyebek. Nem ennyire súlyos, csak hogy érthető legyen a hasonlat.

2020. ápr. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A HPV és a herpeszvírus nem ugyanaz. A HPV a Human Papillomavirust jelöli.
2020. ápr. 16. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!